КГБ = Клуб на Готините Баби - 191.

  • 48 881
  • 734
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 8 386
Привет, красТавици! Като гледам темата, която сте подхванали, този поздрав много ви приляга Joy
Аз не знам какво е това злояди деца, мъж, внучета. Добре си похапват. Синът ми като беше малък, не беше злояд, но го мързеше да се храни сам. Сядаше си на ръцете и се клатушкаше напред, назад и казваше "Мене мама ще ме храни". И за да не закъснее за училище го хранех. Това беше в първи клас. После започна сам да се храни. А като отиде в казармата стана като змей-ядеше за трима. Така и не напълня. Щерката винаги си е похапвала, но и тя доста време беше като манекенка. Сега, след като удари 40-те, започна да качва килограми и нали знаете, че в Психотерапията за всичко обвиняват майките, ( бащите никой не ги брои за нищо Mr. Green)та се оказва, че аз съм виновна, защото готвя вкусно. МъжО никога не е бил капризен. На внучетата обикновено готвя по заявка. Всичките са научени да ядат плодове и зеленчуци ( За разлика от мен. Аз съм по мръвките Simple Smile) Така, че - НЕмам ядове Simple Smile Никога не съм настоявала нещо да се изяде до край. Нито пък да ядат за мама, за татко, за дядо, за батко. Ядат докато искат. Не ги насилвам.
Отивам да спя, че утре съм от 7.30 на тръстиката. Лека и спокойна вечер
Градско, ЯЖКЕ, утре пак да налееш кафе в красива чашка Wink
Радвам се на МЕРИ, на ДЕБОРАНА, на КРЕМЧЕТО, като на екзотични птици. Гушкам ви всичките Hug
АЙША, изпревари ме, ама нали си по-млада - път ти правя Simple Smile

# 616
  • Мнения: 2 114
Мерси момичета.
Прекрасно било да се завърнеш Simple Smile.
Всички да имате лека вечер и добри дни.
Повишено внимание  от събота на обяд до вторника - спазване на всички правила за техническа безопасност, гледайте къде ходите,
 къде стъпвате, пазете си чантите и документите, внимавайте какво давате и какво получавате, четете по три пъти какво подписвате и какво пиете, убедете се, че думите ви се разбират от тези, за които са предназначени и пр.  и пр. Нещо планети, това - онова Simple Smile.
Рапорт - даден:).

# 617
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 836
Добър вечер!
Една седмица не съм влизала тук и съм изпуснала толкова  празници.
Честити да са всички именнички  Виктории, моята внучка също!
Честити да са и рожденничките! Живи и здрави да са всички!
Току що ви изчетох, но запомних само че за ядене говорите.  Аз нямам такива проблеми, всички ядат всичко, само снахата понякога се дърпа защото щяла да надебелее,  ама като ни гледа и бързо и минава дърпането. Grinning
Отдавна не съм се хвалила, така че да се похваля. Ходих на  откриването на сезона в СтЗаг. опера. Гледах  "Хубавата Елена",  беше много хубаво.  Направо си е събитие за мене, че в наше село даже и едно кино няма, да не говорим за друго.
Лека нощ! Записвам се в списъка.

 1.Янка
 2.Тони
 3.Фло
 4. баба Здравка
 5. Пипи
 6. Крем
 7. Мамси
 8. Алфея

# 618
  • София
  • Мнения: 2 672
Ехаа, голяма манджарска тема отворих днес, ама съм доволна. Я, виж колко хора се показаха от бърлогите си.  Joy

Докладвам, че днес спагетите са изядени, даже и десертът беше хапнат. Simple Smile Иначе,  аз съм била винаги за домашната храна. И за това става дума - да се храни детето здравословно,  с храна, която да му осигурява минерали, витамини, аминокиселини, фибри. Единственото, което трябва да направим ние, възрастните, е да ги включим в менюто ежедневно.
Иначе, с тия сухоежбини и готови замразени и пакетирани стоки - мерси, не ги искам и ги избягвам.  Laughing Благодаря на включилите се по въпроса. Здравче-Мравче, тиквената супа от теб я научих и се харесва много, миналата година слагах и тиквени семки или орехи, тази години не се нравят, даже са "отвратителни".  hahaha

И става дума за деца, които растат и на които трябва да се създат навици. Мъжовете да не ги мислим, ще се оправят, нагаждат се те към нашия вкус, или ние се съобразяваме по малко или повече с техния. Хайде, вече да я "затворим" тая тема, че  май досадих с това готвене.

Да започвам нов разовор с друга тема.  Heart Eyes
 
Янче, и аз казах, че ще участвам, още от първите.

Деборанке, добре си се завърнала и като астролог се изявяваш гледам. Ще внимаваме, благодаря. Simple Smile

Алфея, браво за културното мероприятие! Радвам ти се. Вчера имах среща с колеги от старата работа и получих подаръци книги. Едната е от колега от вашия регион Стара Загора. Тепърва ще я започвам.  Heart Eyes


Лека нощ и да спите в кош!










# 619
  • Мнения: 5 347
Здравейте!
Маринке, аз няма да съм ти полезна. Сериозно съм притеснена за здравето на моя внук. Той е на почти 10 години, но не познава вкуса на плодовете и зеленчуците. Хапва мноооого рядко по малко РЕЗЕНЧЕ банан или  ябълка. Яде краставица, но само  в таратор. Други плодове и зеленчуци никога не е опитвал. Не желае и ако го принудим, само от вида им почва да демонстрира повръщане.
Единственото полезно нещо, което яде е домашно кисело мляко. Купувам от производител и го квася. Обича тестени и сладки неща. От манджи само мусака, кюфтета в сос фрикасе и стар фасул, но без фасула, а само цеди чорбата. Това е. Всеки обяд  с него се водеше  война. Примирих се и правя това, което иска. Майка му и баща му  също се примириха.
Тази седмица е ял следното : понеделник - 3 яйца на очи и кисело мляко, вторник -  топчетата от супа топчета и кисело мляко,   сряда - 1 кренвирш с кашкавал на грила и кисело мляко, четвъртък - 2 принцеси с кашкавал и айрян, бисквитена торта. Утре ще е вероятно принцеси с кайма и айрян.  У тях вечер са на аламинути, обикновено кайма или риба на скара.
Това се повтаря всяка седмица и единственото разнообразие е спагети с майонеза и сирене, и пица.
Спортува всеки ден тае - кон до или тенис при треньор. В училище - футбол.
Малката е много по-лесна. Та така с храненето у нас.  

Присъединявам се:
1.Янка
 2.Тони
 3.Фло
 4. баба Здравка
 5. Пипи
 6. Крем
 7. Мамси
 8. Алфея
 9. KAG
С удоволствие използвам подаръците си от предишните 2 години.

Моля, дайте подробности за размер на сумата!

 



Последна редакция: чт, 15 ное 2018, 23:20 от K.A.G.

# 620
  • Мнения: 4 369
Да ви доведа на баба ящното момченце. Само 5 минути да го гледа някой как се храни и ще му се прияде и на най-злоядия. От 1год. възраст сам се храни с лъжица и вилица /едновременно/, защото не му дават нож. Сега не дава никой нищо да му дава или показва /и за др. дейности/ и казва - АЗ сам /натъртва на АЗ/.

# 621
  • София
  • Мнения: 2 672


Обичам ящни деца, но не случих на такива, нито внука, нито щерката като дете! Мери, доведи го този сладур!  Heart Eyes


И още малко майтап по темата. Това може да го кажа на моя любимец някой ден.  hahaha



# 622
  • Мнения: 2 114
Жестоко.

# 623
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 298
        

Маринка, добавям те към списъка:

 1.Янка
  2.Тони
 3.Фло
 4. баба Здравка
 5. Пипи
 6. Крем
 7. Мамси
 8. Алфея
 9. KAG
10. Марина-влади
За цените - до сега беше до 20 лв, но не е задължително. Може човек и за 10 да намери нещо хубаво, може и за 30. Е, все пак да не прекаляваме, нали!

# 624
  • Мнения: 5 490
Скрит текст:
Здравейте!
Маринке, аз няма да съм ти полезна. Сериозно съм притеснена за здравето на моя внук. Той е на почти 10 години, но не познава вкуса на плодовете и зеленчуците. Хапва мноооого рядко по малко РЕЗЕНЧЕ банан или  ябълка. Яде краставица, но само  в таратор. Други плодове и зеленчуци никога не е опитвал. Не желае и ако го принудим, само от вида им почва да демонстрира повръщане.
Единственото полезно нещо, което яде е домашно кисело мляко. Купувам от производител и го квася. Обича тестени и сладки неща. От манджи само мусака, кюфтета в сос фрикасе и стар фасул, но без фасула, а само цеди чорбата. Това е. Всеки обяд  с него се водеше  война. Примирих се и правя това, което иска. Майка му и баща му  също се примириха.
Тази седмица е ял следното : понеделник - 3 яйца на очи и кисело мляко, вторник -  топчетата от супа топчета и кисело мляко,   сряда - 1 кренвирш с кашкавал на грила и кисело мляко, четвъртък - 2 принцеси с кашкавал и айрян, бисквитена торта. Утре ще е вероятно принцеси с кайма и айрян.  У тях вечер са на аламинути, обикновено кайма или риба на скара.
Това се повтаря всяка седмица и единственото разнообразие е спагети с майонеза и сирене, и пица.
Спортува всеки ден тае - кон до или тенис при треньор. В училище - футбол.
Малката е много по-лесна. Та така с храненето у нас.  

Присъединявам се:
1.Янка
 2.Тони
 3.Фло
 4. баба Здравка
 5. Пипи
 6. Крем
 7. Мамси
 8. Алфея
 9. KAG
С удоволствие използвам подаръците си от предишните 2 години.

Моля, дайте подробности за размер на сумата!

K.A.G., а Макдоналдс яде ли внук ти?

# 625
  • Мнения: 5 347
Делта, най-близкият до нас Макдоналдс е на 35 км. Ето сега го питах бил ли е там и каза, че е ходил на връщане от  пътуване с майка му и баща му. Обичал бургер с кюфте.

# 626
  • Мнения: 5 490
Делта, най-близкият до нас Макдоналдс е на 35 км. Ето сега го питах бил ли е там и каза, че е ходил на връщане от  пътуване с майка му и баща му. Обичал бургер с кюфте.

Ето значи как ще го привлечеш за каузата добро похапване.
Рецепта за бургери:
Кръгло хлебче (питка) - може и домашна, важен е вкусът обаче, ако ще я правиш сама - да няма вкус на мая. С големината на хлебче за бургер. Правят се доста (или ги купувате готови) и се замразяват. Вадят се при нужда и като се размразят (може и в микровълновата за около 20 секунди), стават супер.
За каймата - смляно телешко месо, да не е много тлъсто - може вкъщи да си го смелиш.
Добавя се 1 яйце, малко лук, кетчуп, галета. Обърква се рехаво. Прави се плоско кюфте, задължително да не е дебело и голямо, горе долу с размера на питката, пече се във фурната върху намазнено с олио фолио, на 200 гр., като често се обръща, до готовност. Злоядите деца предпочитат да са добре изпечени, да няма сурова кайма.
Преди да се извади кюфтето, върху него се слага резен кашкавал - от тези, които са в пакетче, всяко по отделно пакетирано в целофанче. То лееко се разтича.
Салата - докато се пече кюфтето, се нарязва малко зелена салата (най-добре става с Айсберг, но може и друга, обаче като се измие, да се изсуши), тънки резенчета лук, тънки резенчета доматче, тънки резенчета кисела краставичка.
Разрязва се питката по средата и се слагат двете части в тостера. Запича се в тостера.
Вади се кюфтето с кашкавалчето, поставя се на долната част на питката.
Върху него се слага от зеленчуците, не прекалявайте, все пак, трябва да е балансиран вкусът, иначе детенце ще ги извади. Върху тях се слага малко майонеза и кетчуп.
Захлупва се с горната част и воала, детето сладко сладко изяжда това здравословно лакомство.
Картофки - за да е пълно щастието, предварително бланширани картофи се нарязват на тънки филийки. Запичат се заедно с бургера във фурната, върху тава с фолио намазнено с олио. Разбъркват се отвреме-навреме и се сервират заедно с хамбургера. И ще видим...конче боб яде ли. Simple Smile )))

П.С. Същата гимнастика на другия ден с пилешко панирано бяло месце. Тънко резенче, панирано. Отново конструираш питката с всичките му салтанати, които писах горе. Не забравяйте кашкавалчето. Пак с картофки.
Същата гимнастика с риба и т.н.




Последна редакция: пт, 16 ное 2018, 17:00 от DeltaAzimut

# 627
  • Мнения: 4 369
КАГ, добре че ви е далече Макдоналдс и се хапва само когато се пътува по магистралата. За мен това са най-долнопробните боклуци, които се продават като бърза храна /да не забравяме и кентъкито  Simple Smile /.

Делта, с уточнение за кетчупа и майнозата, които ако не са домашни, хич не са здравословни с натъпканите в тях консерванти, оцветители и въобще Е-та. В по-лека степен същото се отнася и за кашкавала слайд тип топене сирене.
 Не отнемам на никой правото да се храни с каквото сам избере. Изразявам лично мнение Simple Smile

Хубав уикенд, красавици!!!

# 628
  • Мнения: 5 490
КАГ, добре че ви е далече Макдоналдс и се хапва само когато се пътува по магистралата. За мен това са най-долнопробните боклуци, които се продават като бърза храна /да не забравяме и кентъкито  Simple Smile /.

Делта, с уточнение за кетчупа и майнозата, които ако не са домашни, хич не са здравословни с натъпканите в тях консерванти, оцветители и въобще Е-та. В по-лека степен същото се отнася и за кашкавала слайд тип топене сирене.
 Не отнемам на никой правото да се храни с каквото сам избере. Изразявам лично мнение Simple Smile

Хубав уикенд, красавици!!!

Е, то кетчуп и майонеза се слага съвсем малко на бургера, колкото за вкус.
Иначе, сиренцата слайз защо да са лоши? Топено сирене. Има консерванти и стабилизатори, както всяко друго сирене и кашкавал, които купуваме от пазара.

# 629
  • Мнения: 18 571
Малко офтопик-ограмотяване ,беше ми интересно,дано и на вас.
https://www.adme.ru/zhizn-nauka/20-izobrazhenij-kotorye-rasskazh … NlPVOlDHa7ZQYtOh8

Общи условия

Активация на акаунт