Препоръчайте интериорни врати - тема 2

  • 111 723
  • 813
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 5 943
Е какви са тия наводнения, че вратите не издържат чак... То това ти е най-малкия проблем с таз влага, изобщо успява ли да изсъхне, че чак до вратите стига и подгизват ?!?
Наводняват за жалост, така си е. Аз не живея постоянно там, случвало се е половин пръст вода по пода, ама аз не съм там... обаждат ми се чак вечерта... или подобно. Ходих горе при съседи, молих ги да им ремонтирам аз  банята... от години е проблема, ами не... То не са само те ... все някой отгоре забравил крана, или протекло нещо... не ми се рискува това е. Застраховка имам, викала съм ги няколко пъти. След куп разправии изплащат нещо... но не много...Примерно , до толкова че да си подновя част от мебел Grinning или 1/3 от ламината в стаята
Описват до сантиметър. Не ми се занимава повече.

# 511
  • Мнения: 21
Моля за помощ по някой от следните въпроси. Търся  интериорни врати за Пловдив и тъй като банята  е малка, алуминиева врата , която да е интериорна отвън.

-Освен Граде и Евростил дали се предлагат някъде по-хубави алуминиеви врати, които да са и интериорни отвън? Има ли такъв магазин в Пловдив, където да поръчам всичко наведнъж?

- Моля препоръчайте ми коректен такъв, където напоследък сте нямали проблеми и  монтажът е бил добър.

- Някой има ли  отзиви за този http://www.dgb.bg/ ?

- Или поне търся проверен човек, който е добър в монтажа  за Пловдив.  

- Турските дали са добро качество? Двоумя се за тях, но пък за банята вратата трябва да е различна. Тази например
https://variodor.bg/%d0%b1%d1%8f%d0%bb%d0%b0-%d0%b8%d0%bd%d1%82% … d0%b0-vda-80-1484

Аз пообиколих магазините и на повечето места са едни и същи врати - граде и китайски.
Дорман, врати пловдив, врати експерт, златев предлагат едно и също и няма смисъл да се посещават всичките
Освен това има няколко магазина с турски врати, като навсякъде са еднакви.
Диа дорс и транспрогрес от българските . В два магазина предлагаха класен, които изглеждаха зле след като са ги пипали доста хора. Повечето магазини са много малки и имат изложени малко врати. А от българските са по поръчка и не е ясно как ще изглеждат след това.

Ако може някой да ме насочи към място ще съм благодарна.

# 512
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Скрит текст:
Моля за помощ по някой от следните въпроси. Търся  интериорни врати за Пловдив и тъй като банята  е малка, алуминиева врата , която да е интериорна отвън.

-Освен Граде и Евростил дали се предлагат някъде по-хубави алуминиеви врати, които да са и интериорни отвън? Има ли такъв магазин в Пловдив, където да поръчам всичко наведнъж?

- Моля препоръчайте ми коректен такъв, където напоследък сте нямали проблеми и  монтажът е бил добър.

- Някой има ли  отзиви за този http://www.dgb.bg/ ?

- Или поне търся проверен човек, който е добър в монтажа  за Пловдив.  

- Турските дали са добро качество? Двоумя се за тях, но пък за банята вратата трябва да е различна. Тази например
https://variodor.bg/%d0%b1%d1%8f%d0%bb%d0%b0-%d0%b8%d0%bd%d1%82% … d0%b0-vda-80-1484

Аз пообиколих магазините и на повечето места са едни и същи врати - граде и китайски.
Дорман, врати пловдив, врати експерт, златев предлагат едно и също и няма смисъл да се посещават всичките
Освен това има няколко магазина с турски врати, като навсякъде са еднакви.
Диа дорс и транспрогрес от българските . В два магазина предлагаха класен, които изглеждаха зле след като са ги пипали доста хора. Повечето магазини са много малки и имат изложени малко врати. А от българските са по поръчка и не е ясно как ще изглеждат след това.

Ако може някой да ме насочи към място ще съм благодарна.
Скрит текст:
"обличат" алуминиевата врата с каса. А майстора е Майстор, без аналог.
https://www.facebook.com/danilastil/photos/a.846871838731819/2062698613815796
Има качени доста снимки, но това ми попадна на прима виста.

# 513
  • София
  • Мнения: 301
Здравейте, някой скоро купувал ли е блиндирана врата ? Гледах почти на всякъде са турски( за София )-харесват ми,но ако някой е останал доволен нека сподели от къде я е купил ,монтаж ,замазване. Аз съм набелязала Врати София-с 5 г. гаранция и Пласт Маркет- с 2 г. гаранция.

# 514
  • София
  • Мнения: 180
Здравейте, някой скоро купувал ли е блиндирана врата ? Гледах почти на всякъде са турски( за София )-харесват ми,но ако някой е останал доволен нека сподели от къде я е купил ,монтаж ,замазване. Аз съм набелязала Врати София-с 5 г. гаранция и Пласт Маркет- с 2 г. гаранция.

И аз имам същото търсене в момента.
От турските честно казано вече се отказах. Изглеждат добре, но заклюването им е доста масово и опцията по смяна на ключалката с по-качествена е почти невъзможна.
Това , което събрах като информация за другите фирми, които изработват вратат по клиентки размер е:
 - Каракашев - 920 лв
- ИТП груп -1200 лв
- Пласт Маркет - 1200 лв
- Best Doors - 930 лв
- Energon - 1040 лв
- Diadoors - 1020 лв
Цените по-горе включват и монтаж за почти еднакви като параметри врати.
От изброените фирми най-много ми харесаха вратите на Пласт Маркет, енергон и Диадорс.
Ще се радвам на реални отзиви от хора, ползвали услугите на тези фирми.

# 515
  • София
  • Мнения: 301
Няма отзиви-явно никои не сменява врати.

# 516
  • Мнения: 10 380
Аз си реших проблема с ОЛХ - купих си 4 врати, свалени от апартамент в нова сграда след акт 16. Всички общо 350 лв. С касите. Чисто нови, даже бяха отгоре с оригиналното фолио несвалено.
Чудни са ми, особено като чета за 1200 лв/брой...

# 517
  • Мнения: 175
Аз си реших проблема с ОЛХ - купих си 4 врати, свалени от апартамент в нова сграда след акт 16. Всички общо 350 лв. С касите. Чисто нови, даже бяха отгоре с оригиналното фолио несвалено.
Чудни са ми, особено като чета за 1200 лв/брой...
Проблема ми е, че не мога да намеря кой да ги монтира. При вас кой направи монтаж?

# 518
  • София
  • Мнения: 8 280
Agent007, някой мебелист може да  монтира свалените врати.

# 519
  • Мнения: 1 530
Аз все още не мога да споделя отзиви, защото чакането за монтаж е гигантско, но мога да дам фийдбек за често споменавани тук фирми и това, което получих като информация от тях.
 
Търсих врати мдф боя, пообиколих няколко, които бях набелязала:
Сан Исидро - испанските врати, които предлагат заппочват от 800лв за крило с каса. Ценоразписът го има в интернет. Срокът за изработка беще нещо от сорта на 60 работни дни. За желаните от нас врати цената беше около 1000лв.

Диадоорс, ах, Диадоорс. Satisfied Тук вече ме напушва на смях. Консултантката беше доста странна, леко пренебрежима, на първото ни посещение отказа дори да сметне оферта с извинението, че "спрях да смятам вече". Явно изглеждахме неособено платежоспособни клиенти. Като разбра за каква бройка врати и вид става въпрос, поведението рязко се промени. Цитирам по памет, понеже търсихме нещо специфично - мдф боя, магнитна брава, скрити панти, черни дръжки. Въпросните дръжки на Forme струват 130лв във варианта за баня (по спомен), за същата дръжка на други места цената е 60-70лв. Всяка врата за баня, без да бъде мокрена и т.н се оскъпява с 35лв. за лак, отказват изобщо да коментират желанието да не бъде третирана. Пълнежът беше пчелна пита. Отстъпка 30лв. на врата за доста сериозната поръчка. Крайна цена - 1100лв.

Титан доорс. Вратите на първо четене изглеждат супер, но крайната цена е силно спекулирана. 1100лв. без скрити панти, но с черен обков. 1300лв. с въпросните скрити панти. Пълнеж от мдф. Това и беше офертата, на която се бяхме спрели преди да посетим Треска. Срокът за монтаж беше убийствен и единствено затова посетихме и други производители - 80 работни дни по оферта...

Треска, това е фирмата, на която се спряхме в крайна сметка. Съвсем случайно попаднах на тях след препоръки във фейсбук. За сумата на Диадоорс получаваме мдф врата с пълнеж от пдч обаче, магнитна брава, същите цитирани дръжки като модел и вид, но на цена от 70лв. и скрити панти, които са черни. Те бяха и единствените, които ги предлагаха в този им вид. Общо взето вариантите бяха толкова много, че са възможни всякакви персонализации, които не видях на другите места. Началото на другия месец предстои монтаж. Крайна цена 1100лв/бр. Срок за изроботка - 60 работни дни.

На всичките места фрезовката допълнително оскъпяваше крайната цена. В Титан имаше ужасно добри варианти за различни видове сервизни помещения и това е единственото за момента, за което съжалявам като краен избор, но срокът за изработка беше потресаващ.

# 520
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Скрит текст:
Аз все още не мога да споделя отзиви, защото чакането за монтаж е гигантско, но мога да дам фийдбек за често споменавани тук фирми и това, което получих като информация от тях.
 
Търсих врати мдф боя, пообиколих няколко, които бях набелязала:
Сан Исидро - испанските врати, които предлагат заппочват от 800лв за крило с каса. Ценоразписът го има в интернет. Срокът за изработка беще нещо от сорта на 60 работни дни. За желаните от нас врати цената беше около 1000лв.

Диадоорс, ах, Диадоорс. Satisfied Тук вече ме напушва на смях. Консултантката беше доста странна, леко пренебрежима, на първото ни посещение отказа дори да сметне оферта с извинението, че "спрях да смятам вече". Явно изглеждахме неособено платежоспособни клиенти. Като разбра за каква бройка врати и вид става въпрос, поведението рязко се промени. Цитирам по памет, понеже търсихме нещо специфично - мдф боя, магнитна брава, скрити панти, черни дръжки. Въпросните дръжки на Forme струват 130лв във варианта за баня (по спомен), за същата дръжка на други места цената е 60-70лв. Всяка врата за баня, без да бъде мокрена и т.н се оскъпява с 35лв. за лак, отказват изобщо да коментират желанието да не бъде третирана. Пълнежът беше пчелна пита. Отстъпка 30лв. на врата за доста сериозната поръчка. Крайна цена - 1100лв.

Титан доорс. Вратите на първо четене изглеждат супер, но крайната цена е силно спекулирана. 1100лв. без скрити панти, но с черен обков. 1300лв. с въпросните скрити панти. Пълнеж от мдф. Това и беше офертата, на която се бяхме спрели преди да посетим Треска. Срокът за монтаж беше убийствен и единствено затова посетихме и други производители - 80 работни дни по оферта...

Треска, това е фирмата, на която се спряхме в крайна сметка. Съвсем случайно попаднах на тях след препоръки във фейсбук. За сумата на Диадоорс получаваме мдф врата с пълнеж от пдч обаче, магнитна брава, същите цитирани дръжки като модел и вид, но на цена от 70лв. и скрити панти, които са черни. Те бяха и единствените, които ги предлагаха в този им вид. Общо взето вариантите бяха толкова много, че са възможни всякакви персонализации, които не видях на другите места. Началото на другия месец предстои монтаж.
Крайна цена 1100лв/бр. Срок за изроботка - 60 работни дни.

Скрит текст:
На всичките места фрезовката допълнително оскъпяваше крайната цена. В Титан имаше ужасно добри варианти за различни видове сервизни помещения и това е единственото за момента, за което съжалявам като краен избор, но срокът за изработка беше потресаващ.
Благодаря, за споделеното!
Доста серьозна сума за врата. За съжаление малко хора могат да си я позволят.
Любопитно ми е какво е преимуществото на магнитните брави. Не съм виждала такива "в действие". Thinking
Ще е хубаво, ако споделите и впечатления и след монтажа, а може и със снимки да ни зарадвате.
Успех!

# 521
  • Мнения: 10 380
Аз си реших проблема с ОЛХ - купих си 4 врати, свалени от апартамент в нова сграда след акт 16. Всички общо 350 лв. С касите. Чисто нови, даже бяха отгоре с оригиналното фолио несвалено.
Чудни са ми, особено като чета за 1200 лв/брой...
Проблема ми е, че не мога да намеря кой да ги монтира. При вас кой направи монтаж?
ММ си ги монтира... Ще де.. по тях ще строи къщата Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 522
  • София
  • Мнения: 1 869
Назад в темата потребител беше писал, че е обличал врати в панел и обеща да пише отзиви. Дали ако все още следи темата може да даде отзив Simple Smile
Че съм в голям филм с моите интериорни и входна врата, ако и да се броят на едната ми ръка.

# 523
  • Мнения: 1 274
Amaliana, мога да да дам мнение за Variodor /но различен модел от твоята снимка/. На външен вид изглеждат много по-добре, отколкото струват /320 лв без монтаж/.
Скрит текст:
Това е от производителя: Пълнежът на крилото е от плътен HDF /материал, произведен от естествени дървесни частици чрез сухо горещо пресоване, твърд и устойчив във времето/, 36 мм. Касата е от плътен HDF.
Специално защитно покритие с подобрена издръжливост и дълготрайност, както и ПВЦ повърхност.
Много добра звукоизолация. Устойчиви са на висока относителна влажност. Притежават здраво покритие против надраскване. Цветът им не се променя с времето. Издържат на топлина от отоплителни уреди. Издържат на домакински почистващи препарати. Петноустойчиви (трудно се замърсяват и лесно се почистват). Огнеупорни (издържат на огън минимум 41 минути). 100 000 отваряния и затваряния. Имат антиабразивно покритие.
HDF (High Density Fibreboard) е означение за плоскости с висока плътност, MDF - средна.

Мисля, че самото крило няма да пострада от влажния въздух в банята, но первазите са ми малко съмнителни-може би отдолу, където допират пода трябва да се обработят с нещо.  Зависи и как почистваш плочките - в тази част с вратата не можеш да използваш душ да поливаш. Това важи за всички интериорни врати, поставени в баня /и особено ако имаш и отделно малко помещение за тоалетна с такава врата/.

Последна редакция: ср, 24 мар 2021, 14:42 от Florale

# 524
  • Мнения: 1
Здравейте,
Понеже от известно време търся добри врати из Пловдив. А и обичам да проучвам малко по-задълбочено.
Гледам се обсъждат основно немските врати на Граде. Някой попадал ли е на официален сайт на тази немска фабрика. Понеже аз прерових всичко и така и не открих, за да разгледам по подробно това което предлагат и да проверя нали съвпада с предлагането на нашия пазар?

Общи условия

Активация на акаунт