С какво ви дразнят свекървите - тема 99

  • 29 733
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Че е лигльо безподобен ще й кажа. Да пробва да си намери по-добре платена работа, ама с лигавщините му - съмнявам се да е научен да бачка и да може да изкара тия 1800 с две ръце.

# 676
  • Мнения: 1 267
Ама не мога да повярвам, че някой ще ти подари рокля, за ОПРЕДЕЛЕНО събитие, тя няма да ти харесва и все пак ще я облечеш. Аз не помня от съвсем малка някой да ми е казвал какво да облека за някой случай. А въпросната брошка, свекървещица си я иска, щото видиш ли не са и облекли армагана. Фасон тук само свекървата прави.

Е, ние идея нямаме защо се е стигнало до подаряването на роклята, нали?
Може точно това, ОПРЕДЕЛЕНО събитие, да е изисквало тип облекло, което е по- лесно да подариш, отколкото да обясняваш и изискваш.......
Както и с кръщенето в църква, например- това лято заради пола 1 пръст над коляното, в Гърция ме накараха да нахлуя един чувал с ластик, стигащ до средата на прасеца.


Кой ти я купи тази пола? Wink
Колкото за облеклото, което е по-лесно да подариш, отколкото да обясниш - мисля, че и ти виждаш, че тезата издиша.

# 677
  • София
  • Мнения: 24 839

Кой ти я купи тази пола? Wink
Колкото за облеклото, което е по-лесно да подариш, отколкото да обясниш - мисля, че и ти виждаш, че тезата издиша.


Никой- там имаше един куп с такива шарении и ни ги тикаха в ръцете.
Като не искаш да я облечеш, не те пускат да влезеш.

ПП. Меко се изразих, няма да задълбавам- винаги съм обичала късо и съм носила късо, много късо, но има места, на които не е прието.
И ако не го схванеш, себе си поставяш в неловка ситуация. Peace

# 678
  • MI
  • Мнения: 11 868
Че е лигльо безподобен ще й кажа. Да пробва да си намери по-добре платена работа, ама с лигавщините му - съмнявам се да е научен да бачка и да може да изкара тия 1800 с две ръце.
Моето мнение е абсолютно същото. А като добавим, че и чака родителите си да умрат за наследство и картинката става още по-красива.

Стига с тая рокля, не е чудо невиждано свекърва да подари на снаха рокля. Като не й е харесала е било редно да каже предварителни на свекърва си че не й стои, голяма/малка, все нещо ще измисли и да види не може ли да се смени. Нямаше да се разяри толкова свекървата, тя че си е проста е очевидно, но и да види чак на празненството че не са й уважили подаръка не е било много учтиво. Ама чак трагедии да се правят от това не го разбирам.

# 679
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
Аз да ви питам, ако беше написала някоя мама тук, че съпругът й работи в семейната транспортна фирма в Ямбол/Русе/Плевен и понеже са се скарали с техните е на заплата от 1800 да кажем лева и твърди че не му стигат за да плаща наем и за да гледа дете, но пък не иска да се махне от фирмата и харчи като за световно за хобита и цигари, какво щяхте да й кажете? Защото ситуацията е горе-долу такава.
Ама ние ѝ го казахме, няколко пъти и няколко човека, включително ти и аз. Обаче ей на, тя за себе си е взела решението и точка. Решила е, че най-добре да е сигурна, че сама ще се оправи във всякаква ситуация във финансов план и от там идва и увереността, че може да си позволи връзка или брак с всякакъв мъж. Това, че повечето не биха направили този избор за мъж, не значи, че няма логика в нейните действия и разсъждения

# 680
  • MI
  • Мнения: 11 868
Мако, зададох въпроса само по една причина - защото се продължи с малката/мизерна/минимална заплата. Та, питам аз, мизерия ли е с 1800 лв. в Ямбол?

# 681
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
Критериите за много и малко, у различните хора са различни

# 682
  • MI
  • Мнения: 11 868
O, специално като става въпрос за пари е лесно измеримо и има ясни критерии за това колко е нужно за издръжка на един човек/едно домакинство, във всяка страна. И вътре в кошницата пиано няма (който е расъл 90те ще ме разбере), нито огромно куче. Wink Оттам нататък е субективизъм, на теб може да ти е много или малко, но е смешно да се каже че с тези пари не се гледа дете, както писа Ганели преди време. Защото ако почнем така субективно, и с 3000 може да не може да гледа дете, защото е решил да ходи по казина например или да смърка кокаин.

# 683
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
При нея обаче не е въпроса само в парите. Много преди това е била несигурна в емоционален, а не във финансов план. Тя казва, че и сега мъжа ѝ е повече в другото семейство, отколкото в тяхното. И да си добре във финансово отношение, това си е сериозна спирачка, що се отнася до решението да родиш дете. А тя преди време не е била сигурна във финансите, ако трябва да се справи сама. Съвпадат две събития, а именно това, че са ѝ вдигнали заплатата и отделянето на големия ѝ син и дръпва във финансов план. Другото обаче си стои в създадената ситуация, без изгледи и за най-малката промяна. И аз да съм на нейно място, с нейните решения и аз бих чакала този момент. И това дали искаш или не дете по принцип няма никакво значение. Значение има дали можеш да поемеш  финансовата и емоционалната страна към момента на вземане на решение за дете

# 684
  • София
  • Мнения: 24 839
O, специално като става въпрос за пари е лесно измеримо и има ясни критерии за това колко е нужно за издръжка на един човек/едно домакинство, във всяка страна. И вътре в кошницата пиано няма (който е расъл 90те ще ме разбере), нито огромно куче. Wink Оттам нататък е субективизъм, на теб може да ти е много или малко, но е смешно да се каже че с тези пари не се гледа дете, както писа Ганели преди време. Защото ако почнем така субективно, и с 3000 може да не може да гледа дете, защото е решил да ходи по казина например или да смърка кокаин.

Разбира се, че е лесно измеримо.
И разбира се, че когато първо пишеш, че сама си си гледала детето, заради гордост и любов, пък после се оказва, че мъжът си бил харчел парите за храна за кучето и цигари, пък после че трябвало да се съобрази кога ще ти е удобно на теб, щото искаш да можеш сама да си го гледаш, ако той реши да те остави, нещата почват да олекват.

# 685
  • MI
  • Мнения: 11 868
При нея обаче не е въпроса само в парите.
Именно, според мен въобще не е в парите проблемът, те са оправдание в случая. Т.е. парите на мъжа й, не нейните, там е ясно че е както написа. Затова няма смисъл дори да ги споменаваме като нещо решаващо в случая, като че родителите му са го пратили в мината да копа и го държат под прага на бедността.

# 686
  • Мнения: 725
Абсурт пак се изказваш неподготвена другите нямат деца от предишен брак и са италянци.И защо мислиш че не съм опитвала да се държа като тях че и по добре

Ти, щото си много подготвена, затова дотук си го докарала.
Точно защото си никоя, с дете от никого, който така и не го е погледнал, а го отглежда италианеца, като в същото време седи без собствено, не си в позицията да се правиш на по- проста от свекърва си.
Но, явно, нивото ви е еднакво, само дето тя си е на собствена територия.

И не, не вярвам че си се опитвала да се държиш добре, че и по- добре от италианците- сама си го написа в един от първите постове.
Голям напън да им покажеш, че сама се справяш, нищо че живееш със сина им и той не е безработен.
Както и да е, пука ми на мен, че ти се правиш на голямото добрутро. Simple Smile
На мен пък хич не ми пука че,ти злобна и няма нещо което си писала да не лъха злоба. Та в този ред на мисли щом съм никоя с дете от никой и видиш ли той италянеца ми отглеждал детето що ли пък не съм му родила още две три например.И той седи без собствено що ли? Ооо до къде съм го докарала аз никоята съм му сложила пистолет на главата да стой с мен.Няма лошо в критиката но твоето преминава границата на всяко добро поведение , съжалявам абсурт ма ти си по зле от свекърва ми след като си позволяваш да обиждаш без дори да се познаваме.Спирам до тук ,ти леей помия колкото искаш .Ей това е да не падаш на нивото на някого.

# 687
  • Мнения: 725
Момичета в никакъв случай не искам да се изкарам светица ма пробвала съм всичко само да има мир наистина.И преди казах всичко което прочетох и критиките имат доза истина много размишлявах и ако не бях толкова затруднена нямаше да пиша тук.Както и да е прословутата кращенка наближава и нямам тарпение да свърши. Много говорихме и с мъжът ми за всичко но нее за първи път уж да права си ще променим всичко но някак не съм много ентусиазирана.

# 688
  • MI
  • Мнения: 11 868
Накарай го докато е в това настроение да започне да прави нещо конкретно - да търсите жилище например или да направите общ бюджет.

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
Много говорихме и с мъжът ми за всичко но нее за първи път уж да права си ще променим всичко но някак не съм много ентусиазирана.
Като не си ентусиазирана къде си тръгнала да забременяваш!?!?!

Общи условия

Активация на акаунт