Февруарските бебоци правят първите подскоци

  • 31 911
  • 770
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3
Бебата определено има афинитет към месото. Зеленчуковите пюрета не ги ядеше с такъв апетит както сега месните. Лекарката каза да пробваме и с риба. Някой вече давал ли е? Каква? Иначе за режима:
6-7ч - АМ
10ч - попара със сирене и масло - не я изяжда цялата
13:00-13:30ч - зеленчуково/месно пюре
16:30-17ч - каша с плод
21-21:30ч - АМ
около 24ч пак АМ - това последното не мога и не мога да го премахна. Търси си го като наследство.

Аз към дала лаврак и ципура. И двете се приеха доста добре
А относно режима:
6ч -150мл АмМ
10ч- попара, кус кук, кисело мляко с плод и бисквита
12.30ч -зеленчуково, месно пюре
16.00ч - плод, грис, кис.мляко с плод
19.30ч -150мл АМ

# 31
  • Мнения: 587
Тази нощ малкия беше адски неспокоен,както и предната вечер.Изведнъж през нощта се появи някакво хриптене,опитах да изкарам сополите,но се оказа че той няма..Според вас дали е възможно да е от зъбите?Все още няма нито един,но и слюнката му е станала някак по-гъста от обикновено.Ще го заведа при педиатърката,да видим какво ще каже,но това дишане като Дарт Вейдър ме притеснява..

# 32
  • Мнения: 288
Момичета, това кус кус не е ли за дъвкане? Моето бебе гълта като патица, от една седмица му давам едро смляно пюре и се учи да дъвче....
А кисело мляко изобщо не давам... май съм назад с материала!

# 33
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
И аз не съм давала все още кисело мляко. Може би когато стане на 8 ще му дам, но може и да питам първо педиатърката дали е ок.
В този ред на мисли, кое от кучешките млека е хубаво? Бях чела една тема с отзиви + за оранжевата Верея, но не съм пробвала ( аз не ям кисело мляко, само мм).

# 34
  • Мнения: 3 985
Когато бяхме на нефролог мин.месец д.рката каза кисело мляко след 10м че много затормозява бъбреците. 
Приятелка дава синята Верея.

# 35
  • Мнения: X
Кучешките млека? 🤣🤣🤣 Аутокоректа си има свое мнение 😉
Аз му давам Домлян 4.5 процента. Преди купувах прясно и си го квасих сама.

# 36
  • Мнения: 1 935
Тази нощ малкия беше адски неспокоен,както и предната вечер.Изведнъж през нощта се появи някакво хриптене,опитах да изкарам сополите,но се оказа че той няма..Според вас дали е възможно да е от зъбите?Все още няма нито един,но и слюнката му е станала някак по-гъста от обикновено.Ще го заведа при педиатърката,да видим какво ще каже,но това дишане като Дарт Вейдър ме притеснява..
И ние сме така. Има сухи сополи назад, които не се виждат лесно. Пръскам физиологичен, смуча, стикам му нослерто, реве(реването ги омекотява). След дълга борба понякога излизат, понякога се разместват и хриптенето спира.

# 37
  • Мнения: 587
Педиатърката каза че не е от зъби,а по-скоро някаква настинка или хрема.Препоръча физиологичен р-р,витамин Ц и някакви капки,които ми направиха в аптеката (само при нужда).
Дано се оправи по-скоро,че много материал има в нослето и се тормози.

# 38
  • София, България
  • Мнения: 456
В този ред на мисли, кое от купешките млека е хубаво? Бях чела една тема с отзиви + за оранжевата Верея, но не съм пробвала ( аз не ям кисело мляко, само мм).
По-добро от Елби няма. Причината е,че те са единствените в България, които имат патент за закваска с лактобацили и всички останали млекопреработватели я купуват от тях. Като качество са супер,вкусът на мен не ми допада (защото е истинско кисело мляко, съответно бая киселее,а аз бях свикнала на синя Верея, която си е неутрална),но със сигурност ще започна с него, като навърши десет месеца ( преди това не е добре да се дава кисело мляко).

# 39
  • Мнения: 16 868
Аз ще си квася сама кис.мляко. мисля да го въведа до седмица - две.
Има доста доволни мами, които пазаруват от една група във фейса за домашно произведени млека, меса, зеленчуци и плодове. Аз досега не съм купувала нищо от там, намирам си по други канали.

# 40
  • Мнения: X
Режомът на бебо в последно време:
7:00 кърма
10:00 кърма
14-14:30 зеленчуково пюре с месо или жълтък
17:30-18:00 плодово пюре или каша с плод
20:30 - 21:00 кърма

Режимът сам си го прави с такава голяма дупка на обяд, но обикновено заспива преди това и така се получава.

На 9 месеца смятам да добавя закуска и да въведа и кисело мляко съответно.

# 41
  • Мнения: 610
Вашите бебета спряха ли да сучат през нощта? Моето си суче още като новородено. 😊

# 42
  • Мнения: 232
Аз също сама мисля да квася киселото мляко, като купувам прясно от доверен източник съответно. А за купешки млека най  сме доволни от Боженци с 4% масленост.
А да питам вие давате ли вече капки витамин Д? Аз почнах, че педиатърката нещо се усъмни във фонтанелката и каза да почвам.
И имат ли вашите бебчета газове, че моето има и пак започнах да му давам Инфакол. Откакто го захранваме и все трътка. 😕

# 43
  • Мнения: 232
И моето се буди през нощта да цока в 3-4ч. Няма отказване, братче 😀

# 44
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз вит. Д не съм го спирала. До скоро давах по 4 капки, сега давам по 3

Общи условия

Активация на акаунт