Септемврийски бебета 2018 - Тема 1

  • 36 966
  • 752
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 172
Да не би да има грип с гърлобол? От сутринта и мен ме боли и няма оправяне Sad

# 226
  • Русе
  • Мнения: 301
Да не би да има грип с гърлобол? От сутринта и мен ме боли и няма оправяне Sad
Аз бях решила, че съм настинала, понеже се събуждам потна, а гърлото си ме болеше и отминаваше цял месец и след като пих половин чаша бира почна яката болка...ииии стана цялата работа. Смуках прополки, ефизол, хомеопатиа, компреси на гърлото с извара и ракия ииии нищо!!! До днес, когато усетих, че вече ме гъделичка и кара да кашлям. Интересното е, че личната вчера ме гледа и каза, че личи че било много червено, но минавало... мина то и замина обаче не където ми се искаше Sad Сега беба като се закашля... настръхвам и следя постоянно има ли ръка в устата от това ли е или се задави... абе откачам.

# 227
  • гр.Бургас
  • Мнения: 152
За джинджифила не знам , но не виждам защо не , а за меда - аз всеки ден си пия по 1 чай с по 1 лъжичка мед.

# 228
  • Мнения: 2 069
И аз пия чай с мед.

mi6entse мисля, че спокойно може да си направиш една инхалация. На мен много ми помага когато започна да кашлям.

# 229
  • София
  • Мнения: 612
Здравейте дами, исках да попитам тук, понеже не намерих никаква информация из интернет, а знам, че дискутирахме темата за ТСХ по време на бременност - моето ТСХ е леко завишено и по време на бременността пркемах Еутирокс, държахме стойността под 2-2.5.

Тъй като след раждането от самото начало имам проблеми с количеството кърма и не успявам да я увелича, се зачетох и излиза, че нивата на ТСХ могат да пречат на лактацията и производството на мляко. Утре ще ходя да го изследвам и ще запиша час за ендокринолог, но исках да попитам - знаете ли какви трябва да са стойностите на ТСХ по време на кърмене? Предполагам пак под или около 2? Благодаря предварително.

# 230
  • Мнения: 3 794
Здравейте дами, исках да попитам тук, понеже не намерих никаква информация из интернет, а знам, че дискутирахме темата за ТСХ по време на бременност - моето ТСХ е леко завишено и по време на бременността пркемах Еутирокс, държахме стойността под 2-2.5.

Тъй като след раждането от самото начало имам проблеми с количеството кърма и не успявам да я увелича, се зачетох и излиза, че нивата на ТСХ могат да пречат на лактацията и производството на мляко. Утре ще ходя да го изследвам и ще запиша час за ендокринолог, но исках да попитам - знаете ли какви трябва да са стойностите на ТСХ по време на кърмене? Предполагам пак под или около 2? Благодаря предварително.

Понеже и аз съм с Хашимото, на мен познати, които са кърмили ми казаха под 3.

# 231
  • Мнения: 134
След посещението при ендо може ли да споделиш какво е казал. Аз също съм подобно положение. Хашимото открито по време на бременност. Кърмата така и не можах да увелича. Пуснах тсх и излезе 5.4 сега, а при ендо мога да ида чак другата седмица. Много ли се искаше да мога да кърмя, но не успявам Sad
Здравейте дами, исках да попитам тук, понеже не намерих никаква информация из интернет, а знам, че дискутирахме темата за ТСХ по време на бременност - моето ТСХ е леко завишено и по време на бременността пркемах Еутирокс, държахме стойността под 2-2.5.

Тъй като след раждането от самото начало имам проблеми с количеството кърма и не успявам да я увелича, се зачетох и излиза, че нивата на ТСХ могат да пречат на лактацията и производството на мляко. Утре ще ходя да го изследвам и ще запиша час за ендокринолог, но исках да попитам - знаете ли какви трябва да са стойностите на ТСХ по време на кърмене? Предполагам пак под или около 2? Благодаря предварително.

# 232
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Момичета, колко ваксини се бият на бебчетата? 🙄 На нас във вторник ни предстои първата, но и нашият татко е болен и се чудя дали ще я отменим...

# 233
  • София
  • Мнения: 612
Livia, и аз не съм сигурна кога ще успея да отида до ендо, но непременно ще пиша след това. А иначе 5.4 е високо до колкото знам, по време на бременност лекаря ми беше категоричен, че трябва да не е повече от 2, в последния триместър до 2.5, и си мисля, че и при кърменето положението трябва да е същото. Определено те апелирам да се видиш с ендо, защото от всичко, което прочетох излиза, че и високото, и ниското ниво на ТСХ пречи на лактацията. В ниски дози (под 100 микрограма) Л-тироксин или еутирокс знам, че не е проблем да се приемат по време на кърмене, малко преминава през кърмата.

Петя, може да потърсиш Имунизационнен календар за 2018та, там ще видиш всички ваксини, които предстоят и кога горе-долу се бият. Сподели на лекарката за ТМ, но до колкото знам би трябвло за всеки случай да ви отложат ваксината.

# 234
  • Мнения: 3 794
Сестрата на мъжа ми кърмим2г (съвсем до скоро) с Хашимото и тсх близо 10. Много противоречиви неща съм чела за тсх-то и кърменето.

# 235
  • Мнения: 442
Здравейте мами, ох и моята кърма взе да намаля и се чудя какво да правя да я увелича Cry нещо да споделите

# 236
  • Мнения: 3 794
Здравейте мами, ох и моята кърма взе да намаля и се чудя какво да правя да я увелича Cry нещо да споделите

Как разбра, че намалява?
Слагай бебчето да суче по-често. Вземи си чай за кърмачки, жито, овесени ядки, чисто месо.

# 237
  • Мнения: 442
Здравейте мами, ох и моята кърма взе да намаля и се чудя какво да правя да я увелича Cry нещо да споделите

Как разбра, че намалява?
Слагай бебчето да суче по-често. Вземи си чай за кърмачки, жито, овесени ядки, чисто месо.
Ами лошото е, че не суче ами се цедя. Пия и чая и жито ям и месо ама тия дни взе да намаля. И него го мъчих на гърда ама не става свикна с шишето на лесното Confused

# 238
  • Мнения: 3 794
Здравейте мами, ох и моята кърма взе да намаля и се чудя какво да правя да я увелича Cry нещо да споделите

Как разбра, че намалява?
Слагай бебчето да суче по-често. Вземи си чай за кърмачки, жито, овесени ядки, чисто месо.
Ами лошото е, че не суче ами се цедя. Пия и чая и жито ям и месо ама тия дни взе да намаля. И него го мъчих на гърда ама не става свикна с шишето на лесното Confused

Пробва ли със силиконови зърна..Дали би се “излъгал”?

# 239
  • Мнения: 442
Здравейте мами, ох и моята кърма взе да намаля и се чудя какво да правя да я увелича Cry нещо да споделите

Как разбра, че намалява?
Слагай бебчето да суче по-често. Вземи си чай за кърмачки, жито, овесени ядки, чисто месо.
Ами лошото е, че не суче ами се цедя. Пия и чая и жито ям и месо ама тия дни взе да намаля. И него го мъчих на гърда ама не става свикна с шишето на лесното Confused

Пробва ли със силиконови зърна..Дали би се “излъгал”?
Пробвах, но не се лъже за жалост

Общи условия

Активация на акаунт