Лотария "Зелена карта" 2020

  • 99 555
  • 1 234
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 433
И на майка ми са звънели и са й искали €180 да продължат процеса, а тя НИКОГА не е подавала за ЗК

# 496
  • Мнения: 25 750
Измамниците са се активирали.

# 497
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Ах, момичета, размечтахте ме Simple Smile Така ми се ходи в тоя Ню Йорк!
Ще подам ДС, ще идем на интервю, пък каквото сабя покаже Simple Smile

Разбрах за Коледа! Ще се вслушам Simple Smile Благодаря.

# 498
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
И много благодаря за детайлите, пак ще питам, вероятно, но по-натам, като тръгна и аз да действам Simple Smile

# 499
  • Down south
  • Мнения: 7 684
Ах, момичета, размечтахте ме Simple Smile Така ми се ходи в тоя Ню Йорк!
Ще подам ДС, ще идем на интервю, пък каквото сабя покаже Simple Smile
Някъде видях активна тема за туристическите визи. Разглкедай я, информацията изглежда актуална.

http://old.bg-mamma.com/?topic=1023842

Последна редакция: чт, 28 фев 2019, 15:00 от Daylily

# 500
  • САЩ
  • Мнения: 666
Като отворихме дума за измамниците, много, много внимавайте.

Разказаха ми преди време ( а и съм чела подобни) много неприятната схема: фирми ти "помагат" безплатно да си подадеш документите, щото обясняват колко е важно да се внимава и чужд език, и прочее ...
Само дето на мейл за контакт слагат техен и *не* ти дават конфирмейшън номера - ангажират се да следят резултата вместо теб.

И наистина помагат, И наистина следят. Само че, ако случайно наистина спечелиш ти казват - дай сега едни 5000 долара, за да продължиш. 
Ако пък не спечелиш, ти пазят информацията и подават на следващата година пак (на тия, за които ми разправяха за схемата са им пратили и мейл да ги осведомят, че пак са кандидатствали - измамниците това). И така хем не можеш повече сам да кандидатстваш, хем ако спечелиш с тяхното подаване те изнудват за пари...

За повечето от нас е много очевидна и неприятна схемата, но явно има достатъчно много хора, които им се връзват и горят. Така че внимавайте. Ако чуете ваш познат да тръгне да кандидатства - образовайте ги, обяснявайте.  Няма шорткъти, няма гарантирани начини, има един единствен процес ...

# 501
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
Аз на повечето си непросветени приятели и познати пускам саморъчно. Почти няма такива, дето и хабер си нямат, но се случва. Или пък често се хващам аз да навивам хора да участват, двто и на ум не им е минало за съществуването на лотарията. Нали се убедихме вече, та разгласяваме навред. 😂
Стана време да си купуваме билети за лятната ваканция в България, та времето си лети. Трета година и кусур. 😍

# 502
  • Мнения: 154
Аз вече шести месец съм в САЩ. Наскоро се запознах с едни българи, които са дошли тук с фирма, обаче всичко си е било легално. Случая е такъв, че една жена около 60-те видяла  обява, че срещу 500 долара фирма ти пуска за 5 години и взела, че изпратила за нея, сина и и снахата. На втората година получила обаждане, че е избрана. Отначало не повярвала, ама после получила по пощата документите, това е било времето с пощите и така дошла.  След още 2 години от същата фирма се обадили, че снахата е спечелила също и семейството на сина и също дошли. Явно има и читави фирми, ама мошениците преобладават, така че аз също не препоръчвам. Като се замисли човек то и 500 долара хич не са малко, ама щом може да си го позволи, това си е тяхна работа. Аз обаче отказвам да пускам на други хора, защото пускам за дъщеря ми, която остана в Бг, защото беше над 21. Та много ще ме е яд, ако пусна на други хора и после някой от тях изтеглят, а не дъщеря ми. Мъж ми казва, че не е правилно да мисля така, ама аз честно си признавам че не съм толкова готина и предпочитам да не си го причинявам.

# 503
  • САЩ
  • Мнения: 666
@r.i.angelova
точно за такива схеми имам предвид.
Пускането на апликацията отнема 10 минути и 10тина лева за снимка и е напълно безплатно. Което значи, че една такава фирма прибира 100% от прихода, вероятно "фирмата" е един човек и без много зор става "ден година храни" схема, буквално.
Те няма как да повлияят на резултата, а в същото време ти си даваш данните на някого, за когото не знаеш дали няма впоследствие да тръгне да ти прави мръсно, ако спреш да плащаш...

# 504
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
r.i.angelova, как сте? Твое право си е да пускаш или не за някого, в край на сметка. До сега не са изтеглили никого, на когото съм пуснала. То не е за хвалене, де, ама такова е. Laughing

# 505
  • Калифорния
  • Мнения: 464
r.i.angelova, наредихте ли се? Сина намери ли си работа? Ние ходихме до Вегас за Presidents Day, мислех да ти пиша, ама уцелихме най-студените дни, дето за първи път валя сняг от 30 години и не можахме да си изпълним туристическата програма. Само разглеждахме хотелите, предимно отвътре и с влакчетата Simple Smile

# 506
  • Мнения: 154
Благодаря за вниманието, Pupitka, annie_to!
annie_to, трябваше да се обадиш, ние сме тука във Вегас, другия път непременно ми пиши!
Ами ние дойдохме тук на 19. 09.2018.  Първоначално отседнахме при нашите познати тук, които ни заведоха да си купим телефони, кола и до банката. Това още на първата седмица. На втората дойдоха ССН и аз започнах работа, на третата си намерихме апартамент, който предплатихме за 3 месеца и така се нанесохме веднага. На втория месец мъж ми и сина ми започнаха работа, а на третия месец аз смених моята с по-добра. След още 1 месец купихме още една кола, обаче сина ми ме развозва, защото за втори път ме късат на кормуване, все нещо обърквам. Та така, до сега сме доволни как вървят нещата, не знам дали е до късмет или ние сме много напористи. Както многократно е казвано, когато тръгвате за насам, идвайте с приличен английски и възможно повечко пари, така нещата се нареждат бързо. Ние нямахме кой знае колко и от двете, но явно е достатъчно за начало. На мене ми е много трудно да разбирам какво се говори, защото американския английски ми звучи като песен, но полека започвам да схващам, надявам се да му посвикна. Виж сина ми веднага включи, все пак младия мозък работи по-добре. Мъж ми в Бг работеше за един американец, така че мисля че аз съм най зле. Сега ще пробваме туристическа виза за дъщеря ми, дано и дадат, че да се виждаме по-често.  Та така, аз оставам в темата, като продължавам да пускам за ЗК на дъщеря ми, дано има късмет! Още малко остана до резултатите, така че късмет на всички, които го искат и са готови да направят тази голяма стъпка, защото мене все още ме питат как на 50 съм се юрнала по света, а не си седя кротко. Ама такава съм си, живота е един и мисля да правя каквото си искам!

# 507
  • София
  • Мнения: 3 414
r.i.angelova много добре звучи разказа ти за началото в Америка.Зареди ме с положителни емоции и надежда.Всички мислим по един начин като сме на 20-30г но след 35 се променя коренно това мислене.Няма възраст за постигане на цели.Успех и пиши по често.

# 508
  • София
  • Мнения: 1 274
....На втората дойдоха ССН и аз започнах работа, на третата си намерихме апартамент, който предплатихме за 3 месеца и така се нанесохме веднага. На втория месец мъж ми и сина ми започнаха работа, а на третия месец аз смених моята с по-добра. .....
Може ли да споделиш каква работа си намерихте, моля!
Почти сме връстници - все още се питам има ли добър шанс за 50 годишни хора Smiley

# 509
  • Мнения: 2 024
....На втората дойдоха ССН и аз започнах работа, на третата си намерихме апартамент, който предплатихме за 3 месеца и така се нанесохме веднага. На втория месец мъж ми и сина ми започнаха работа, а на третия месец аз смених моята с по-добра. .....
Може ли да споделиш каква работа си намерихте, моля!
Почти сме връстници - все още се питам има ли добър шанс за 50 годишни хора Smiley

Съветвам ви да спрете да мерите хората по възраст. Шанс винаги има! Това, че някой е на 50 че и отгоре, не означава, че няма шансове! Те, шансовете първо се свършват в собствената ни самооценка и интервюирюащия много добре го усеща!
Баща ми с базов английски на 63 (!!!) си намери работа, ... физическа работа! Поработи но сам се отказа, защото му се видя тежко.

Общи условия

Активация на акаунт