Инфантилен (може би) въпрос за пюренца от една кандидат-майка ;)

  • 2 839
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 363
Нашата диета беше смесена - при повечеко ентусиазъм аз си ги приготвях, за по - голямо разнообразие купувах. Но винаги имах заредени няколко бурканчета за спешни случай Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 860
 В началото пробвах да му правя, с изключение на плодовите другите хич не ги долюбваше. С готовите не съм имала проблем и сега кара само на такива. Peace

# 17
  • Мнения: 3 491
Що се отнася до дозите - аз не съм готвила по една на хранене и не ми е било особено трудоемко. Приготвях по повече, след което ги замразявах във формички за печене на muffins, например. След това размразявах във фурната или микровълновата.

# 18
  • Мнения: 3 367
priwet,
аз не правя вече,купувам готови,не намирам че са еднотипни,даже напротив;за работеща майка пюреправенето е свръх усислие според мен(особено ако искаш да има сготвено и за вас и да имате време и за друго освен за манджи:)
ако държите на органи1ни,има няколко вида; аз купувам каквото е на сеил;само мляко прясно купуваме органично за Ния,аз пия ским нормален..както знаеш тук няма критерии за "органичен" продукт,а са 2но по-скъпи..
моето проучване показа че е а.по-скъпо,б.по-времеотнемащо и ц.с не-с-чак-толова-големи плюсове бъркането на пюрета и затова се отказах;
Анна

# 19
  • Мнения: 4 629
Аз приготвах пюретата на сина ми. Никак не ми е било трудно, а ми отнемаше около 1 час на седмица.

 Понякога съм купувала - най-често Гербер.

# 20
# 21
  • Мнения: 3 394
аз захраних само с приготвени от мен пюрета-нищо готово! Не ми е отнело кой знае колко време да сваря един морков или картоф Wink

Давах готови, когато бяхме на почивка и нямаше как.

Не мисля,че е отживелица, това пък откъде ти хрумна newsm78 Взимаш си пластмасови бурканчета на Авент или просто пластмасови купички и си зареждаш фризера. После знаеш-размразяваш, затопляш и ако искаш смесваш с друго и ам, ам-готово Laughing

# 22
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Simple Smile като запо4ва6 да захранва6 се запо4ва с ка6и4ки - пюретата са за по- после . аз правех пюрета . първона4ално  исках вси4ко да е уж натурално Simple Smile . друг  е въпроса гери колко ги яде6е . плодови пюренца все още правя ..струва ми се по вкусно (ама само на мен ) .дъщеря ми яде в детската градина такива - натурално смлени .страхорни са - незнам как им ги правят ама като съм я хранила направо ми се преяжда и на мен Simple Smile . в къщи оба4е яде само цели плодове ..ако и направя пюре го отказва .
Ти сама ще разбере6 какви предпо4итания има детето ти и според това ще види6 дали се налага да прави6 пюрета или да купува6 .

# 23
  • Мнения: 2 757
Аз приготвах пюретата на сина ми. Никак не ми е било трудно, а ми отнемаше около 1 час на седмица.

 Понякога съм купувала - най-често Гербер.

Точно така - не е толкова трудоемко да се направи домашно. Винаги съм го предпочитала щото си знам какво слагам. Направя няколко вида зеленчукови и месни, слагам в бурканчета и зареждам фризера. 3 часа работа и бебока си яде цял месец.  Плодови ме помръзва да му правя иначе и яде купешки както и каши - те пък са толкова вкусни и евтини...  Докато го захранвах малко капризничеше и по едно време се бях зарекла да не му готвя повече. Ама лека полека прояде домашно - като го гледам как се облизва и ми е кеф да си му готвя. Пък и ако нещо остане мога и аз да си го хапна - купешките нещо ме е гнус да ги ям  Naughty

# 24
  • Мнения: 86
Аз давам и купени и дом. приготвени. Купените най-4есто са на Гербер, купувам по някой път и от другите марки ако има нещо по-разли4но. Добре 4е моето дете хи4 не е злоядо и си хапва каквото му приготвя. Засега правя само плодови и зелен4укови домашни, а месните ги давам готови, по-нататък когато беб4о запо4не да дъв4и и тях ще пробвам да правя.

# 25
  • Мнения: 1 178
Само готови, освен че продуктите са био, те са в определени за възраста пропорции и с нужната консистенция. Контрола при детските храни е много силен и отдавна не се ползват изкуствени консерванти.

Сега синът ми на годинка, а готовите менюта са до 15 месеца, така че ще трябва да започна да готвя за него.

Общи условия

Активация на акаунт