Февруарските бебоци правят първите подскоци

  • 31 993
  • 770
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 353
Бебка е качила за последния месец 400г, тежи 9.100 кг и е висока 76см. Аз дори не знаех, че има размер 74/76 и сега носим 74/80 или 80. 😊

# 631
  • Мнения: 3 999
Измерванията на дребчо са от края на мин.месец 8.700кг 76см. +400гр е от предходното измерване( след 2 седмици ще видим новите мерки) Дрешки нещо не мога да нацеля 74 почват да му теснеят а 80/86 са голями и широки и вратлето му е голо. Предимно е на боди и панталонки. Има 3-4 цели гащеризончета за сън.
За хиполенд исках да се включа че поръчах и аз разни играчки , мъжът ми ми каза че силно се надява скоро да не взимаме други и дано издържи до рождения му ден но аз казах че са до нова година 😄

# 632
  • Мнения: 209
Бебка вече втори месец качва по 300 гр и 2см. В сряда ще видим какви са новите й мерки. Аз да ви питам слагате ли възглавничка на бебчетата?

# 633
  • Мнения: 3 999
Още от 1м слагам възглавница заради рефлукса купих какви ли не като започна да се върти и мн не спи на нея..
Относно обувките точен размер ли взехте или по голямки?

# 634
  • Мнения: X
Не слагам възглавница, но и не виждам смистл от нея защото не спи на едно и също място като голям човек, че да оста е на възглавницата. Както е заспал в едната посока след половин час може да е в противоположната, по корем, напречно, диагонално и какво ли още не та не я виждам възглавницата в картинката Grinning

# 635
  • Мнения: 16 872
Ва уолкъра играе на панела отпред. Опитва да се изправя на него, по той е лек и го вдига.
Не слагам възглавница.
Играчки има доста, но предимно играе с някоя празна бутилка или каквото докапа от бнята - крем, пудра и тн.
+600гр, +2 см.

# 636
  • Мнения: 366
Още от 1м слагам възглавница заради рефлукса купих какви ли не като започна да се върти и мн не спи на нея..
Относно обувките точен размер ли взехте или по голямки?

Обувките трябва да имат един пръст свободно разстояние или около сантиметър - като е изправено детето и без да са стегнати обувките пъхаш пръст откъм петичката. До колкото знам се препоръчва задължително да има малко свободно разстояние вътре, за да диша крачето и да има на къде да расте. От личен опит първата година се израстват изключително бързо - бебо сега смени номер за около месец и половина.

# 637
  • пловдив
  • Мнения: 1 094
И ние не ползваме още възглавничка,че много се върти. Освен това спи по корем доста често.

# 638
  • Мнения: 3 999
Благодаря ценен съвет! Че дкоро ще взимам и малко съм 'боса' при бебешките обувки
Още от 1м слагам възглавница заради рефлукса купих какви ли не като започна да се върти и мн не спи на нея..
Относно обувките точен размер ли взехте или по голямки?

Обувките трябва да имат един пръст свободно разстояние или около сантиметър - като е изправено детето и без да са стегнати обувките пъхаш пръст откъм петичката. До колкото знам се препоръчва задължително да има малко свободно разстояние вътре, за да диша крачето и да има на къде да расте. От личен опит първата година се израстват изключително бързо - бебо сега смени номер за около месец и половина.

# 639
  • Сливен
  • Мнения: 245
Бебка е качила за последния месец 400г, тежи 9.100 кг и е висока 76см. Аз дори не знаех, че има размер 74/76 и сега носим 74/80 или 80. 😊
моята е 9.300 и сме направо на 80 размер. С тези дебели бутчета клинчетата все опънати стоят Flushed

# 640
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
Днес изгорих малкото с едно презатоплено пюре. Направо плаках с него, много ми е съвестно. Стоплих пюрето на водна баня, и за разлика от обикновенно не го опитах ами му дадохпърво на него, а то е било мн горещо. Вода предлагах, пръсках го по лицето за да го освежа, но беше мн гадно. Знам че не в драма кой знае каква, но се притесних разбира се.

# 641
  • Мнения: X
Ако това ще те успокои като беше по-малък, на месец, може би два, се беше подсякъл зловещо. Правих му бани със смрадлика. Един ден обаче я бях приготвила по- рано и не проверих температурата на смрадликата. Тя изстинала, ама студена направо. И като го полях с нея... То детето стоплено от банята, аз с тая студена отвара.... Той реве, та се къса, баща му вика “Какво му направи на дететооо?!” Голям купон Simple Smile

# 642
  • Мнения: 587
Явно е период на изцепките..нашето момче падна от спалнята.Почти не плака,но на мен сърцето ми спря.Явно ще трябва да свикваме с тези неща и да се надяваме да са рядкост..

# 643
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705


 Според вас това алергия или мазила буболечка е. Сега при къпането забелязах петната, само от външна страна на крачетата са.

# 644
  • Мнения: 523
Някакъв кожен проблем е, но не е алергия от храна според мен. Обикновено алергията се изразява с повече ситни пъпчици по слабините.

Общи условия

Активация на акаунт