Февруарските бебоци правят първите подскоци

  • 32 004
  • 770
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 2 666
Моето бебе също се изправи, но трябва да има упора. Все още не е стабилна обаче. За режима не знам...продължава да спи малко. Явно само неспящи деца раждам

# 586
  • Мнения: 2 361
И моят бебо спи малко.През деня ,ако заспи следобяд за 1-1.5ч. и сутрин по около 20 мин.През нощта също се събужда,но не от глад,буди се и почва да се катери по кошарата Grinning

# 587
  • Мнения: 173
Какво ще ги правим тези неспящи деца...ние до преди два месеца заспивахме само на ръце, после почнах методи най различни, оставях я сама по мъничко, влизах, излизах-едно голямо нищо накрая, само рев. После купих една лятна количка с пълно легнало положение за вкъщи и отказахме люшкането на ръце. Кога ще откажем обаче количката не мога да кажа Wink

# 588
  • пловдив
  • Мнения: 1 094
Моя син от няколко дни си сменя режима и даже пропуска хранене. Прави 2 големи дрямка от по 2ч 2 пъти дневно. Преди спеше на всяко хранене поне по 20мин. Вашите смениха ли си режима по колко спят?
Днес срещам 1 познат лекар и му споделям че бебо 8+ от седмица се изправя на крака а от вчера и  крачка направи хванат за дивана а той (доктора) така ме навика защо му давам да седи прав така си натоварвал ставите бил малък не било хубаво и т.н. ама аз какво да направя той сам се изправя не го държа аз. Аз съм проходила на 9м явно по моите стъпки върви. 😌🏃‍♂️
И нашето бебе не пълзи,а иска изправена. Знам,че не е правилно,но и аз я държа така изправена,но стъпва на пръсти...   Ще взема да спра,че явно избързвам.

# 589
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 710
Аз спането на бебето няма да коментирам... ясно е вече че сина ми  е поспаланко. А за пълзенето, аз не го оставих да пълзи. Не съм чела никъде нищо, но реших че няма да го държа на земята да лежи и почти не съм му давала шанс да пълзи и да се тътри. От седмица сам се изправя в кошарата, а от вчера вече се усети и я обикаля по стените. Държа го прав, прави крачки особенно ако иска да стигне до някакъв обект, но като се измори и пада като талпа или се отпуска.

# 590
  • София, България
  • Мнения: 456
Момичета, които прилагате ЗВБ, как давате бананче? Моят син не е по ЗВБ, но му давам вече да яде с ръчички, само че тия пусти бананчета много хлъзгави... Някоя от вас беше споменала,че банана се мие, реже се малко парче с част от кората, за да е лесно за хващане, но ако може да споделите детайли, ще съм благодарна.

# 591
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Момичета, които прилагате ЗВБ, как давате бананче? Моят син не е по ЗВБ, но му давам вече да яде с ръчички, само че тия пусти бананчета много хлъзгави... Някоя от вас беше споменала,че банана се мие, реже се малко парче с част от кората, за да е лесно за хващане, но ако може да споделите детайли, ще съм благодарна.
Привет,
Ето какво знам аз , за да не е хлъзгаво бананчето Simple Smile

# 592
  • Мнения: X
На моя син днес му подариха един банан в зеленчуковия магазин Simple Smile Нямаше търпение да опита, защото никога не беше ял сам точно това. Дадох му го обелен, но да има кора, където да държи. Нищо не направи- гледаше го като паментик.
После отчупих едно парче, дадох му го в ръката и си хапна. Утре пак ще му дам.

# 593
  • Мнения: 523
А при ЗВБ не ви ли е страх от задавяне. Моят син често се дави ако му дам по-голямо парче морков, ябълка или каквото е да в било. Такъв страх съм насъбрала, че вече не идкам да му давам. А и моят си е гълтач, иска си готовото пюре и да не се уморява с дъвчене...😀😃 иначе вие давате ли сурови плодове и зеленчуци?

# 594
  • София, България
  • Мнения: 456
Момичета, които прилагате ЗВБ, как давате бананче? Моят син не е по ЗВБ, но му давам вече да яде с ръчички, само че тия пусти бананчета много хлъзгави... Някоя от вас беше споменала,че банана се мие, реже се малко парче с част от кората, за да е лесно за хващане, но ако може да споделите детайли, ще съм благодарна.
Привет,
Ето какво знам аз , за да не е хлъзгаво бананчето Simple Smile

Много благодаря!

# 595
  • София, България
  • Мнения: 456
А при ЗВБ не ви ли е страх от задавяне. Моят син често се дави ако му дам по-голямо парче морков, ябълка или каквото е да в било. Такъв страх съм насъбрала, че вече не идкам да му давам. А и моят си е гълтач, иска си готовото пюре и да не се уморява с дъвчене...😀😃 иначе вие давате ли сурови плодове и зеленчуци?
АюВариант е да започнеш да даваш пюрета, които не са гладко пасирани,с само намачкани с вилица. Пак има парчета за дъвчене,но са значително по-малки. Иначе аз съм давала сурова круша,банан, авокадо и сварен и нарязан на ивици морков. Да, някакъв риск от задавяне винаги има,но трябва да се започне от някъде.

# 596
  • Мнения: 1 418
Малката е на 9м.и половина,  държа си я права защото се набира сама до някъде , а каро я оставя си се държи за кошарата и стъпва на цяло краче. Крачки ибаче не се сеща да прави. Исках да попитам нещо за пролазилите бебета. Сега е почнала да прави следното: седи и вижда  някой  предмет , който  й харесва подпира се на ръчички и вдига дупенце и после се чуди какво да прави,  обикновено или сяда обратно или се плйосва по корем.При вас как стана пролазването и дали слоро ще се случи? 😊Избрахте ли коледни подаръци за бебетата ,  аз много се чудя уокър ли да е или някаква играчка....
Някой мами бяха поръчали килимчета от Ибей , може ли линк към магазина?Доволни ли сте от килимчетата?

Последна редакция: ср, 14 ное 2018, 09:25 от hamsti

# 597
  • Мнения: 2 361
Нашето е това https://www.ebay.co.uk/itm/KIDS-CRAWLING-2-SIDE-SOFT-FOAM-EDUCAT … sh=item33e05e3249
Много сме доволни,доста е голямо.Слагаме си го спокойно на него,случи се да тупне един-два пъти,но не се удря силно.И много се радва на картинките Simple Smile

# 598
  • Мнения: 366
Малката е на 9м.и половина,  държа си я права защото се набира сама до някъде , а каро я оставя си се държи за кошарата и стъпва на цяло краче. Крачки ибаче не се сеща да прави. Исках да попитам нещо за пролазилите бебета. Сега е почнала да прави следното: седи и вижда  някой  предмет , който  й харесва подпира се на ръчички и вдига дупенце и после се чуди какво да прави,  обикновено или сяда обратно или се плйосва по корем.При вас как стана пролазването и дали слоро ще се случи? 😊Избрахте ли коледни подаръци за бебетата ,  аз много се чудя уокър ли да е или някаква играчка....
Някой мами бяха поръчали килимчета от Ибей , може ли линк към магазина?Доволни ли сте от килимчетата?

Всяко бебе има собствен стил на пролазване - някои са като ранени войници, други се набират и разпъват като червейчета, трети се тътрят по дупе. Моят бебо започна да лази от позиция по корем - риташе и се избутваше с крачетата, но забравяше да мести ръцете и беше като на буксир. От това, което описваш, явно вече се е сетила, че може сама да стига до предметите и сега още обмисля и пробва как точно да стане. При бебетата мотивацията е основен движещ фактор - като оставяш около нея преднети, които много иска, но не може да стигне, бързо ще се светне какво да прави.

За Коледа още не съм решила, но сме затрупани с играчки от баткото и общо взето ми се струва излишно да купуваме още. Гадно е малко но това е съдбата на вторите деца, всичко да ползват от големите. А и на тази възраст още не разбира какво е Коледа и кой подарък за какво го получава. Ако има по-големи подаръци обикновено ги оставям за роднини и приятели като само казвам на какво сме харесали - всяка година питат какво да подарят и предпочитам да е нещо, което ще послужи, отколкото още купища играчки.

# 599
  • София
  • Мнения: 2 666
Майка ми точно вчера ме питаше какво да подари за Коледа на бебето. Реално сме затрупани от дрехи и играчки. Казах й, че ще сложим старите играчки в кутиите и ще й ги подарим Joy

Общи условия

Активация на акаунт