Февруарските бебоци правят първите подскоци

  • 32 134
  • 770
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 364
Аз съм харесала няколки образователни играчки,също и кученцето на Фишър Прайс

# 556
  • Мнения: 4 029
Аз съм харесала няколки образователни играчки,също и кученцето на Фишър Прайс
Какви са играчките може ли да споделиш. Ние кученцето го имаме от 1 приятелка го подари но е от германия и говори на немски 🤣

# 557
  • Мнения: 587
Кучето и той го има и много го харесва.Иначе вчера му взех това пълзящо лъвче( в момента е доста намалено в хиполенд )

# 558
# 559
  • Мнения: X
Аз смятам да набележа играчки и направо ще поръчам от Хиполенд на Черния петък. Миналата година пак така, но бебешки неща пазарувах.

# 560
  • Мнения: 1 418
С какво обличате бебетата вън?Мислите ли да слагате ръкавички, като застудее още и какви имате?По колко пъти на ден давете АМ/Кърма и колко твърда храна?

# 561
  • Мнения: 587
Вече го пъхам в памучен космонавт,защото якето непрекъснато му се вдига нагоре.За ръкавички не съм мислила все още,но му слагам тънка шапка.
АМ яде вечер преди лягане и още 1-2 пъти през нощта,зависи колко пъти ще поиска.Flushed

# 562
  • Мнения: 366
Аз слагам боди потник, блуза с дълъг ръкав, суичър и последните дни по-тънко яке. Съответно по обяд и на слънчице разсъбличам. Тактиката ми е повече катове дрехи, за да мога да махам/слагам според това коя част на деня е и дали сме на слънце. Пухените якета и ръкавици мисля за другата седмица като паднат под 10 градуса дневните. Имам едни ръкавички с пух вътре за по-студено, те имат и връзка да не се губят. Сега поръчах по-тънички без подплата няколко чифта и другата седмица ще ги пробвам. Не знам как ще ни потръгне като сега се хваща по пейките или мен ме гваща понякога за ръка. Има и голям шанс сам да ги маха. Ще пробвам и ще разберем. Иначе за храненето - редуваме твърда грана и сукане през около2- 2.5 часа, през нощта също суче поне два пъти.

# 563
  • Мнения: 523
Аз отбих моя бебо, много по-лесно отколкото си представях. Нямаше драми и ревове. И откакто спрях да кърмя, той яде повече и спи по цяла нощ. Просто не е за вярване. Също така преди беше невъзможно да заспи през деня без да е на гърда, писала съм за това много пъти тук в тази тема, като съм търсила помощ от вас как да се справя с това. Ето, че успях. Слагам го на нашето легло да му е широко, лягам до него, той се върти 5-10мин. и накрая заспива. Съвсем друго си е, сега съм облекчена, преди бях изтощена и преуморена с това кърмене през деня и през нощта и ми дойде до гуша да ме ползва за биберон.
Сега сина ми пие над 600мл. мляко на ден и яде 2 пъти по около 200гр. пюре - едно зеленчуково и едно плодово. А сутрин след млякото му давам мюсли. Това е за деня 😀

# 564
  • София
  • Мнения: 2 426
А как го отби? Нашият зъбите го мъчат и не знам дали ще имам успех Sad и как и къде спи през нощта?

# 565
  • Мнения: 209
С какво обличате бебетата вън?Мислите ли да слагате ръкавички, като застудее още и какви имате?По колко пъти на ден давете АМ/Кърма и колко твърда храна?
Аз давам АМ сутрин на първото хранене към 5-6 часа и евентуално на второто. После през деня редувам пюрета, каши или през ден два взимам храна от детска кухня. Вечер за последното хранене пак АМ. А за обличането и аз исках да питам. Бебка не търпи яке, да не говорим за някакви обувки на краката... А чорапогащник общувате ли?

# 566
  • Мнения: 1 418
Аз отбих моя бебо, много по-лесно отколкото си представях. Нямаше драми и ревове. И откакто спрях да кърмя, той яде повече и спи по цяла нощ. Просто не е за вярване. Също така преди беше невъзможно да заспи през деня без да е на гърда, писала съм за това много пъти тук в тази тема, като съм търсила помощ от вас как да се справя с това. Ето, че успях. Слагам го на нашето легло да му е широко, лягам до него, той се върти 5-10мин. и накрая заспива. Съвсем друго си е, сега съм облекчена, преди бях изтощена и преуморена с това кърмене през деня и през нощта и ми дойде до гуша да ме ползва за биберон.
Сега сина ми пие над 600мл. мляко на ден и яде 2 пъти по около 200гр. пюре - едно зеленчуково и едно плодово. А сутрин след млякото му давам мюсли. Това е за деня 😀

А под мляко АМ или обикновено даваш?
Аз имам ръкавички без пръсти , а за цяла ръчичка.
Чорапогащник не слагам, а обличам анцунг върху крачола на бидито.

# 567
  • Мнения: 353
Аз слагам та бебка тънки плетени ръкавички и днес ръчичките пак и бяха студени и леко червени. Обличам я с боди с къс ръкав, памучна блуза и яке, панталонче и чорапи. Ползвам вече чувалчето към количката, тъй като преди обедната й дремка е навън.
АМ давам сутрин към 6-6.30 и вечер преди сън. Храни се с твърда храна три пъти в деня. 

# 568
  • Мнения: 523
Адаптирано мляко давам. Спи си в неговото легълце. Вечерта заспива на шишето докато яде или го слагам на нашето легло да се повърти малко и след това го пренасям на неговото.
Аз с това кърмене имах и друг проблем, той не искаше за захапва шишето с АМ ако преди това не му дам гърда, беше наистина много трудно. Но просто един ден си казах или сега или просто по-късно ще е много по-трудно. След една годинка детето става много осъзнато, започва да разбира много повече и трудно се разделя с това което има и с навиците си, за това реших да го отбия сега. Естествено сам си преценя, кърменето е най-хубавото нещо, което можеш да дадеш на детето си, това не е само хранене, а и емоционална връзка и близост с детето. Обаче на мен ми дойде наистина в повече, тези нощи бяха безкрайни с това непрекъснато будене за гърда. Знам, че кърменето успокоява зъбките, първите 6 зъбки му избиха точно така с висене на гърда само и само да се успокои, но след като спрях да кърмя му изникна 7я зъб и то без будене и реване. Знам, че е индивидуално, знам, че всяко дете си е за себе си и е различно, но сега от позицията на времето мога да кажа, че не всяко будене нощем е заради зъби, както и не всяко неядене. В моят случай съм убедена, че той се будеше просто защото знаеше, че ще получи гърда... и така по 4-5 пъти нощем. Наистина беше много изтощително.
Хубаво е когато отбивате първите дни таткото да го приспива (или друг човек) и той да става нощем да го държи докато е буден, защото ако вие го вземете, то ще търси гърда.

# 569
  • Мнения: 754
Извинявам се,че рязко сменям темата,но ми е малко притеснено и искам да попитам дали на някой се е случвало.

Вчера сутринта малкия се събуди и след като си изпи половината от млякото го повърна,след още 20 мин.повърна отново.
Малко по късно през деня се оказа,че има и разстройство.Днес отново е с разстройство без да е повръщал,но намали яденето.Също забелязах,че намали и пишкането,вода пие по около 60-90мл.
Баща му води на личния като занесе и урина,която е казала,че е чиста.
Изпраща ни в болницата при педиатър като е споменала нещо за бъбреците.Дала ни е писмо което да го занесем на което пише неработещ бъбрек? което лично мен доста ме стресна.
Иначе като цяло малкия е добре,жизнен е,смее се ,играе,няма температура.

Общи условия

Активация на акаунт