Препоръчайте интериорни врати - тема 2

  • 111 787
  • 813
  •   1
Отговори
# 660
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Един малко страничен въпрос - от кога е практика (и има ли такава изобщо) горен и долен ръб на вратите (реално невидимите) да не се затварят/кантират ?
В смисъл - съдържанието/проходни дупки да са "напипваеми" и поради липсата на финиш да са и непочистваеми?
Сега погледнах нашите.Всички  врати са еднакви.На баните са кантирани отгоре и отдолу,останалите само отгоре.

# 661
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Като чета мненията във форума, то по-добре без врати да сме Grinning от един месец разглеждаме модели и фирми (за Пловдив). То страх да те хване на кого да се довериш Confused последно се спряхме на фирма Алфри, но пък от моделите им само китайските ме грабнаха, а чак края на септември очаквали внос и то я дойде, я не този контейнер Close

# 662
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Споделих,че за Пловдив съм доволна от Артистико.Имат шоурум,който е предимно с паркет и мебели ,затова отидохме на място в производствената им база в с.Труд.
 Имат и ламинатни,и Крафт Мастер и дървени и МДФ.Всичко е по поръчка и размер.

# 663
  • Мнения: 199
Като чета мненията във форума, то по-добре без врати да сме Grinning от един месец разглеждаме модели и фирми (за Пловдив). То страх да те хване на кого да се довериш Confused последно се спряхме на фирма Алфри, но пък от моделите им само китайските ме грабнаха, а чак края на септември очаквали внос и то я дойде, я не този контейнер Close
Ние вече се "наиграхме"с чакането на контейнери 2,5 месеца... най-накрая след продължителни разправии си взехме парите от фирмата и взехме налични врати от друга фирма. Даже по-добре стана , защото цвета се получи много по сполучлив. Дето се казва всяко зло за добро Wink

# 664
  • Мнения: 630
А може ли информация от коя фирма купихте вратите и доволни ли сте от монтажа?

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Един малко страничен въпрос - от кога е практика (и има ли такава изобщо) горен и долен ръб на вратите (реално невидимите) да не се затварят/кантират ?
В смисъл - съдържанието/проходни дупки да са "напипваеми" и поради липсата на финиш да са и непочистваеми?
Сега погледнах нашите.Всички  врати са еднакви.На баните са кантирани отгоре и отдолу,останалите само отгоре.
medeamona, малко не ми стана ясно какво наричаш проходни дупки.
По принцип крилото ( таблата) на вратата е кантирано с фолио от горе и от долу. Повечето крила са внос от Китай. БГ производителите на врати, също от там внасят повечето, малко произвеждат крила на място. По стандарт това крило е 197 см. и при нужда го режат.
Ако вътре е кухо и с пълнеж някакъв, би трябвало да залепят плътен материал, след подобно рязане, ама си го спестяват. На познати им бяха оставили така крилото от долу " на дупка" и се ръсеха някакви прахоляци от вътре, та ММ ходи да им подлепи в отвора парче дърво.
Нелина, еднакви ли са вратите ви на височина? В смисъл дали не се е наложило някакво малко подрязване от долу и за това да нямат фолио?

# 666
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Аз си мисля, че въпросните врати с дупки може да са  изпълнени от плътен материал ,който да са разпробили за по-малка тежина.Ако са пчелна пита,отдолу и отгоре са затворени с дървен материал,който може да се реже,за да се скъси  с едни 2,5см.
  Нашите врати не са рязани.Всички са с 1,5 см процеп до пода,заради вентилацията и въздухообмена.За основните стаи са с дърво отдолу,но не са кантирани с пвц материал като отгоре и отстрани.Може така да си ги правят стандартно,ако се налага да ги режат,защото взеха размерите преди да поставим ламината.

# 667
  • Мнения: 9 777
Пчелна пита би трябвало да са най-евтините врати, с почти никаква шумо и топлоизолация. Нагъната хартия е пълнежът,  сега дали е пчелна пита или някаква друга форма - все тая, качеството е нищо особено. Старите соц.врати, заводските, бяха (са) такива, където са останали. Имаше поръчкови, от чам, за хората, успели да се уредят с връзки, за най-големите връзкари - дъб (обикновено).

Ето я пчелната пита



Другият вариант е дупчено ПДЧ, по-добра е топло- и шумоизолацията, дупчи се, за да се намали теглото, предполагам заради пантите.



И в двата варианта би трябвало рамката на вратата, т.е. от всички страни, включително отгоре и отдолу, да са летвички от дърво. Би трябвало всички кантове да са с покритието на вратата. Щом се рони нещо, най-вероятно е ПДЧ и са си спестили или са заминали при рязането тези летвички от дърво.

За интериорни врати шумоизолацията за мен е основният фактор, топлоизолацията - не толкова, все пак жилището се отоплява цялото, отварят се - затварят се врати постоянно. Виж за входна врата бих предпочела пълнеж от каменна вата, ама май рядко се предлагат такива. Хем топло-, хем шумоизолация.

# 668
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
За Пловдив някой има ли наблюдения за фирма VS врати и паркет? Уж вратите ги правят по размер на клиента и са от МДФ.

# 669
  • Пловдив
  • Мнения: 732
За Пловдив някой има ли наблюдения за фирма VS врати и паркет? Уж вратите ги правят по размер на клиента и са от МДФ.
Не ги бях чувала до сега, ама точно "УЖ". Поразгледах им галерията. Ако вратите са по размер на клиента - Няма да има монтирани первази с половин дебелина в ъглите. Както писах малко преди това - готови пана пчелна пита /табли/ от Китай и тука позглобяват. Аз не бих си купила врати с каса гол МДФ. Дърво си требе. Simple Smile
Ама избора си е личен. Ако имате познати, които са им ползвали услугите и са доволни, значи стават.

# 670
  • Мнения: 4 249
А за РобиДжи имате ли отзиви, някой лично?

# 671
  • Пловдив
  • Мнения: 732
А за РобиДжи имате ли отзиви, някой лично?
Коментирани са по-назад в темата. Може и да пише някой с лични впечатления, пък и да ги подкрепи със снимки.
В  Пловдив, в последно време магазините за врати, никнат като гъби. То в града нама читави монтажници, та се питам кой им монтира вратите?

# 672
  • Мнения: 4 249
А какво правите старите врати? Сега се зачетох в поста на Мандаринка и открих,че моите врати са от "връзкарските", не ми се ще ей така да ги хвърлям, с дърво са вътре чам, отгоре фурнир (кафяв). Някой взима ли ги?Даже си мисля за читавите за реставрация. Някой ползвал ли е в София така услуга и струва лис и?

# 673
  • Мнения: 9 777
Освен да се пробваш да ги пуснеш в olx, за друго не се сещам. Хич не съм убедена, че ще се намерят купувачи, ама можеш да пробваш.
Ако си сръчна, с врата можеш да направиш маса, етажерка, портманто - идеи има в нета.

# 674
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Поразгледах им галерията. Ако вратите са по размер на клиента - Няма да има монтирани первази с половин дебелина в ъглите. Както писах малко преди това - готови пана пчелна пита /табли/ от Китай и тука позглобяват. Аз не бих си купила врати с каса гол МДФ. Дърво си требе. Simple Smile
Ама избора си е личен. Ако имате познати, които са им ползвали услугите и са доволни, значи стават.
Благодаря за мнението. Изобщо не знам какво да гледам при вратите, освен да ми харесва на външен вид.
Нямаме познати, които да са правили ремонт през последните 2-3 години, за да ги разпитам.

Общи условия

Активация на акаунт