Как да изберем годежен пръстен за половинката си.

  • 5 629
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, уважаеми дами. Пиша ви като мъж,  който е решил да направи важната крачка да предложи брак на половинката си. Но като представител на мъжката половина, имам нужда от помощ при избора на годежен пръстен.

След проучвания мисля да закупя от https://www.bluenile.com пръстен за приятелката си. Понеже четох, че е много важен профилът на пръстена-как да разбера дали е овален (комфортен вътрешен) един пръстен. Тоест искам да е удобен, не да е плосък и да надира кожата. Съответно за типа обков нещо специално трябва ли да правя, когато поръчвам или в сайта го правят да е окей.. Знам размера, който ми е необходим, съответно и вкусът за бижута на приятелката ми. Всякакви съвети относно колко карата да е пръстена са добре дошли. Заложеният бюджет е 2500 лева.

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 12 626
Не съм чувала който и да е пръстен да надира кожата. Поне аз не съм имала никога такъв. Предполагам, че в този сайт са нормални удобни пръстени, изглеждат добре.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз разбрах какво пита started50.
Моят годежен е "обикновен" отвътре, но за халките ни предложиха с функция "комфорт" и така ги направихме. Разликата е голяма и наистина така е по-удобно, някак овален е пръстенът отвътре. Недостатък е, че така става по-тежък и съответно има оскъпяване, но според мен е минимално.

Относно какъв да е самият пръстен не мога да помогна понеже не познавам приятелката ти. За мен годежният пръстен трябва да е с диамант - един или няколко, зависи от модела. Аз лично харесвам бяло злато и определени модели, но твоята дама може да харесва жълто и съвсем други.

Съветът ми е да обиколиш и да поразгледаш пръстените и на живо. Също имай предвид и структурата на ръцете ѝ, както и пръстите ѝ. Можеш да молиш продавачките да пробват различни пръстени за да видиш как седят. Примерно на момиче с фини и дълги пръсти трябва нещо нежничко, както и на по-дебелички пръсти седи по-добре нещо по-грубо.

# 3
  • Мнения: 12
А в сайта, който съм посочил по-горе - https://www.bluenile.com/bg/engagement-rings/styles/solitaire?tr … k=NavEngSolitaire
пръстените с този "комфортния" ли са, че не мога да ги различа?

# 4
  • София
  • Мнения: 6 010
Зависи

Този - да
Този - не

То си личи, че има разлика отвътре. От бижутер знам, че повечето пръстени могат да се изработят с комфорт отвътре.

Интересно ми е тези цени без камъка ли са? Много евтино ми се вижда да са с диамант.

# 5
  • Мнения: 12
Зависи

Този - да
Този - не

То си личи, че има разлика отвътре. От бижутер знам, че повечето пръстени могат да се изработят с комфорт отвътре.

Интересно ми е тези цени без камъка ли са? Много евтино ми се вижда да са с диамант.
Цените са без камъка, но дори и с камъка излизат по 30-40% по-евтино, отколкото в България. Това е и причината да съм се насочил натам. Да купя на приятелката си нещо супер качествено, но да се вместя и в определения бюджет.

# 6
  • Мнения: 73
Не съм чувала който и да е пръстен да надира кожата. Поне аз не съм имала никога такъв. Предполагам, че в този сайт са нормални удобни пръстени, изглеждат добре.

Има има.. Моя ее с камъчета от страни и наистина драска пръстите до него..

# 7
  • Мнения: 3 747
Не съм чувала който и да е пръстен да надира кожата. Поне аз не съм имала никога такъв. Предполагам, че в този сайт са нормални удобни пръстени, изглеждат добре.

Има има.. Моя ее с камъчета от страни и наистина драска пръстите до него..

Моят целия е "облицован" с камъчета и ако някой ми стисне пръстите или аз ги натисна плътно един до друг доста боли. Предпочитам пръстени с един хубав камък отколкото с 20 по-малки, но никой не ме пита за съжаление.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 010
То с какъвто и да е пръстен ако ти стиснат пръстените си боли. Все пак е нееластичен метал.

Авторе, избра ли пръстен?

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 833
Диаманти, а и други скъпоценни камъни се купуват само на живо, а не по интернет.

Общи условия

Активация на акаунт