Убийството на Виктория Маринова - журналистка от Русе

  • 105 356
  • 2 652
  •   1
Отговори
# 2 505
  • Мнения: X
Скрит текст:
Преди време на първата ми месторабота в склада работеше един човек, който се оказа, че е затворник. Беше заклал жена си от ревност. Мисля, че го бяха осъдили на 15 години, а лежа около 12 и го пуснаха. После взеха на работа друг затворник, който лежеше за сводничество. След това трети - пак затрил жена си от ревност.
Значи само от собствените си съпрузи колко жени загиват, а като цяло в следствие на насилие - да не говорим.

# 2 506
  • София
  • Мнения: 38 861
Ей това ми е болно по тази тема - че като цяло насилието над жени в България не го имат за нищо.

# 2 507
  • London
  • Мнения: 6 732
Чух по новините, че ще има промени в НК... и ще се дават до 5 години за психически домашен тормоз.

# 2 508
  • Мнения: X
Ей това ми е болно по тази тема - че като цяло насилието над жени в България не го имат за нищо.

 Докога насилието ще се диференцира? Насилието си е насилие, независимо над кого е. Или насилието над жени е по-страшно от насилието над мъже? Тях по-може да ги насилва човек явно.

# 2 509
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Определено е по-страшно. Не съм чувала жена да пребива системно мъжа си. Обратното е масово. Нито да са издавани толкова ограничителни заповеди на жени, колкото се издават на мъже. Които не само не ги спазват, ами и направо убиват партньорката си, защото ги е напуснала, най-често заради тормоза от тяхна страна.

# 2 510
  • Мнения: X
 Аз се обявявам против всички форми на насилие. Когато насилието над жени се избутва винаги на преден план другите форми на насилие се неглижират. Нали не са над жени.

# 2 511
  • London
  • Мнения: 6 732
Ако имаше практика да се посещава психиатър/психолог, да се обръща повече внимание на психичното здраве то тогава предполагам тези случаи щяха да са далеч по-редки.

# 2 512
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Насилието над жени и деца е много по-брутално, отколкото това над мъже. Повечето мъже мрънкат, че имало психическо насилие над тях. Ами имат същите инструменти за противодействие, каквито и жените. Ама как ще ги прилагат, нали егото им ще пострада. Та, въпрос на избор. Докато и за мъж, лежащ няколко пъти потрошен в болница от жена си, също не съм чувала. Или ходещ в синини и натъртвания по улицата и на работа, щото е бил пребит от жена си. Обратното го има всеки ден някъде. Та ясно защо насилието над жени и деца се избутва на преден план.

# 2 513
  • София
  • Мнения: 38 861
А особено пък новина "жена пребила и изнасилила жена" никога няма да срещнеш.

# 2 514
  • Мнения: X
 Тук започва да ми лъха леко на феминизъм, мъжемразство, Истанбулска конвенция и т.н.

# 2 515
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Независимо на какво ти лъха, фактите са такива. И това е по цял свят. Колко жени упражняват насилие върху мъже, каквото последните упражняват върху тях.
П.П. Истанбулската конвенция е всичко друго, но не и защита на жените от насилие.
П.П.П. Какво лошо има във феминизма?

# 2 516
  • Мнения: X
Независимо на какво ти лъха, фактите са такива. И това е по цял свят. Колко жени упражняват насилие върху мъже, каквото последните упражняват върху тях.
П.П. Истанбулската конвенция е всичко друго, но не и защита на жените от насилие.
П.П.П. Какво лошо има във феминизма?


 Истанбулската конвенция точко като средство за намаляване на насилието срещу жени и деца ни я пробутваха. Не случайно след нейното отхвърляне медиите започнаха да спрягат това насилие все по-често. И преди малко в новините по Нова се говореше за насилието над жени. За мен това не са случайни неща, зад тях стои политика и прокарване на интереси. Във феминизма няма нищо лошо, когато не е креслив, враждебен и мъжемразки.

# 2 517
  • Мнения: 25 808
Когато чуеш за някоя жена, изнасилила и пребила до смърт някой мъж или дете, ела ми се обади.
Ще те хвана за ръка и ще излезем заедно на улицата с голи гърди да се борим за правата на мъжете.

# 2 518
  • София
  • Мнения: 38 861
Никакъв феминизъм не е. Живяла съм в провинцията и знам каква е психиката на доста мъже там. Изнасилват за спорта. Ей така, за наказание, че си красива, успяла или просто жена.

# 2 519
  • Мнения: X
 Имам чувството, че насилието над жени става тема не от благородни подбуди, а за да се прокарват разни съмнителни конвенции като Истанбулската. Според вас случайно ли е, че всекидневно вече се говори по новините на тази тема? Прекалено настойчиво става това говорене, и аз мисля, че зад него стоят политически интереси.

Общи условия

Активация на акаунт