Кауфланд - тема 32

  • 66 224
  • 730
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 841
Не всички големи шоколади са намалени. На нашия стилаж пише, че при покупка над 6лв се трие скреч карта и може да ае спечели нещо. Не помня какви бяха наградите. Отидох на информация, но там нищо не знаели. Нямали скреч карти на милка. Да съм си запазела касовата бележка и да съм проверявала...

# 646
  • Мнения: 35 186
И миналата седмица с Милка малки шоколади беше така. Много следях какви съм взела и как ги маркират

# 647
  • Мнения: 4 393
Пазарувам все още от К, защото са ми до блока. Но номерата им все повече ме дразнят, и гледам все по-рядко да ги посещавам. При първа възможност пазарувам в други магазинчета, и все повече - специализирани.

# 648
  • Мнения: 3 979
Различни видове, не значи  всички. Ако са 2-3 щяха да ги напишат, но при това по-малко място не могат да напишат всичко.  Трябва конкретния вид да е написан на етикета.

# 649
  • Мнения: 2 285
При последния измекярски номер на Кауфланд - етикет за 50% само на една разновидност от даден продукт и подвеждащ НЕВЕРЕН етикет за 5% на съседен продукт - ме накараха да чакам 15 минути на информация, за да ми върнат стотинките!!! Обещах си, че при следващ подвеждащ/неверен етикет, който засека, директно пускам жалба.
Въпросът е принципен, не е до стотинките. Мамят на едро, защото са наясно, че на хората не им се занимава с глупости.
Само че, приходите, които реализират чрез измами, за мен въобще не са "глупост".
Така че, освен че рядко влизам там, не бих се занимавала повече да ги убеждавам да си сменят грешните етикети, а директно - жалби.

# 650
  • Варна
  • Мнения: 25 314
Аз не искам да ги защитавам, в никакъв случай, но си мисля, че тези неща са резултат на кофти организация по-скоро, отколкото умишлено... Де да знам, така ми звучи по-логично.

# 651
  • София
  • Мнения: 2 411
Аз не искам да ги защитавам, в никакъв случай, но си мисля, че тези неща са резултат на кофти организация по-скоро, отколкото умишлено... Де да знам, така ми звучи по-логично.
За съжаление в повечето случаи е умишлено. Но няма как да се докаже.
Аз също съм попадала на такива "трикове". Никой не може да ме убеди, че някой случайно е сбъркал подредбата...
Преди години дори имаше репортаж или разследване... А бе обясняваха някъде как дори тренират касиерите, ако има 5-6 еднакви артикула, те да ти маркират още 1-2 отгоре. Или при многооо голяма покупка, с много артикули, някой друг случайно да се повтори.
Разчитат на това, че в суматохата или няма да забележиш, или няма да ти се разправя.
Обаче ако за теб и мен са само 50 ст.,1 лв, то при 1000 човека днес стават 1000 лв. По 7 дни са 7000 лв. От един магазин. В СФ само са колко - 10 Кауфланда. По 7000. Ето едни 70 000 чиста печалба.
Едно време Карфур ги бях направила луди калинки. Жената на информация като ме видеше изтръпвашеше. Нямаше пазаруване без оплакване и корекции

# 652
  • Мнения: 813
 И аз започвам да си мисля, че е умишлено, защото преди отстрани на регалите изкарваха само стоки, които са на промоция, а сега е много объркано - червени, бели етикети, сбутани едни до други стоки, от промоции и на нормални цени. Всеки път ги оглеждам и ако не съм сигурна или не взимам или питам на касата.

# 653
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 885
Скрит текст:
Малката Милка също всеки път намаляват само някои видове,  винаги гледам внимателно
Виж брошурата, пише различни видове. Взех го от стелажа със червен етикет. Помислих, че като малките са намалени само някои конкретно, но не е упоменато. За това не се разправях, а си тръгнах, и дъжд валеше, не ми се занимаваше.

Плачат за жалба он лайн.
Шоколада ще се изяде, и не е в парите, въпроса е принципен.

Трябва да се четат етикетите, а не да обвиняваме другите.
Аз го прочетох, не е в мен грешката.

Защо не върна шоколада?

# 654
  • Мнения: 672
Аз също много пъти съм се заблуждавала в цената на продуктите. Когато имам съмнение винаги отивам до електронните четци за цените и си решавам проблема. Но съм виждала как хора от мързел да върнат дадени артикули, ги оставят точно до промоционалните. И като оставят там отворено кашонче, човек се бърка.

# 655
  • Мнения: 2 397
То сефте с търговските номера. Бяха посегнали даже на закона та трябваше да им се напомня да си обучат персонала. На една стока сложили 2 различни цени. Като ги попитах искат ли промоция от защита на потребителя до 3000 лева на нарушение почна да преглъща на сухо началството. Хора сме да не се цакаме да не излиза солено. За мииндата се прецакахте сами. Нищо ... няма да ви изоставим ще купим няколко бутилки до края на седмицата.

# 656
  • Мнения: 2 285
Месечинке, не може да им подадеш сигнал, придружен със снимков материал, че цената им е грешна, на Информация да ти върнат разликата във вторник... но до неделя да не махнат грешния етикет(!) - и да не е умишлено!
То си личи, като почнат да си шушукат на Информация и пробват да те баламосат, че в брошурата било друго. При повечето хора номерата им минават. Последният път беше очевидно, че нарочно ме мотаят и бавят и чак след 15 минути, като видяха, че няма изгледи да се откажа, отидоха и свалиха грешния етикет. Много лоши думи са ми на езика към немците в момента, много, ама много лоши, защото не вярвам служителите сами да ги измислят тези схеми, ама знае ли човек...

# 657
  • Мнения: 25 847
Скрит текст:
Малката Милка също всеки път намаляват само някои видове,  винаги гледам внимателно
Виж брошурата, пише различни видове. Взех го от стелажа със червен етикет. Помислих, че като малките са намалени само някои конкретно, но не е упоменато. За това не се разправях, а си тръгнах, и дъжд валеше, не ми се занимаваше.

Плачат за жалба он лайн.
Шоколада ще се изяде, и не е в парите, въпроса е принципен.

Трябва да се четат етикетите, а не да обвиняваме другите.
Аз го прочетох, не е в мен грешката.

Защо не върна шоколада?
Защото заваля а съм с бебе и не ми се чакаше за 2-3 лв. Щяха да ми върнат парите ако искам да го върна, това не може да откажат.

Аз не искам да ги защитавам, в никакъв случай, но си мисля, че тези неща са резултат на кофти организация по-скоро, отколкото умишлено... Де да знам, така ми звучи по-логично.
Аз мисля, че е умишлено. Ако мине номера. Шоколадите бяха изнесени от коридора, на специален стелаж, коледни и бяха с червен етикет. Peace

# 658
  • Варна
  • Мнения: 25 314
Може, аз много рядко ходя там и затова нямам конкретни впечатления. Просто е много тъпо, ако се прави умишлено, защото така реално се плюе на реномето на веригата. Колкото и да не им се занимава на хората в един момент тези практики ще дадат негативен ефект.

# 659
  • Мнения: 25 847
Може, аз много рядко ходя там и затова нямам конкретни впечатления. Просто е много тъпо, ако се прави умишлено, защото така реално се плюе на реномето на веригата. Колкото и да не им се занимава на хората в един момент тези практики ще дадат негативен ефект.
Разбира се, че са маркетингови трикове, като пренареждането без всякаква логика (за да обикалят хората повече и да купят непланирани стоки).

А за шоколадите е наистина подло. Примерно майка с 2те деца след работа пазарува, виждат децата искат. Добре за 4 и нещо защо не, намалени са, купува жената. На касата излизат обаче по 7 лева. Дали ще се нареди на информаця със покупките и 2те деца, да чака да и върнат разликата? Веригата се надява, че не. Ако реши все пак да почакат, се оказва че тези шоколади не били намалени, а са си по 7лв единия, какво да прави, да и върне ли? Кой би купил шоколад на дете и после да го върне. Веригата знае това.

Общи условия

Активация на акаунт