Препоръчайте интериорни врати - тема 2

  • 110 318
  • 813
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 235
Освен да се пробваш да ги пуснеш в olx, за друго не се сещам. Хич не съм убедена, че ще се намерят купувачи, ама можеш да пробваш.
Ако си сръчна, с врата можеш да направиш маса, етажерка, портманто - идеи има в нета.
Нямам свободно време, иначе се оправям. Счупените явно ще се хвърлят ако не ги искат фирмите дето правят врати.
А за старите ще мисля вариант на реставриране ако не ги сменя и тях по някое време. Но са много качествени.

# 676
  • Мнения: 9 655
https://homebnc.com/best-repurposed-old-door-ideas/

Ето малко идеи, в Пинтерест, а и в youtube има още много идеи.

За времето те разбирам - реставрирането изисква много време и спокойствие, които обикновено ни липсват в ежедневието.

# 677
  • Мнения: 4 235
Благодаря, man_darin_k! Мисля да търся фирма за реставриране. Моите врати не приличат на тези от линка, много са запазени. Ще сменям само няколко счупени.

# 678
  • Мнения: 9 655
Дано да успееш да намерих добър майстор. Едни познати бяха наели един млад мъж-реставратор, да им свали боята от старата двукатна дограма и да оправи измятането. Почти месец човекът се мъчи на открито, че всяко крило е по 2. За моя изненада оставиха дограмата така, не я боядисаха, въпреки шкуренето си остана на петна от боя. Не е точно рустик, по-скоро изглежда недовършено.

Иначе аз обожавам примерно старите портални врати - изключително изискано и елегантно ми изглеждат. Ако имах такива, бих наела задължително майстор да свали пластовете боя, защото обикновено механизмите са си ОК. И след това щях да мисля как да ги боядисат.

И да се похвалиш след това с резултата - преди и сега, може в интериорната тема също.

# 679
  • Мнения: 4 235
А това е вариант ако реша да не ги сменям. Сега се занимавам с фирми, които ми предлагат 4 месеца срок за доставка на врати.Явно заради корона вируса доставките много се бавят,а тепърва ще има нови ограничения и не ми се мисли.

# 680
  • Мнения: 9 655
Малинка, те повечето фирма, май не само сега с корона-та, са с такива срокове - 2-3 месеца (поне).
Не знам какви врати търсиш, но тук от темата Агент 007 беше ходила в шоурума на Хьорман, та по този повод им гледах каталога на интериорните врати. Съвсем прилични са, като цени (без монтаж естествено) също са прилични.  Но пак подобен срок 8-12 седмици ѝ бяха дали от дистрибутор. За Титан дорс също бяха споделяли за около 12 седмици срок. Не съм ходила да питам, но съм си запазила линк за фирма Енергон, предлагат чешки врати, включително на препоръчваните Сапели.

# 681
  • Мнения: 4 235
Разпитвах дистрибутор на Хорман, получих оферта с всичко около 1200 на врата с естествен фурнир, тръбно пдч,нефризована 4 месеца доставка.Не ми е в бюджета. Около 1400 в Порта Дорс(2 месеца), в Солидо55 пак същото, но без естесвен фурнир (3 месеца).

Последна редакция: сб, 28 авг 2021, 07:32 от malinkap

# 682
  • Мнения: 3 728
Здравейте,

Имате ли идея колко ще струва интериорна врата за баня на Porta Doors - Серия: Вектор Премиум. Модел “Т” – без фрезовка, гладка, бял гланц.   Дадоха ми цена 720лв. и се чудя дали това е коректна цена? Сроковете им за изпълнение в момента са почти 10 седмици! Ако имате препоръки за фирми, които могат да доставят по-бързо врати и да са надеждни, моля помогнете. Благодаря.


Толкова трябва да е.
Ние имаме техни и искаме да подменим 4 на мокри помещения, отлепи се фолиото, неподходящ модел и т.н, а и нямахме толкова пари преди 6-7 години.
Днес гледахме други техни серии с фолио - врата 450 - 550, каса 250 да речем . По спомен в момента. Вашата е УВ боя - става, препоръчаха ни и на нас такава, но е силно различна от другите боята…

Обмисляме вариант дървени. Идеи за добро дървени врати в и около Пловдив… ???

# 683
  • Мнения: 642
Като чета мненията във форума, то по-добре без врати да сме Grinning от един месец разглеждаме модели и фирми (за Пловдив). То страх да те хване на кого да се довериш Confused последно се спряхме на фирма Алфри, но пък от моделите им само китайските ме грабнаха, а чак края на септември очаквали внос и то я дойде, я не този контейнер Close
В същата ситуация сме (Пловдив) и сме харесали на Диадорс. Ако не търсиш бюджето решение, а нещо българско и качествено ( поне така изглежда), може да ги видите. Понеже съм харесала конкретен модел, не съм запозната с по-бюджетните им ламинирани решения, но имат и такива. Едно семейство избираха и ми се струва, че бяха на разумни цени.

# 684
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Като чета мненията във форума, то по-добре без врати да сме Grinning от един месец разглеждаме модели и фирми (за Пловдив). То страх да те хване на кого да се довериш Confused последно се спряхме на фирма Алфри, но пък от моделите им само китайските ме грабнаха, а чак края на септември очаквали внос и то я дойде, я не този контейнер Close
В същата ситуация сме (Пловдив) и сме харесали на Диадорс. Ако не търсиш бюджето решение, а нещо българско и качествено ( поне така изглежда), може да ги видите. Понеже съм харесала конкретен модел, не съм запозната с по-бюджетните им ламинирани решения, но имат и такива. Едно семейство избираха и ми се струва, че бяха на разумни цени.
Благодаря ти! Ще ги погледнем и тях. Ходихме до порта дорс, но моделите им със стъкла не ми харесаха, иначе изглеждат добре като за парите си.

# 685
  • Мнения: 1 599
За района на Пловдив може да разгледате вратите на И-ДИАЛ.
Не сме ползвали техни интериорни врати, но това, което видях в цеха много ми хареса.

# 686
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 741
А ние, след доста търсене и обикаляне, намерихме и поръчахме врати в един магазин за подови настилки. На сайта си нямат нищо като информация, освен че предлагат и интериорни врати. И една снимка във фейсбук страницата си.
https://k2interior.bg/magazin-plovdiv/

За съжаление, нямам хубави снимки, набързо щракнато след монтажа. А като си бяхме в България, не се сетих да снимам по-обстойно.

# 687
  • Мнения: 528
Здравейте,
търсим вратиАбсолютно изчистени и сиви.За съжаление бързам и не бих искала да чакаме много.Няма ли по-голяма фирма,която да има няколко основни модела в наличности и после да ги боядисва в желания от клиента цвят.Зачетох се тук в периодите от 2-3 месеца и ми стана лошо.
Благодаря

# 688
  • Мнения: 1 831
Малко съм в страни от темата, но имате повече опит затова да попитам.. Ние сме поръчали вече врати, трябва да са готови скоро, съответно всичко останало ни е готово и чакаме само тях. Въпроса ми е при монтажа вдига ли се прах, цапа ли се отново всичко наоколо и тн?

# 689
  • Мнения: 3 728
Не би трябвало ако са по вашите размери.

Вратите са вид мебел Simple Smile слагат се последни

Общи условия

Активация на акаунт