Вечно ниско кръвно

  • 1 227
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
В тази тема искам да ви споделя един друг мой проблем,а именно ниското кръвно.Като говорим за ниско имам на идея доста ниско. До преди 2 години не съм усещала проблеми с него ,но от 2 години насам имам установен проблем,а именно хашимото. Преди тези 2 години ходих на танци и танцувах по  2 часа без почивка,нямах умора,чувствах се тонизирана и щастлива. След като започнах да приемам лекарства за хашимото се промени и кръвното ми. Варирам 80 на 70 всеки ден.Не мога да кача повече от 100 на 70. Това ми е максимума. Пробвах с пиене на кока кола, ядене на шоколад,пиене на айрян с толкова сол,че да горчи,но никаква промяна. Танците останаха далече зад гърба ми. Сега отивам до 2 преки по-надолу от нас до магазина и вървя бавно и започвам да се чувствам крайно изморена и сядам докато успея да събера сили да се прибера. Следя си хормоните и са в ред,но как да вдигна кръвното ? След танц дори на една песен ми се завива крайно много свят. Дайте ми някакъв съвет ,защото в момента отново имам 80 на 70 и не знам какво да правя,чувствам се страшно изморена,а съм се наспала .

# 1
  • Мнения: 6 587
Как ти е хемоглобина?

# 2
  • Мнения: 12 801
И аз имам Хашимото, но самото лекарство L-тироксин не ми причинява намаляване на кръвното, по-скоро ми регулира другите симптоми. Докато ниското кръвно си остава все едно и също и даже съм му свикнала.
Та си мисля, да не би да е друга някаква причината, не лекарството.
Според мен, най-добре питай gp-то.

Ето тука една статия от кардиолог:
https://drkehayov.com/nisko-kravno-nalyagane/vdigane-nisko-kravno-nalyagane

# 3
  • Мнения: X
И аз имам Хашимото, но самото лекарство L-тироксин не ми причинява намаляване на кръвното, по-скоро ми регулира другите симптоми. Докато ниското кръвно си остава все едно и също и даже съм му свикнала.
Та си мисля, да не би да е друга някаква причината, не лекарството.
Според мен, най-добре питай gp-то.

Пия същото лекарство като теб и кръвното ми стана доста ниско.

# 4
  • Мнения: 1 345
Като млада съм била все с ниско кръвно. Било ми е отпуснато и сънливо...Имам Хашимото и аз. Когато ми се събирали границите те както при теб, не знам защо, но лекарите са ми казвали, че се нуждая от успокоителното. Тогава е бил на модата диазепам. И те са ми давали малка дозичка, след което показатели са ставали 90 на 70 или 100 на 60. Това са правили навсякъде, където съм се обръщала, когато показателите на кръвното са се събирали. С възрастта хората са станали с високо кръвно, а моето се е нормализирало. И сега е 120/80. Пий повече вода, течности....От ниското кръвно аз никак не съм пострадала, няма ми нищо. Но виж по сърцето да нямаш проблеми. Нека да те погледнат с ехокардиограф.

# 5
  • Мнения: X
Като млада съм била все с ниско кръвно. Било ми е отпуснато и сънливо...Имам Хашимото и аз. Когато ми се събирали границите те както при теб, не знам защо, но лекарите са ми казвали, че се нуждая от успокоителното. Тогава е бил на модата диазепам. И те са ми давали малка дозичка, след което показатели са ставали 90 на 70 или 100 на 60. Това са правили навсякъде, където съм се обръщала, когато показателите на кръвното са се събирали. С възрастта хората са станали с високо кръвно, а моето се е нормализирало. И сега е 120/80. Пий повече вода, течности....От ниското кръвно аз никак не съм пострадала, няма ми нищо. Но виж по сърцето да нямаш проблеми. Нека да те погледнат с ехокардиограф.

Аз имам ПА и пия антидепресанти .Ксанакс,ритовтрил и ципралекс. Имам диазепам ,но от него ми е сънливо и не го приемам повече.От ниското кръвно,аз повръщам,губя концентрация,като цяло лошо. Сърцето съм ги го гледала скоро и е здраво ,нямам никакви проблеми,въпреки че съм имала сърцебиене доста често,но не се е увредило.

# 6
  • Мнения: 1 345
Аз съм от млада на всичките тези лекарства. Сега няма нужда да се дава диазепам, но тогава само него са изписвали. Аз съм само на ривотрила и съм си добре, но преди съм попивала и ципралекс, само че ксенакс не ми помага изобщо и не го пия. Имам паник-атаки и с ривотрила съм много добре /пия 0,5 мг/ на ден. Друго не ми помага. Ксенакс е за нерви, не е за паник-атаки, но в комбинация с ривотрил засилва действието на ривотрила. Събираш границите, когато имаш нужда от по-голяма дозичка успокоително. С това съм ходила по болниците през цялата си младост. Забележи това и ти - като добавиш успокояващото, границите ще се регулират. Но така ще бъдеш с ниско кръвно..., няма как. Повече спи, почивай и пий течности. Имала съм и сърцебиенето, но с възрастта е отшумяло. Не знам, на колко години си. 

# 7
  • Мнения: X
Аз съм от млада на всичките тези лекарства. Сега няма нужда да се дава диазепам, но тогава само него са изписвали. Аз съм само на ривотрила и съм си добре, но преди съм попивала и ципралекс, само че ксенакс не ми помага изобщо и не го пия. Имам паник-атаки и с ривотрила съм много добре /пия 0,5 мг/ на ден. Друго не ми помага. Ксенакс е за нерви, не е за паник-атаки, но в комбинация с ривотрил засилва действието на ривотрила. Събираш границите, когато имаш нужда от по-голяма дозичка успокоително. С това съм ходила по болниците през цялата си младост. Забележи това и ти - като добавиш успокояващото, границите ще се регулират. Но така ще бъдеш с ниско кръвно..., няма как. Повече спи, почивай и пий течности. Имала съм и сърцебиенето, но с възрастта е отшумяло. Не знам, на колко години си. 

На 23 години съм. Аз пия Ципралекс като се събудя и до сега бях спокойна през деня,но нещо напоследък имам тревожност през целия ден и ще увеличавам дозата.Вечер пия Ривотрил и Ксанакс,за да заспя,определено е добра комбинация,заспивам като умряла. Аз освен ПА съм доста нервна и за това пия Ксанакс. Като получа ПА и си взимам хапче Ксанакс и понякога след час вече съм добре,понякога не съм и ми е двойно по-зле.Всичко зависи от силата на атаката ,която съм получила . Понякога е прекалено силна .

# 8
  • Мнения: 1 345
Е, от такава възраст съм с твоите оплаквания. Но с възрастта кръвното се увеличава и знаеш, колко възрастни хора все са с високото кръвно, а моето тамън се е нормализирало....Аз много харесвам транксент /френско/ в комбинация с ривотрил или сутринта - транксент, а вечер - ривотрил. Но и него скоро са спрели в България. а ти откъде купуваш ривотрил? Или пиеш клонарекс?

# 9
  • Мнения: X
Е, от такава възраст съм с твоите оплаквания. Но с възрастта кръвното се увеличава и знаеш, колко възрастни хора все са с високото кръвно, а моето тамън се е нормализирало....Аз много харесвам транксент /френско/ в комбинация с ривотрил или сутринта - транксент, а вечер - ривотрил. Но и него скоро са спрели в България. а ти откъде купуваш ривотрил? Или пиеш клонарекс?

Имам ривотрил,имам и клонарекс.Ривотрил си взимам от психиатър в чужбина,а като съм в България си взимам клонарекс от психиатъра ми тук. Живяла съм в чужбина и затова там имах Ривотрил.

Общи условия

Активация на акаунт