Център за асистирана репродукция (ЦАР) - тема 31

  • 66 338
  • 757
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 339
Моят съвет е да изследвате АМХ на повече от едно място. Резултатът ми от Щерев през март е 1.2, а от Адела от октомври е 1.9. Не съм имала стимулация през този период. Пия само витамин Д, но не вярвам от него да се е вдигнало чак толкова много.

# 196
  • Мнения: 75
Къде може да се види тази статистика за номерата на които са се обадели през октомври?

# 197
  • Мнения: 601
Като прочетете коментарите в темата. От там се събира информацията на кои номера са се обадили през м.10.

# 198
  • Мнения: 44
Като прочетете коментарите в темата. От там се събира информацията на кои номера са се обадили през м.10.
и аз да се наредя на опашката с чакащи номера успех на всички

# 199
  • Мнения: 116
Здравейте,момичета!Искам да ви попитам,тъй като имам заповед от април месец,която все още не съм използвала,дали всички процедури по нея изтичат април другата година?В смисъл,ако от свежия трансфер не се получат нещата и Зет ли трябва да е до април или може и да е след това?

# 200
  • София
  • Мнения: 7 645
Току що  в една друга тема беше цитирано следното от правилника:

"Процедурите по асистирана репродукция, финансирани със средства от центъра,
започват не по-късно от една година от влизане в сила на заповедта по чл. 39, ал. 1.
(2) Когато процедурата за трансфер на свежи ембриони е завършила без постигане на
бременност или с аборт и по медицински причини не може да бъде извършена
процедура за трансфер на размразени ембриони в срока по ал. 1, заявителката може да
поиска удължаване на срока с не повече от шест месеца.
(3) Към искането по ал. 2 се прилагат документи, които доказват съответните
обстоятелства.
(4) Искането се разглежда от комисията, като директорът на центъра издава заповед за
удължаване на срока или прави мотивиран отказ. "

Това значи, че по твоя казус, може да се удължи заповедта с до 6м

# 201
  • Мнения: 1 275
Благодаря..тази информация ми беше полезна!

# 202
  • Мнения: 6
Здравейте, аз от скоро съм в темата. Ще се радвам да обменяме информация, ние също кандидатствахме в ЦАР и се надявам на одобрение скоро. Въпреки че "терена" в момента не е много подходящ за каквото и да е.

# 203
  • Мнения: 289
[video][/video]
 Здравейте, искам да ви попитам нещо , направих ЗЕТ преди няколко дена в
една  клиника, но ми се отвори възможност покрай приятели за преглед в тази област в Софийска клиника. Мога ли да изисквам да ми се направи поне копие на досието с всичките ми изследвания, на мен и на мъжът ми, за да мога да представя нещо когато отида и на прегледа в София. Всичко това е понеже мисля да сменям клиника общо взето.

# 204
  • Мнения: 42
здравейте! Знаете ли дали се поемат от фонда?🌞

# 205
  • София
  • Мнения: 9 128
Не се покрива.
Статистиката към края на октомври 2018г.

Последна редакция: ср, 07 ное 2018, 09:41 от zazu1

# 206
  • Мнения: 46
Здравейте кога се очаква да има комисия за ноември някои знаели.

# 207
  • София
  • Мнения: 7 645
Винаги комисиите са в края на месеца

# 208
  • Мнения: 101

Това открих в сайта на фонда:
Заявленията, за които ще бъде осигурено финансиране през четвърто тримесечие на 2018г., е 1600 броя.

Ако е вярно ще е супер - да очакваме 650 номера за декември !
Не се покрива.
Статистиката към края на октомври 2018г.

Последна редакция: чт, 08 ное 2018, 06:28 от Недасон

# 209
  • Мнения: 556
Здравейте! Може ли да се подадат документи към ЦАР с един фактор и при евентуален отказ да се подадат други с друг фактор в рамките на половин година?

Общи условия

Активация на акаунт