Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 7

  • 94 382
  • 738
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 10 264
И аз така като Zest, обаче с годините много бумащина се събира и в никоя папка не се побира. Та ми се наложи да отделя здравните документации от другите на трима ни по отделно. От тази година пък детИто в по-горно училище и направо ни заляха с документации, резултати от тестове, та създадох нова папка и за това. Всичко за колите е в друга папка, гаранции на разни уреди са направо в отделен кашон. Там много нещо се събира. Но като цяло за всяко нещо имам папки систематизирани. И в крайна сметка всичко стои подредено в кашон. Беше в чекмедже, но то преля Simple Smile.  

# 106
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Аз държа документите в отделни шкафове, тематично.
В единия са личните документи - един класьор за мен, един за мъжа, по един за всяко дете (актове за раждане, здравни книжки, трудови книжки, дипломи , паспорти, всичко). Отделно имаме и по една малка папка със здравни неща, ренгенови снимки, други епикризи).
В друг шкаф, пак по класьори са документите на имуществото - апартаментите (нот. актове, ипотеки, заличаване на ипотеки, платени данъци и др, разписки от платените наеми, топлофикации и др.). Отделно класьор за всяка кола  (технически прегледи, договори с лизингодател, голените талони и др ). Отделно, в същия шкаф, са гаранционните карти на домакинската техника.
Това са стотици документи, които ако не са така разпределени, няма шанс да бъдат открити.

# 107
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Хладилникът:
- Най-отгоре сосове и подправки (имаме винаги поне 5-6 вида люти сосове Simple Smile ), кърита, маслинени пасти, песто, горчица, хрян, тахани, конфитюри, терини, лютеници и други нещица в бурканчета.
- Втори рафт - кисели млека и сирене, кашкавал, масло и др млечни. Салами и колбаси не ядем.
- Трети рафти - обикновено е пълен с бира Laughing (не се шегувам)
- Четвърти и пети рафт са ми за тенджери и готвено, там слагам и хляб и разни други работи.

Звучи малко педантично, но така всички сме свикнали винаги е лесно да откриеш, каквото търсиш, особено за децата.
... а отделенията за зеленчуци са месс Laughing

# 108
  • Мнения: 10 264
За отделението за зеленчуци купих едни кошнички като панерчета. Квадратни са и ми се събират 4 в чекмедже. Имам 2 чекмеджета. Обаче моя мъж ще ги изхвърли. Все му пречат, нищо не побирали. Иначе с тях ми е подредено. Но те подредбите винаги носят неудобство. И в гардеробите така и на всякъде. Най-удобно е като е панаир навсякъде и всички са щастливи. В момента в който се помъча да подредя нещо и започва протест в нас. Никой нямал време да внимава да не събори, да не разметеши и т. н.

# 109
  • Мнения: 4 936
аз ползвам едни плексигласови кутии с дръжка,(купувани са от амазон,но има подобни в Джъмбо). В тях слагам всякакви бърканчета, сосчета и т.н.т - така с едно дръпване виждам всичко вътрте и го достичгам лесно вместо да пререждам 1-тина бурканчета докато стигна со това, което ми трябва.
Кутиите наподопяват тези, в които се съхраняват пловоде в хладилника с тази разлиак, че са прозрачни и се вижда какво има в тях - има ги в различни размери - имам и една продълговата, в която си държа по-дребни неща - парче шунка, массло, кашкавак, топено сирене - така не ми се разпиляват/ разсипват из х;адилника
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00C3AUWEO/ref=oh_aui_detail … ?ie=UTF8&th=1

https://www.amazon.co.uk/InterDesign-Cabinet-Kitchen-Storage-Con … AWGB2M08276A79XW1

Последна редакция: пт, 09 ное 2018, 19:59 от gold__

# 110
  • Мнения: 2 516
И аз мислих да взимам такива от Джъмбо, ама мъжът ми се размрънка, че в крайна сметка не е важно хладилникът да е подреден, а да е пълен Grinning И не взех, а трябваше.

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
А как организирате Лего конструкторите?
Докато бяха по-малко, ги държах всяко в кутията си, но в един момент просто нямаше място и разделихме всичко по цветове в еднакви пластмадови кутии (в дреб и двамата сме Деви).
Да, но вече има доста и "женски", та и така не се побират в отделения шкаф за целта.
В момента търсим вариант, в който отново да си ги разделим по модели и да се събират в отделението на библиотеката, отредено за тях (два рафта, 90/60/40)

# 112
  • София
  • Мнения: 6 094
А как организирате Лего конструкторите?
Докато бяха по-малко, ги държах всяко в кутията си, но в един момент просто нямаше място и разделихме всичко по цветове в еднакви пластмадови кутии (в дреб и двамата сме Деви).
Да, но вече има доста и "женски", та и така не се побират в отделения шкаф за целта.
В момента търсим вариант, в който отново да си ги разделим по модели и да се събират в отделението на библиотеката, отредено за тях (два рафта, 90/60/40)
Макар вече да не се ползват, стоят неприкосновени в три огромни чекмеджета и дори мисълта да бъдат подарени се смята за светотатство от моя страна.  ooooh!

# 113
  • Мнения: 2 534
Документите си организирах в папки тип кутии с ластик по теми. Една папка за здраве, една за коли, документи, нотарилни актове, една за гаранционни карти. Супер ми е подредено вече, мн съм доволна. Само тая здравната прелива и май ще трябва още една, уви.

# 114
  • Мнения: 19 302
Виждали ли сте такива контейнери с капак, но по-високи?
Днес гледах този в Jysk, но това е една малка кутийка и не мисля, че ще събере и 4кг прах, а какво остава за този в големите разфасовки.

# 115
  • Canada
  • Мнения: 3 358
ПИше, че е 6 литра, 4 кг ще ги събере. Потърси контйнери за кучешка храна.

# 116
  • Мнения: 346
Моля за идеи, как съхранявате зарядните устройства? Вкъщи сме трима души, а зарядните са като за цял полк. В момента стоят в една ратанова кашпа на секцията, но вече прелива, а и колкото да ги подреждам, все се омотават и заплитат.

# 117
  • София
  • Мнения: 12 006
Моля за идеи, как съхранявате зарядните устройства? Вкъщи сме трима души, а зарядните са като за цял полк. В момента стоят в една ратанова кашпа на секцията, но вече прелива, а и колкото да ги подреждам, все се омотават и заплитат.
Скрит текст:
Скрит текст:

ПП: снимките са от нета.

# 118
  • Мнения: 1 738
Търся идеи как и къде да качвам раниците и чантите, които приготвям от вечерта за следващия ден. Обикновено са моят дамска чанта, раницата на детето за училище, моя раница за спорт, раница за детето за спорт и чантата с лаптоп на ММ. В момента ги складирам на скрина в спалнята. Имаме и куче и не върви да ги наредя на земята, а така струпани в спалнята ме дразнят. Ако ги разхвърлям из стаите, все нещо сме забравили сутрин. Портмантото е затрупано с якета, кучешки каишки и т.н. С две думи искам хем да е икономично откъм място решение, хем да е някак спретнато и организирано.

# 119
  • Мнения: 10 264

Такова нямаш ли? В нас и такова имаме, въпроса е, че почнахме всичко да качулим по него, не само чанти:
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт