Майки - не чакайте по-високи размери на майчинството

  • 2 751
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 670
Не съм се и надявала.

# 16
  • Мнения: 182
 Момичета, и аз съм бясна. Едно не мога да разбера - защо майките се слагат на една плоскост с пенсионери и социално слаби?!

# 17
  • на североизток
  • Мнения: 285
Не съм гледала въпросното предаване, тъй като съм на работа, но се набрах като трактор на баир само като прочетох вашите коментари майчета! Що за идиотизъм е това #Cussing out #Cussing out #Cussing out
В каква .......... държава живеем!?Как може нас майките, които въпреки абсурдните условия, в които сме поставени, все пак се решаваме и раждаме деца, да ни поставят под един показател със социално слабите и пенсионерите.Моите уважение към тази група от обществото, но не съм съгласна, че моето майчинство трябва да се сравнява със социална помощ или пенсия!!!!!!!!!!!
Не стига, че на нашите плещи е бремето на този преход, не стига, че ни удържат по 1/3 от заплатите, а накрая дори не ти дават и една минимална сума,  с която да си отгледаш детето!
Не трябва да се предаваме - ние напълно заслужаваме по - високо майчинство и помощи за деца.И не само това, но и други преференции като майки, както си е по цял свят!
Възмутана съм и не мога да повярвам и проумея - що за държава е това, каква е тази политика, не виждат ли накъде отиват нещата с раждаемостта и етническия състав на нацията?????????????

# 18
  • Мнения: 4 978
   Ей тука пак опираме до приоритетите на държавата!!! Не казвам, че пенсионерите и инвалидите не трябва да се подпомагат / баща ми е инвалид /, но ако държавниците ни продължават с тази политика, скоро няма да има хора, които да внасят нещо в тоя бюджет и съответно и пари за никого няма да има!!!!!!
    Дано на 1 юЛи бебо е спокоен в коремчето ми, за да дойда и да ви подкрепя на място, а не като на 1 юНи само да гледам ТВ и да беснея във форума!

  bouquet

.....що за държава е това, каква е тази политика, не виждат ли накъде отиват нещата с раждаемостта и етническия състав на нацията?????????????

  bouquet  bouquet

# 19
  • Мнения: 434
Samo v Sofia li shte ima protest na 1.07?

# 20
  • Мнения: 4 978
Samo v Sofia li shte ima protest na 1.07?

Надяваме се този път и Варна да участва!!!
Можеш да се свържеш с Mimito, yanich, Мюриель

# 21
  • Варна
  • Мнения: 567
Еми точно за етническия състав става дума. Какво очаквате от турчин да го е грижа за българите ли?!  Така още по-лесно ще бъдем претопени, съвсем ненасилствено. Знаете ли какво е в Раград/ско и Търговищ/ко, там българи почти не се наемат на работа, на обществени места почти не се чува българска реч.  И това си е съвсем целенасочена политика,  но нашите управници се интересуват само от собствените си гъзове и са склонни да се продадат на всяка цена. Нали техните деца са осигурени, какво им пука, че нацията ни умира! Колкото и приказки да изприказват все тая.

А за ромите няма да коментирам!

# 22
  • sofia
  • Мнения: 562
И аз съм мн.възмотена #Cussing out
На пенсионерита почти всяка год.им увеличават пенсийте а на нас майките.....Ако увеличават нещо да увеличат на всички!И после се оплакват че има ниска раждаемос,ами ще има как се гледа дете със 160 лв.  #Cussing out
хайде да не говорим така наизуст момичета.Вижте в кодекса за социалното осигуряване и ще видите че майчинството се определя всяка година Чл. 53. (1) (Изм., ДВ, бр. 1 от 2002 г.) След изтичането на срока на обезщетението за бременност и раждане през време на допълнителния платен отпуск за отглеждане на малко дете на майката (осиновителката) се изплаща месечно парично обезщетение в размер определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване.


Еми точно за етническия състав става дума. Какво очаквате от турчин да го е грижа за българите ли?!  Така още по-лесно ще бъдем претопени, съвсем ненасилствено. Знаете ли какво е в Раград/ско и Търговищ/ко, там българи почти не се наемат на работа, на обществени места почти не се чува българска реч.  И това си е съвсем целенасочена политика,  но нашите управници се интересуват само от собствените си гъзове и са склонни да се продадат на всяка цена. Нали техните деца са осигурени, какво им пука, че нацията ни умира! Колкото и приказки да изприказват все тая.

А за ромите няма да коментирам!

нали не го мислиш сериозно?нали никой тук не си въобразява, че това е политика само на ДПС и останалите са света вода ненапита?!
Момичета 160 лв са много малко. Но когато се поставят искания е хубаво да се помисли за аргументите на противниковата страна и как да се оборят.

# 23
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
[хайде да не говорим така наизуст момичета.Вижте в кодекса за социалното осигуряване и ще видите че майчинството се определя всяка година Чл. 53. (1) (Изм., ДВ, бр. 1 от 2002 г.) След изтичането на срока на обезщетението за бременност и раждане през време на допълнителния платен отпуск за отглеждане на малко дете на майката (осиновителката) се изплаща месечно парично обезщетение в размер определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване.


Това е само законов текст - нищо не пречи сумата да си остане една и съща n-на брой години ... ooooh!

[/quote]
нали не го мислиш сериозно?нали никой тук не си въобразява, че това е политика само на ДПС и останалите са света вода ненапита?!
Момичета 160 лв са много малко. Но когато се поставят искания е хубаво да се помисли за аргументите на противниковата страна и как да се оборят


[/quote]

За това съм съгласна, напълно.

# 24
  • sofia
  • Мнения: 562
Incandescent , истината е че до тук откакто аз съм в отпуск по майчинство се е променяло всяка година, първо беше 120, после 130 лв сега вече е 160 лв.

# 25
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Incandescent , истината е че до тук откакто аз съм в отпуск по майчинство се е променяло всяка година, първо беше 120, после 130 лв сега вече е 160 лв.


Позволявам си да не се съглася:
2004 - 130.00
2005 - 130.00
2006 - 160.00

# 26
  • Мнения: 8 917
Incandescent , истината е че до тук откакто аз съм в отпуск по майчинство се е променяло всяка година, първо беше 120, после 130 лв сега вече е 160 лв.


Позволявам си да не се съглася:
2004 - 130.00
2005 - 130.00
2006 - 160.00

Peace

# 27
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И аз не съм гледала предаването, но и те (управляващите) тъй или иначе винаги си говорят едно и също и винаги ни връзват за пенсионерите, безработните и соц. слабите, та вече взех да им свиквам (само дето продължавам да им се ядосвам #Cussing out). В крайна сметка ми е станало ясно (по-ясно и от бял, слънчев ден), че ако сами не си извоюваме правото да раждаме и да си отглеждаме децата достойно без да мизерстваме - няма кой да ни го извоюва това право (и да, да го извоюваме като приложим всички средства за които се сетим, защото в тая държава с добро и молби нищо не става)! Така, че елате на 1 Юли на протеста да им покажем, че така не може да се отнасят с бъдещето на България!

# 28
  • sofia
  • Мнения: 562
Позволявам си да не се съглася:
2004 - 130.00
2005 - 130.00
2006 - 160.00
ами аз в началото получавах 120 лв, т.е. от февруари 2004 година, вярно няколко месеца беше, а и 10 лв са си много смешна сума...но все пак се опитвам да съм обективна.
И аз не съм гледала предаването, но и те (управляващите) тъй или иначе винаги си говорят едно и също и винаги ни връзват за пенсионерите, безработните и соц. слабите, та вече взех да им свиквам (само дето продължавам да им се ядосвам #Cussing out).
Няма как да е по друг начин за момента при положение че получаваме парите от един и същи фонд.

Последна редакция: пн, 12 юни 2006, 11:56 от assia

# 29
  • Мнения: 4 978
Няма как да е по друг начин за момента при положение че получаваме парите от един и същи фонд.

Това пък изобщо не е вярно!

Общи условия

Активация на акаунт