Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема №2

  • 53 574
  • 740
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 25 888
Това е сметка за четиричленно домакинство, без отопление и подгряване на вода, на ТЕЦ сме, стандартни електроуреди.
Няма понятие "стандартни". За едни всеки ден пералня и сушилня+ съдомиялна е стандарт, за други само 2 перални седмично. Също и някои готвят "стандартно" 3 манджи ежедневно, други готвят в неделя за цяла седмица. Laughing

# 256
  • Мнения: X
233- 78 кв.м. панелен апартамент, на първи етаж- отдолу не се отоплява и има и отворени мазета. Всичко ни е на ток. Не  се изключват климатика в хола, конвектора в детската и бойлера. От зимния време на време се пуска духалка в кухнята и в спалнята. Готви се всеки ден- и на котлони ина фурна и тийновете  почти не позволяват на хладилника да стои със затворена врата.Правят се сандвичи на пресата, пекат се филии на тостера, кафемашината е почти постоянно в стенд бай режим......  Перем  през ден, пералнята е със сушилня и през зимния сезон, често се ползва. Прахосмукачка- всеки ден. Бойлера се занулява след всеки, а се минава начесто през банята.....Вкъщи има хора постояно, компютри и лаптопи не се гасят...Та, колкото и да ми се вижда много, май не е за 4-ма ..... newsm78

# 257
  • София
  • Мнения: 2 995
Конвекторът, духалката и бойлерът са ти проблемни, равно-равно-равно.

# 258
  • Мнения: 973
100 кв апартамент - 240 лв - климатик , 2 конвектора , бойлер , котлон , пералня , под нас и над нас няма никой , доста външни стени , през ноща работи само един конвектор на 22 градуса , фурна рядко

# 259
  • София
  • Мнения: 1 216
188 лв. 85 кв. Маслен радиатор и конвектор. Пералня 4-5 пъти на седмица. Миялна през ден, събота и неделя по 2 пъти на ден. Готвя всеки ден. 2 компютъра единия е свързан с уредба която не се изключва, 2 телевизора . Кафемашина, тостер които се използва почти всеки ден. Гладя неделя около час час и половина. Микровълнова също всеки ден се използва. Лятото сметките са от порядъка 50-60 лв.

# 260
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 916
109 лв за периода 17.11-16.12. Двата климатика не са спирани, единият работи на 22-23, другият на 20. Готви се всеки ден, ТВ се спира само през нощта, 80 литров бойлер поддържа винаги топла вода /включваме го да дозагрее след къпане/, в кухнята 15 литров не се спира. Перални 5-6 седмично, също и толкова сушилни /нова е от тази зима и не мога да кажа колко харчи само тя/. Хляб пека през ден-два за 2.5 часа на пекарната. Другите уреди са дребни - пастор, миксер, кафемашина, сешоар, сокоизстисквачка, прахосмукачка. Те работят за кратко и не оказват голямо влияние на сметката. Летните ни са около 45-50 лв. Тогава ползваме същите неща, без отопление и сушилня.

# 261
  • Варна
  • Мнения: 769
 165 лв за 65 кв панелка с изолация за период 05.11 -05.12. Отопляваме с конвекторни печки южна стая през деня и северна през нощта,защото сме с малко бебе. Бойлерът не се изключва, готвя през 1-2 дни, перални 2-3 на седмица, хладилник с фризер и осветлението в хола е с лунички,които според мъжа ми харчат много ток.

# 262
  • София
  • Мнения: 721
153 лв охх Sad

# 263
  • Мнения: 46 640
Какво включва? Само така "ох" нищо не се разбира...
Бойлер, отопление? Колко човека сте?

# 264
  • София
  • Мнения: 2 995
183 за декември (до 20-ти). Еднофамилна къща, всичко е на ток.
Току що прегледах и декемврийските сметки за последните години:

декември 2014 - 182.16 лв.   
декември 2015 - 181.50 лв.   
декември 2016 - 198.27 лв.      
декември 2017 - 184.87 лв.      
декември 2018 - 183.31 лв.   

Всичко е точно, изненади няма Wink

# 265
  • Мнения: 4 808
Вчера платих сметката за ток на майка ми. 102 лв и стотинки за 50 кв.м. апартамент, саниран, с изолация, бойлер, пералня със сушилня, съдомиялна, готварска печка на ток и конвектор. Жилището е ново и реално част от уредите се използваха през половината от периода - преди това - някои дребни инструменти като дрелка и други подобни за сглобяване на мебелите. Ще видим колко ще е следващия месец. Двама души са, почти не готвят като изключим празниците.

# 266
  • София
  • Мнения: 721
Какво включва? Само така "ох" нищо не се разбира...
Бойлер, отопление? Колко човека сте?
Красноречиво е това ох Simple Smile
2 възрастни и 2 деца. Климатик, по малко конвектор в детската, ежедневно пране, готвене и съдомиялна. Къпане също. Доста ми се вижда Sad

# 267
  • Мнения: 46 640
Доста, но доста малко, а не много Simple Smile
Отоплението на ток е най-скъпо по целия свят, малко хора успяват да си го позволят или да постигнат такива сметки дори с по-евтини алтернативи.
При вас излиза 38 лв. на човек и включва къпане, отопление, готвене, пране и т.н. - всичко! Не знам според вас колко би било приемливо, но според мен е повече от нормална сума за стандарта на страната ни.

# 268
  • Мнения: 2 695
Ако си с хубави климатици едва ли е най-скъпото отопление, да не казвам най-евтиното...

# 269
  • Шумен
  • Мнения: 1 460
Какво включва? Само така "ох" нищо не се разбира...
Бойлер, отопление? Колко човека сте?
Красноречиво е това ох Simple Smile
2 възрастни и 2 деца. Климатик, по малко конвектор в детската, ежедневно пране, готвене и съдомиялна. Къпане също. Доста ми се вижда Sad


Ако с климатика и конвектора поддържате 23-24 градуса  или повече  през деня направо си е малко по-скоро.

Общи условия

Активация на акаунт