Лотария "Зелена карта" 2020

  • 99 554
  • 1 234
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Сф
  • Мнения: 4 766
Прочети първият пост на темата. В момента системата не е отворена за кандидатстване.

# 1 171
  • Мнения: 122
А в кой сайт попълвате документите за ЗК? Излизат ми няколко ,но незнам кой се използва ....🤔 За първи път ще кандидатствам ,а видях ,че за 2021г срока е до 15.09


https://dvlottery.state.gov/
Това е сайта. Още не е отворен за кандидатстване. Там ще бъде написано и от кога до кога може да се пуска. Обикновено срока е един месец и е октомври някъде.

# 1 172
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Случайно натиснах нещо във вайбър и ми се отвори това:
https://greencardorganization.com/
Има ли нещо общо?

# 1 173
  • Мнения: 2 515
Случайно натиснах нещо във вайбър и ми се отвори това:
https://greencardorganization.com/
Има ли нещо общо?
Не. Единственото място, където се кандидатства е в официалния сайт, който е в първия пост в темата.

# 1 174
  • Мнения: 216
При избиране за ЗК задължително ли трябва да имаме гарант в Америка?
Примерно ,ако ме изберат някога за ЗК незнам дали някой ще се съгласи да ми стане гарант от познатите които имам.... 🤔

# 1 175
  • Мнения: 419
При избиране за ЗК задължително ли трябва да имаме гарант в Америка?
Примерно ,ако ме изберат някога за ЗК незнам дали някой ще се съгласи да ми стане гарант от познатите които имам.... 🤔
Първо нека ви изтеглят, после го мисли това и не е чак такъв проблем за какъвто го мислиш! "Гаранта" представлява просто един адрес на който да ти пристигнат документите, а именно пластиката ЗК и SSN. Разбира се реално е човек който ще ти помогне за адаптацията там.

Последна редакция: чт, 05 сеп 2019, 19:53 от Scott

# 1 176
  • София
  • Мнения: 973
Ами не е точно така да не го мисли човек. 2004 година спечелихме зелена карта. За първи път кандидатствахме с мъжа ми и спечелихме.  Започнахме да подготвяме всичко, но...се оказа, че нямаме познат там, който да прати писмо, да ни бъде гарант и да получи ЗП. И така се стекоха един куп неприятности покрай тези неща, решихме, че не е на хубаво това....и сега пак съм решила да пробваме Simple Smile

# 1 177
  • Мнения: 419
Ами не е точно така да не го мисли човек. 2004 година спечелихме зелена карта. За първи път кандидатствахме с мъжа ми и спечелихме.  Започнахме да подготвяме всичко, но...се оказа, че нямаме познат там, който да прати писмо, да ни бъде гарант и да получи ЗП. И така се стекоха един куп неприятности покрай тези неща, решихме, че не е на хубаво това....и сега пак съм решила да пробваме Simple Smile
Аз бих го нарекъл "Въпрос на организация". Всеки си прави сам избора, преценя риска, взима решение и действа. Всичко останало е вятър.

# 1 178
  • София
  • Мнения: 973
Ако нямаш гарант там можеш ли да отидеш? Има ли как да се получи ЗП? Питам, да се "организирам" от сега Simple Smile

# 1 179
  • Мнения: 419
Ако нямаш гарант там можеш ли да отидеш? Има ли как да се получи ЗП? Питам, да се "организирам" от сега Simple Smile
Създай си контакти с хора които живеят там.

# 1 180
  • Мнения: 199
Ако нямаш гарант там можеш ли да отидеш? Има ли как да се получи ЗП? Питам, да се "организирам" от сега Simple Smile
Не сте решили, не сте го направили. Има много българи, включително тук във форума, които живеят в щатите и съм сигурна, че ако се свържете с тях, биха ви помогнали... Всичко останало е приказки и локуми.. Simple Smile

# 1 181
  • Мнения: 25 749
Ако нямаш гарант там можеш ли да отидеш? Има ли как да се получи ЗП? Питам, да се "организирам" от сега Simple Smile
Писаха ти, че "гарант" не е нужен. Само един адрес на човек в САЩ.

# 1 182
  • Мнения: 3 510
Ама хора и вие сте много интересни. Повечето, които сте заминали, най-вероятно сте имали близки или поне познати там, чийто адрес сте дали. Не е толкова лесно някой напълно непознат да се съгласи да си даде адреса. Доста хора, които са там малко или много са и с предразсъдъци и си мислят, че като помогнат с адреса, след това едва ли не някой ще им висне на врата.
Като има толкова отзивчиви хора тук, кажете кои сте, за да знаят тези, които нямат познати там, че могат да разчитат на вас!

Последна редакция: пт, 06 сеп 2019, 10:02 от Blackbling

# 1 183
  • София
  • Мнения: 973
Аз лично никога не коментирам така за другите хора когато не знам подробности, затова и няма да влизам в подробности. Но е факт, че когато ми трябваше човек с адрес там не можах да намеря, въпреки че имаше на познат познатия и...като се стигнеше до момента се получава точно това, което е писано в предния пост от Blackbling.
Просто исках да кажа, че не може да подминаваш с лека ръка факта, че нямаш никой познат после и след това да разчиташ на някой си. Фактите са си факти, а кой каквото иска да си говори...всичко друго е приказки и локуми както  казвате.

# 1 184
  • Мнения: 419
Мое лично менение е че сте си загубили шанса само заради това че не сте си намерили гарант.
Света щях да изровя ама гарант щях да си намеря ако бях във ваше положение. Не е невъзможно.

Общи условия

Активация на акаунт