Как се справяте с гладенето?

  • 20 125
  • 278
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 518
Сега в събота съм си поставила за цел да зануля положението. Simple Smile
Съботите са за почивка, разходки, филмови маратони и каквото се сетиш, затънеш ли веднъж в навика да ги запълваш с шетане, все по-трудно ще става.

А моята глади дори чорапите и чаршафите...ама няма никаква друга работа, а и е зодия Дева...ми да глади...канила съм я и у нас, ама не ще...
Е, то и аз съм Дева Laughing

# 31
  • Мнения: 4 413
Не гладя, освен вече ризите на детето за училище. Ама купих 5, та да гладя само в неделя и да има за цяла седмица. Мъжът ми се глади сам, а моите дрехи не изискват гладене.
Не бих си причинила това с чаршафи, кърпи и т.н. Безумно е според мен.

# 32
  • Мнения: 13 082
Как пък да не гладя чаршафи, кърпи и гащЕ. Камо ли пък с часове. Толкова по интересни неща има за правене. Аз не де, имам две малки деца, но свободни млади хора могат да правят каквото им е кеф. Аз в събота вместо да гладя бих се качила на Витоша. Наистина не се затлачвайте в битовизми от сега, сигурно сте млади хора, гледайте си кефа.

# 33
  • Мнения: 4 808
Хавлиите са от нещата, които не се мачкат и няма нужда да се гладят. Спално бельо от много отдавна не гладя, защото няма смисъл - при ММ чаршафите са вечно събрани на топка, как го прави, не знам. Всичките ни дрехи за работа и за излизане се гладят, отнема ми около час в неделя и цяла седмица после не се занимавам.

# 34
  • София
  • Мнения: 38 515
Поне тази работа в къщи е - който иска гладено, си глади. Дъщерята вече глади повече и по-добре от мен. Само нейните си дрехи за обличане навън.
Мм е предимно с работни дрехи.
Малкия е спортно облечен.
Аз гладя дрехите си от плат - ризи, рокли и пр.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 59
Аз също гладя абсолютно всичко дори чорапи ,хавлии,бельо и т.н.
Няма справяне с това ,освен ако не синаемеш„ гладачка” Да от сушилнята излизат почти гладки ,но въпреки всичко ги минавам с ютията. Гладя най вече за това защото повечето дрехи ги слагам на закачалки и за мен много приятно като си отворя гардероба да са ми подредени дрехите. Дреха неизгладена не прибирам в гардероба,стоят и си чакат реда сгънати на терасата да ги изгладя. Иначе всички домашни са научени че неизгладена дреха не се облича това е закон в къщи.
А иначе спасението го чакам да се появи на пазара. Ето това е
http://www.highviewart.com/cvetno/robot-koyto-sgava-i-gladi-dreh … -5599.html?i=6#gl

За сега знам че го има в Белгия по обществените перални ,но още го няма масово на пазара.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Имам ужасяващо тъп въпрос Grinning Как се справяте с гладенето?
Mного просто: гладя само при крайна необходимост.
Научила съм мъжа ми да си глади сам. Децата претенции нямат, гладя само ако е нужно.
Като бях на 20 и няколко години гладех всичко и се престаравах. Сега, на 40г, предпочитам да отделя време за себе си или за децата си отколкото да се потя над ютията без да е необходимо.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз я разбирам авторката. И аз като млада домакиня като заживяхме заедно с половинката се кефех да домакинствам и да си мисля, че съм перфектна. Сега вече си ценя времето повече. Като живеех с нашите задължително си гладех долния чаршаф, че имам лека форма на ОКР и не мога да заспя ако ми е намачкано или събрано спалното бельо под мен. Като се изнесох от тях купих само чаршафи с ластик и са винаги перфектно изпънати.
Ако не ме беше гнус бих наемала жена да глади и чисти жена у нас, но не мога да превъзмогна себе си.

# 38
  • Мнения: 68 654
И аз я разбирам.....ама все пак...докато се обърне и то живота минал. До масата за гладене Wink

# 39
  • Мнения: 29 371
Не гладя чаршафи, хавлии, бельо, тениски разни. Гладя ризи и панталони, рокли, такива неща. Гледам да е в неделя, иначе ми дотежава. Пускам си филм и гледам, докато гладя. Така не ми е досадно, даже става приятно.

# 40
  • Мнения: 11 625
Ами то май всеки е минал през мераците за гладене. Признавам без бой, че и аз имах такъв период, когато се роди първото ми дете, но бързо ме пусна тази болест. Завирах се в сервизното помещение да гладя по 2 часа!
Гладя само, ако няма на къде. Мъжът ми ходи с костюми и ризи, но си ги глади сам или носи на химическо чистене. И големият ми син се научил да глади (блазе й на бъдещата снаха  Smirk  )  и за мен остават неща от крайна необходимост да се гладят, още повече, че сегашната ми работа не изисква да ходя с костюми, както беше преди. Рахатясах направо!

# 41
  • Мнения: 6 293
В някои химически предлагат само гладене-носиш ризите изпрани.
Сумата е доста по-приемлива.
И аз гладех всичко, сега само при нужда.

# 42
  • Мнения: 11 625
Който носи ризи...да си ги глади.
Тоест мъжът. Ти си гладиш твоите.
Не разбрах кое точно освен тях не можело да НЕ се глади ?

Масово женските тънки офис блузки (от една такава по-"лигава" материя) тотално не могат без гладене.

А по повод "той да си се глади"- просто аз съм поела това задължение. Снощи докато аз гладех, той направи вечеря.

Даже е прекален ентусиаст да помага за какво ли не, но си е малко с две леви ръце и аз предпочитам да не пипа 😀
Ехааааа, момиче, колка груба грешка правиш!  Stuck Out Tongue Те и левите ръще свикват и се научават!  Съкън, след някоя година ще ревеш, че само лежи на дивана и не помага....

# 43
  • Мнения: 68 654
Точно така си е - тоест както го научиш мъжа отначало. И аз това щях да пиша, ама викам да не измествам фокуса на темата...

Младо момиче е явно авторката, иска да го обгрижва любимия...да внимава само да не премине линията от обгрижване към прислугване/обслугване/заробване....

# 44
  • Мнения: 11 625
Точно така, teta75, щом има мерак човекът, да не му го секва, ама в никакъв случай. Моят, като се раждаха децата, все той ги къпеше, защото му беше голям мерак. И как да му го пресека?! Аз през това време с друго в домакинството се занимавах.

Общи условия

Активация на акаунт