Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 7

  • 94 399
  • 738
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 10 264
Сигурно е така, но вярвам че някоя малка кутийчица също може да излезе на подобна цена. А бакпулвери и ванилии да са в по-голяма опаковка. Аз бакпулвер си вземам в кутия 200гр. Защо трябва да е надребнено в пакетчета. За малките бг ванилии също. Вместо да се произведат 20 пакетчета, може една кутийка да свърши работа. Но кой знае наистина къде им стъпва.

# 346
  • Мнения: 4 808
Това е вярно, пакетчето излиза на много по-ниска цена, буркан или кутийка винаги оскъпява продукта. Аз брашно и захар държа в пластмасови буркани от туршия, побират точно 1 кг и се затварят плътно с капачка на винт, също пластмасова. Купувала съм и стъклени бурканчета, имам три вида, освен това имам и два вида бурканчета от течен шоколад - стъклени с капачка на винт. Напоследък се замислих дали да не си купя поставка с бурканчета за дребните подправки, видях два-три модела в еди магазин за по левче - струваха около 17-18 лв, с 20 или 24 бурканчета, малки като солници. Много компактно и ще ми събере всички дребни подправки от пакетчета, ще освободи доста място в шкафа, но ще ми заеме малко място на плота.

# 347
  • Мнения: 1 787
Аз си реших проблема с малките опаковки с картонена кутия за чай, от по-"луксозните", че са по-широки и картонът е по-здрав. Simple Smile Само изрязвате капака. Пликчетата се подреждат перфектно изправени вътре едно до друго, като папки в чекмедже, нищо не се разлива. Имам по една такава кутийка за солени и за сладки неща и така съм ги прибрала в общия панер. А по-големите количества подправки вече са ми и те в бурканчета, доста по-малки, естествено, от горните. Наистина ако всяка отделна подправка отиде в бурканче, не шкаф, ами цял гардероб ще си трябва. Simple Smile

# 348
  • Мнения: X
Ето ги моите, половин чекмедже... Simple Smile    черния пипер и инд. орехче в мелничка /ренде.

# 349
  • Мнения: 7 286
Пак за подправките...освен във всевъзможни бурканчета(икейски,от разтв.кафета и разни други по-интересни)държа и в една кутия за чай/кафе.Идеално ми се вмести на един рафт,където преди бяха бурканчетата и трябваше да ги размествам,според това което ми трябва.

# 350
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Здравейте, търся идеи за съхраняване на разни отворени бисквити и подобни дребни сладки. Девойките и ММ отворят пакета и после мятата в шкафа. Първо се овлажняват и не стават за ядене , и после ми писна от развърчани бисквите. Пробвах да сложа всичко в една кутия, никой не и обръща внимание и пак нови опаковки отварят. А бисквити ядат обикновено неделя слетобед и разбира се всеки иска различна.
И за зърнени закуски, хрупкави мюслита и т.н Особенно ако дребната е отваряла плика е разпран по диагонал и ако не се затворят плътно, вече не са хрупкави и пак в кофата Sad

# 351
  • Мнения: 22 867
Имам тая кутия от вивре, нея използвам и моите хора се научиха къде да търсят сладки, бисквитки и подобни.

# 352
  • Мнения: 4 808
На мен ми подариха за Коледа стъклена бонбониера, като голяма захарница е, с капак, стои на плота, в нея прибирам всички останали бисквити и дребни сладки.

# 353
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
В голяма тенекиена кутия от сладки събирам останали отворени пакети от бисквитки и други дребни сладки. Знаят си, първо там се гледа, после се отваря нов пакет.
Подправките тук са в шишенца, много е удобно( купувам предимно стъклени, но има и пластмасови). Намират ми се и пакетчета, но са прибрани в кутия в шкаф.

# 354
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Благодаря. Ще търся някоя красива кутия която се затваря добре. Явно моята пластмасова не им изглежда добре ☺

# 355
  • София
  • Мнения: 17 775
Редуцирах подправките до 15-6 (съответно в бурканчета) + 5-6 по- редки в пакетчета в една малка кутия за чай с 2 отделения.
Сладките почти всички ги махнах. Не правя сладкиши и сладки неща и никога не съм. Не знам защо имах есенцийки и глупости. Опитвам се да се отърва от настройката "ами, ако ми потрябва?!". Ако ми потрябва веснъж в годината, ще изтичам до магазина, който е на 3 минути и ще купя.

# 356
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Аз трябва да направя гардеробна в един дрешник, приемам всякакви идеи. Благодаря.

# 357
  • София
  • Мнения: 17 775
Е, трябва да дадеш размери поне Simple Smile

# 358
  • Viena
  • Мнения: 3 582
О, да...  отивам да меря.

# 359
  • Мнения: 147
Аз трябва да направя гардеробна в един дрешник, приемам всякакви идеи. Благодаря.
И аз трябва да си избера разпределение за един дрешник.


Малко съм изгубен точно как да разпределе отделните рафтове за да е удобно.
До прозореца ми се иска да остане празно и рафтовете да не стигат до края или да не са до тавана и там да се държат примерно обувки.
Та реално ми трябва нещо Г образно с размер 2 на 1,4м. Височината е 2.4м

Няма да има никакви врати по рафтовете. Може би 1-2 чекмеджета. Та някой ако има идеи или линк където да погледна различни разпределения ще съм благодарен.

Общи условия

Активация на акаунт