Отговори
# 660
  • Мнения: 77
привет ,днес бях на преглед във Фемина ,от на4ало вси4ко вървеше ок глава крака ръце органи ок,докато не съобщих,4е съм имала една несполу4лива бременност и преди седмица кръвното ми беше140/90 в изблик на яд....След това го следях няколко дни и си беше ок.Но днес доктор Цолова ме попита и аз и казах за него.Притеснява ме това 4е по последен цикъл съм 29+4 г.с,а тежи 1250 гр,което отговаря на28+3г.с. малко е назад по тегло и отдолу на документа е написала хоспитализация след 2 седмици за динами4но наблюдение .попитах я има ли проблем,а тя ми отговори,,ако има проблем още сега ще ви изпратя за наблюдение,но трябва да се вземат превантивни мерки,за да не се удавим накрая,,.Това бяха думите и..мислите ли ,4е ми е спестила нещо притеснително.Много се уплаших?

И аз си ходя от време на време при д-р Цолова за успокоение. Лично аз съм много доволна от нея. При мен бебето е на долна граница на възрастта и си върви по-малко. Така и не разбрахме на какво се дължи, но си расте. Във вторник беше тежка 1200грама, а бях 29+2.
Не мисля, че е толкова притеснително. Все пак бебетата наддават най-много последните 3 медеца. Правих превантивно и кортикостероидна профилактика в 27г.с.
Докато бебето си расте вътре и тоновете са си ок, няма да го мисля, не се притеснявай и ти.
Наблегни на протеиновата храна и си следи кръвното. Аз съм на Допегит 2*1 и си ми е екстра.
А относно грам-килограмите не мисля, че е от значение дали ще се роди с 200 или 300 грама по-тежко или по-леко, важното е главата да си отговаря, все пак сме хора с мозъците. Wink
По-спокойно да го даваме!

# 661
  • Мнения: 105
моми4ета ,благодаря друго е като поразговаряш с някой,но в първия момент се бях объркала,понеже съм загубила едно беб4е,но сега вси4ко ще е както трябва......Благодаря ви като 4ета тук си се поуспокоявам Simple Smile

# 662
  • Варна
  • Мнения: 191
И моето в 29та седмица беше 1250 гр, видях, че пише, че отговаря на 28ма, но докторът каза, че всичко е перфектно Blush

# 663
  • Мнения: 469
На една колежка бебето уж беше над 3кг и лекаря й каза да отива да ражда преди празниците, че къде ще го занимава на празник тя ... Индуцираха го, бебето се оказа 2300. В девети месец, но 2300. Чувала съм и за обратното. Малко бебе на ехограф, а се ражда голямо. Да са здравички само!!!

# 664
  • Мнения: 242
моми4ета ,благодаря друго е като поразговаряш с някой,но в първия момент се бях объркала,понеже съм загубила едно беб4е,но сега вси4ко ще е както трябва......Благодаря ви като 4ета тук си се поуспокоявам Simple Smile

Ако имаше нещо притеснително тя нямаше да премълчи това.Всичко е на ред!Бъди спокойна!Почти на финала сме...Съжалявам за огромната ти загуба,но сега мисли позитивно,направи си еди  фреш,пусни си "Виж кой говори" примерно и си вдигни крачетата високо 😁😘

# 665
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
привет ,днес бях на преглед във Фемина ,от на4ало вси4ко вървеше ок глава крака ръце органи ок,докато не съобщих,4е съм имала една несполу4лива бременност и преди седмица кръвното ми беше140/90 в изблик на яд....След това го следях няколко дни и си беше ок.Но днес доктор Цолова ме попита и аз и казах за него.Притеснява ме това 4е по последен цикъл съм 29+4 г.с,а тежи 1250 гр,което отговаря на28+3г.с. малко е назад по тегло и отдолу на документа е написала хоспитализация след 2 седмици за динами4но наблюдение .попитах я има ли проблем,а тя ми отговори,,ако има проблем още сега ще ви изпратя за наблюдение,но трябва да се вземат превантивни мерки,за да не се удавим накрая,,.Това бяха думите и..мислите ли ,4е ми е спестила нещо притеснително.Много се уплаших?
Аз съм неин пациент и мисля, че ако има нещо наистина притеснително - щеше да ти каже. Послушай я и се проследявай по-често, но щом те е пуснала да си ходиш, значи не е нещо спешно. Стискам палци всичко да е наред ☺

# 666
  • Мнения: 711
Моята госпожица вървеше все по голяма и за пръв път последния път, компютърът я измери няколко дни по малка. Докторът каза, че зависи колко точно е измерил главичката, защото в сегашната позиция е по трудно за мерене. Т.е. тези измервания с +/- дни явно. Ще видим следващия път:)

# 667
  • Мнения: 1 425
тези измервания и според мен не са много важни, дават ориентировъчното тегло. С първата бременност уж беше с нормално тегло а то 3830 кг. Не очаквах толкова едро бебе при предположение, че аз съм дребна 160 см. и бях качила само 9 кг. За това не се притеснявай, вчера бях на преглед в 29+1 с. и ми каза 1320 кг не знам много ли е или малко но теглото според мен е най малкото нещо за което се притеснявам. Важното е всичко да му е добре а колко ще се роди 3  или 3100кг. няма значение.

# 668
  • София
  • Мнения: 9 140
Ами при мен преди почти 12 г. колкото го измериха, толкова се и роди - 4550 (с 50 гр. разлика), която е несъществена.
Та съм доста склонна да вярвам, особено като го мерят на феталната, където се виждат дялове на мозъка, камери на сърцето и т.н. - освен специалиста и техниката е много добра.

# 669
  • Мнения: 478
При мен бебчо тежеше 1390 гр в края на 29 г.с., а вчера в 32 г.с. го измериха вече 2 кг. Истина е, че накрая бебоците растат много по-бързо. Сега за месец-два ще удвоят теглото си, че и повече. Пък и аз по-често съм чувала, че измерването с ехограф е било неточно, отколкото обратното. Като започнат да се раждат, ще можем да сверим и споделим тук като експеримент Wink

# 670
  • София
  • Мнения: 285
Здравейте момичета, според мен няма повод за притеснение по отношение на мерките, защото те зависят от твърде много неща като ехографа, лекаря, размерите на мама и тати и пр. А д-р Цолова според мен е много добър професионалист така, че Мария надали ти е спестила нещо, просто е искала да бъде предпазлива. Simple Smile
sweet_maminka, опитах се да ти пиша на лични, но бг мама каза, че си ги забранила Simple Smile Та да ти кажа, че току що звънях в Св. София на телефона от сайта - 024470 202 (всеки делничен ден от 08:00 до 16:00 ч.) - и ми казаха, че първата възможна дата, на която може да ме запишат е 28.11.2018 г. и се записах. Така че има дати и ако решиш давай, а и да знаеш, че питат дали ще отидеш сама или с придружител.

# 671
  • Мнения: 5 018
И аз знам, че ехографите дават отклонения. Последният път, в 29г.с., измериха бебето 1380 гр., а самият ехограф си показа, че може да има +/- 200гр. отклонение, което си е една седмица, ако не и повече. Има и много примери за вече родили жени, при които е имало такива големи разлики. Миналата година, на моя близка искаха да и правят секцио, защото бебето било много голямо, около 4,5 кг., в крайна сметка роди нормално, бебе 3.800 гр. Пак големичка, но все пак...

# 672
  • Мнения: 242
Здравейте момичета, според мен няма повод за притеснение по отношение на мерките, защото те зависят от твърде много неща като ехографа, лекаря, размерите на мама и тати и пр. А д-р Цолова според мен е много добър професионалист така, че Мария надали ти е спестила нещо, просто е искала да бъде предпазлива. Simple Smile
sweet_maminka, опитах се да ти пиша на лични, но бг мама каза, че си ги забранила Simple Smile Та да ти кажа, че току що звънях в Св. София на телефона от сайта - 024470 202 (всеки делничен ден от 08:00 до 16:00 ч.) - и ми казаха, че първата възможна дата, на която може да ме запишат е 28.11.2018 г. и се записах. Така че има дати и ако решиш давай, а и да знаеш, че питат дали ще отидеш сама или с придружител.


Така ли? Ха пусто невежество незнам как е станала тая работа😁Много ти благодаря ще се обадя ❤

# 673
  • София
  • Мнения: 285
Здравейте момичета, според мен няма повод за притеснение по отношение на мерките, защото те зависят от твърде много неща като ехографа, лекаря, размерите на мама и тати и пр. А д-р Цолова според мен е много добър професионалист така, че Мария надали ти е спестила нещо, просто е искала да бъде предпазлива. Simple Smile
sweet_maminka, опитах се да ти пиша на лични, но бг мама каза, че си ги забранила Simple Smile Та да ти кажа, че току що звънях в Св. София на телефона от сайта - 024470 202 (всеки делничен ден от 08:00 до 16:00 ч.) - и ми казаха, че първата възможна дата, на която може да ме запишат е 28.11.2018 г. и се записах. Така че има дати и ако решиш давай, а и да знаеш, че питат дали ще отидеш сама или с придружител.


Така ли? Ха пусто невежество незнам как е станала тая работа😁Много ти благодаря ще се обадя ❤
Като си отидеш на профила, в настройки, лични съобщения. Там има едно квадратче (третото ) блокиране на лични съобщения, най-вероятно си го чекнала Grinning

# 674
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Ехографът мери костите и няма как да каже колко сланинки ще се натрупат по тях 😁 Нали с глава, диаметър 10 см, се раждат и 2700 бебета на термин, както и такива по 5 кг

Общи условия

Активация на акаунт