Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 7

  • 94 433
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 84
"Офертата" е следната: 800 лв. за гардероб с размер-2,00/2,60м., много грозен, един сандък на висока цена. В едната половина имам пералня и над нея бойлер, в другата лост за висящи дрехи и 3 рафта...Няма никакви механизми, кошници, вградени стойки, издърпващи листове и т.н.,Да бях станала дърводелец...

# 691
  • София
  • Мнения: 438
Аз очаквам, че начинанието няма да е евтино. Гледах, че дори вратичките тип хармоника са доста скъпички. Отделно елементите вътре и допълнителните неща отвън... Важното е, да е красиво, практично и да съм доволна от оползотворяване на мястото.

# 692
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Защо не използвате конструкцията на вградения гардероб? Лостовете вътре могат да се разместят, така че дрехи да се окачат на два етажа. За обувки могат да се направят чекмеджета, за да се използва дълбочината на гардероба, отзад да са от другия сезон. За мен лично хармониките са грозни, аз бих сложила плъзгащи врати.
Рафтовете пък са най-лесни, нарязват ви и ви обкантват плоскости, и слагате рафтодържачи.
Вътре може да се освежи с боя или тапети.

# 693
  • София
  • Мнения: 438
Защо не използвате конструкцията на вградения гардероб? Лостовете вътре могат да се разместят, така че дрехи да се окачат на два етажа. За обувки могат да се направят чекмеджета, за да се използва дълбочината на гардероба, отзад да са от другия сезон. За мен лично хармониките са грозни, аз бих сложила плъзгащи врати.
Рафтовете пък са най-лесни, нарязват ви и ви обкантват плоскости, и слагате рафтодържачи.
Вътре може да се освежи с боя или тапети.
Има допълнителни 10 см., които мога да вкарам в дълбочина (може малко визуално да се стесни коридора, обаче той и без това е широк). Плъзгащите врати, ще бъдат непрестанно отворени, че малкото човече ги бута без да му мигне окото и ми се струва, че бързо се развалят. Сигурно все попадам на недобре направени, обаче съм отстанала с такова впечатление.

# 694
  • Мнения: 3 071
"Офертата" е следната: 800 лв. за гардероб с размер-2,00/2,60м., много грозен, един сандък на висока цена. В едната половина имам пералня и над нея бойлер, в другата лост за висящи дрехи и 3 рафта...Няма никакви механизми, кошници, вградени стойки, издърпващи листове и т.н.,Да бях станала дърводелец...

Не е скъпо. На мен обущарника ми в коридора излезе 1000 лева. Rolling Eyes

# 695
  • Мнения: 22 978
Защо не използвате конструкцията на вградения гардероб? Лостовете вътре могат да се разместят, така че дрехи да се окачат на два етажа. За обувки могат да се направят чекмеджета, за да се използва дълбочината на гардероба, отзад да са от другия сезон. За мен лично хармониките са грозни, аз бих сложила плъзгащи врати.
Рафтовете пък са най-лесни, нарязват ви и ви обкантват плоскости, и слагате рафтодържачи.
Вътре може да се освежи с боя или тапети.
Има допълнителни 10 см., които мога да вкарам в дълбочина (може малко визуално да се стесни коридора, обаче той и без това е широк). Плъзгащите врати, ще бъдат непрестанно отворени, че малкото човече ги бута без да му мигне окото и ми се струва, че бързо се развалят. Сигурно все попадам на недобре направени, обаче съм отстанала с такова впечатление.
Аз имам такава на дрешника, работи безпроблемно, а малкият беше
на 2г като се нанесохме.Има много красиви решения за плъзгащи врати!
Разгледайте системите от Икеа, за мен са много добро решение.

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 6 638
Не е скъпо. На мен обущарника ми в коридора излезе 1000 лева. Rolling Eyes
Зависи Simple Smile
5 крилен гардероб (две крила с рафтове, останалите 3 - с лостове), с надстройка от 7 крила ни излезе общо с проекта 1100 лв Simple Smile Размерите са му 3000/260/50 (ш/в/д)
Уловката е, че си поръчахме да ни нарежат и обкантят плоскостите и си го сглобихме ние Simple Smile
Сега ни предстои още по-мащабен проект, но с него се захващаме след празниците

# 697
  • София
  • Мнения: 17 779
А как се сглобява просто от обкантени плоскости? Smiley Може ли малко повече информация?

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 6 638
Начертах си схема, как искам да е разположението. Принтирах листа, нанесох размерите на нишата, в която исках да е гардероба и ги занесох във фирмата.
Там техен проектант направи проект. Обади се, когато е готов, за да отидем да обсъдим. Тогава занесох и дръжките, които си бях закупила. След това просто отидохме и си взехме плоскостите (имаше дупки за пантите, механизмите, мини фиксовете, дръжките и рафтоносачите). За пръв път сглобавахме мебел и буквално беше лесно като игра с конструктор Simple Smile

# 699
  • София
  • Мнения: 17 779
Благодаря Simple Smile
Т.е. не е нужно да си майстор, за да можеш да го сглобиш.

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 6 638
В никакъв случай Simple Smile
За улеснение, е нужен винтоверт, но и с отвертка би се свършила работата.
Специално за гърбовете ползвахме такер, не, че и без него нямаше да се справим, но при положение, че го има вкъщи... Simple Smile
А и на диблите слагахме С200, за да е по-здрава сглобката

# 701
  • Мнения: 22 978
И ние сами сме сглобявали всичко у дома, не е сложно никак.
Искаха ми 300лв да ми сглобят спалнята и гардероба..Тенкс, ама мога и сама.Малко сръчност и желание.
Разбира се не е за всеки.

# 702
  • Бостън
  • Мнения: 13 525
Grinning И моят мъж като сглобява мебели добавя лепило!

Случвало се е да установим, че сме объркали размерите и закупеният и сглобен вече шкаф няма как да се побере в банята. Та съм продавала и сглобен шкаф Grinning

# 703
  • Мнения: 1 037
ДХЗ браво на Вас. Ние също се помъчихме да сглобим две ъглови, но бързо,  бързо си викнахме майстор. Та тази работа не е за всеки - казвам го категорично. Е, от фирмата от която ги купихме, както и гардероба и на нас ни искаха 280 лева. Намерихме човек от интернет и ни ги сглоби за много по-малко от ден за 120 лева.

# 704
  • София
  • Мнения: 17 779
А навсякъде ли, където правят разкрояване на плоскости, правят и проекти? Къде бихте препоръчали да се отиде.
На мен идеята ми е много проста. 250/100/50 или 60. Но не знам дали може такава огромна височина да се изпълни без надстройка. Не ми звучи стабилно.

Общи условия

Активация на акаунт