Изкуствено предизвикване на раждане

  • 7 666
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
При всеки е индивидуално.На мен ми включиха окситоцин-2 банки.Наистина контракциите се сляха в една и настана един ад.Трябваха ми още 10 часа/общо 18!/ за да излезне бебката точно с 2 напъна и да ме разкъса тотално.Е,закърпиха ме много добре и сега не помня болката даже.На теб-леко раждане!

# 16
  • Мнения: 3 091
На мен ми предизвикаха раждането с простагландин. Родих абсолютно нормално и буквално за 15 минути, но според мен това е индивидуално. Аз направих алергична реакция към медикамента и вместо да родя след 24 часа, родих след 2. Вдигнах висока температура. Спомням си, че лекарите коментираха какъв медикамент да ми сложат и всички бяха единодушни, че това е най-доброто (преди 2 години).
Успех и леко раждане!!! Не се безпокой за нищо!

# 17
  • Мнения: 2 567
Благодаря ви много за отговорите  Grinning
Преди малко ми взеха отново кръв и довечера ще знам, дали ще предизвикваме раждане.

# 18
  • Мнения: 3 091
СТИСКАМ ПАЛЦИ!!! КЪСМЕТ! newsm10

# 19
  • София
  • Мнения: 726
Здравей мила,
и на мен ми предизвикаха раждането защото пренасях 10 дни. Сложиха ми таблетка и система - започнахме в 8 сутринта и родих в 8 вечерта - не се притеснявай - това не влияе на кърмата - ще си дойде м/у 3 и 7 ден след раждането.

Не се страхувай - стискаме палци и късмет!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 20
  • Мнения: 444
В една от бременностите си бях преносила бебето.Няколко дни след термина имах минимално разкритие и решиха да предизвикат раждане, с мое съгласие.Сложиха ме на системи и след това всичко мина много бързо, за час и половина бебчо се роди.Коластрата ми дойде след няколко часа.
Желая ти леко  и безпроблемно раждане!И скоро да се наслаждаваш на малкото същество!

# 21
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аз се разминах за 24 4аса с предизвиканото раждане ,заЩото моята бебка реШи да се появи най_после след 7 дни преносване. Моми4ето което беШе до мен в роди с предизвикано раждане _ системка с окситоцин.Вси4ко стана за нула време и дори на нея кърмата и дойде по_бързо отколкото на мен.Thinking
Кураж,6о6i Laughing Вси4ко Ще бъде ОК Sign Exclamation  4акаме новини и стискаме палци thumbsup

# 22
  • Мнения: 1 502
Аз бях преносила 14 дена и затова ми придизвикаха раждането. Вечерта влязах в болницата, слочиха ми таблетка и сутринта започнаха болките. При мен доста се забави раждането, имах контракции, а разкритие нямах. Пукнаха ми водите, след това епидурална упойка, и накрая след 22 часа опити решиха с цезарово. Възтанових се нормално, на 2-я ден, поне така си спомням станах, бях много дълго упоявана и краката ми дълго време ми бяха изтръпнали. Иначе бебо ми го доведоха след като се бях наспала, да го кърмя и имах кърма. Това е било значи около 10-12часа след опеацията. Оперираха ме в 2:15ч през ноща, а ми го доведоха към 12-14ч на същия ден. Бях в болницата 5 дена.
Добре, че майка ми беше дошла, че тя ми помага първите 2 месеца и успях да се възтановя бързо.

Успех!

# 23
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Сложиха ми таблетката в 11 часа и в 18:15 Валентина се появи. Още с поставянето на таблетката започнаха леки контракции. На мен ми разрешиха да се разхождам, което донякъде ме отвличаше от същинската болка при контракциите. Към 17:00 ме сложиха да легна и ми включиха системата. След 30 минути имах напъни и в 18:15 бях родила в родилно отделение.
Коластрата ми дойде на 2 ден, а кърмата на 4.
Късмет и леко раждане-дано всичко мине нормално и не много бавно.

# 24
  • Мнения: 151
Здравей 6о6i,
какво става при теб?
На сестра ми също и предизвикаха раждането с таблетки на 2 пъти през няколко часа, защото преносваше. Казват, че повечко боляло, но пък след като и сложили епидуралната упойка било поносимо. Тя иначе си роди нормално едно много сладко бебче и няма проблеми с кърменето, така че изобщо не се притеснявай.

# 25
Цитат на: sl
При мен съЩо се наложи да предизвикат раждане, На Ехографията  видяха киста на яй4ника на бебка, и вднага се обадиха в родилното , да ги предупредят 4е им изпраЩат 4овекБеШе  4етвъртък преди  Великден и ми казха 4е Ще ме приемат в болницата след празниците, (тук страстната седмица е на особена по4тит и вси4ки по4иват,  как издържах до понеделник и колко рев беШе... но това е друга тема..)
Бях в 37гс, но на Вики явно не и се излизаШе...След 2 дни на системи,  и контракции през 3 минути ,  за да спасят Вики  ми направиха секцио по спеШност.
Нямах проблеми с "вдигането на млякото", така го нари4ат тук...
2 3 4аса след операцията Вики ве4е мляскаШе коластра


ти да не би да си раждала в Испания?

# 26
  • Мнения: 951
6О6И,какво стана с теб?Какво показват изследванията?Не се губи!

Общи условия

Активация на акаунт