Коледни подаръци 2018-2019

  • 100 925
  • 984
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 061
BilqnaP

Понеже спомена Хари Потър....Решила съм тази година да прочета книгите.Филмът НЕ ми хареса и искам да дам втори шанс на историята.Казват,че книгите са страхотни,а аз обожавам да чета!
Та...Гледам,че има някакво ново издание на книгите.Старото на първо четене не мога да го открия.И въпросът ми е-има ли разлика между това издание и първото?Да знам кое да търся.

# 721
  • София
  • Мнения: 1 036
Нашите имат годишнина и им взех билети за постановката "Вражалец". Мисля, че и за Коледен подарък е добра идея за тези от София, докато още има билети. Може и за друга постановка.
За майките с бебоци може нещо, в което да се носят - кенгуру, слинг и други подобни, ако още си нямат, разбира се.
За четящи хора може Постер "50 книги, които да прочетеш" или Преносима лампа, под формата на книга.
За семейства с деца - книга с идеи за почивки и разходки из България - http://ciela.bg/books/book/101-otbivki-s-detsa/2901 .
Все още нямам покрай себе си деца, но бих подарявала настолни игри, енциклопедии всякакви и пъзели. 

# 722
  • Мнения: 84
BilqnaP

Понеже спомена Хари Потър....Решила съм тази година да прочета книгите.Филмът НЕ ми хареса и искам да дам втори шанс на историята.Казват,че книгите са страхотни,а аз обожавам да чета!
Та...Гледам,че има някакво ново издание на книгите.Старото на първо четене не мога да го открия.И въпросът ми е-има ли разлика между това издание и първото?Да знам кое да търся.

Преводът е различен. Новият уж подобрен, но аз си обичам старите издания и ти ги препоръчвам. Филмите са мега скръб спрямо книгите. Вълшебно четене ти желая! Чак ти завиждам, че ще ги четеш за първи път! Simple Smile

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Като стана дума за Хари Потър.Има ли 8-ма и 9-та час от поредицата за Хари Потър? Намирам само тази книга, която е предварителен сценарий?

# 724
  • София
  • Мнения: 1 036
BilqnaP

Понеже спомена Хари Потър....Решила съм тази година да прочета книгите.Филмът НЕ ми хареса и искам да дам втори шанс на историята.Казват,че книгите са страхотни,а аз обожавам да чета!
Та...Гледам,че има някакво ново издание на книгите.Старото на първо четене не мога да го открия.И въпросът ми е-има ли разлика между това издание и първото?Да знам кое да търся.

Преводът е различен. Новият уж подобрен, но аз си обичам старите издания и ти ги препоръчвам. Филмите са мега скръб спрямо книгите. Вълшебно четене ти желая! Чак ти завиждам, че ще ги четеш за първи път! Simple Smile

Ау, наистина ли е различен превода. Аз съм чела старите издания и много ги обичам. Обаче не мога да ги намеря и съм си поръчала за Коледа единия ми подарък да е поредицата, новото издание.. Дано не са много по-различни.

# 725
  • Мнения: 84
Като стана дума за Хари Потър.Има ли 8-ма и 9-та час от поредицата за Хари Потър? Намирам само тази книга, която е предварителен сценарий?

Не, няма. Това са спин-офи. Simple Smile

# 726
  • Мнения: 35 147
Аз не бих подарила кенгуру или слинг. Не всяка майка се справя с носенето.

# 727
  • Мнения: 7 776
+1
Хубавите и качествени носилки са много скъпи за подарък, над 100 лева са. При това всеки родител трябва да види и пробва различни носилки да види дали му е удобно, дали му пасва, дали въобще ще бебеноси. Тия покупки трябва родителите да си ги преценяват.
Една хубавя играчка с няколко стимула на нея - шумкащо, огледалце, дрънкалка, ще е супер според мен.

# 728
  • София
  • Мнения: 1 036
Аз не бих подарила кенгуру или слинг. Не всяка майка се справя с носенето.



Да, разбира се. Само ако сте наясно дали би го ползвала.
Други идеи са фотосесия, книга за занимания с бебето по Монтесори или бебешки книжки (такива, които шушкат) и книжка с приказки, които майката да чете.

+1
Хубавите и качествени носилки са много скъпи за подарък, над 100 лева са. При това всеки родител трябва да види и пробва различни носилки да види дали му е удобно, дали му пасва, дали въобще ще бебеноси. Тия покупки трябва родителите да си ги преценяват.
Една хубавя играчка с няколко стимула на нея - шумкащо, огледалце, дрънкалка, ще е супер според мен.

Да, идеят ми беше, ако човекът знае какво би искала майката, именно защото хубавите са скъпи, а с разходите покрай бебето и всички други неща може да не могат да си позволят, а да искат.

# 729
  • Мнения: 35 147
Имаше едни много яко книжки в Лидл , сензитивни. Аз взех от тях.
Иначе всякакви видове детско телефончета с много песни биха били интересни. Като цяло, детето след 6тия месец започва да проявява повече интерес към играчки. Поне при моя забелязах, че играчките тогава започнаха да имат смисъл.

# 730
  • София
  • Мнения: 1 036
Сега ми излезе тази семейна настолна игра с историята на България - https://bulgarianhistory.shop/catalog/tzar-na-istoriata/ , мисля, че би бил много хубав подарък за семейства с деца в подходяща възраст.

# 731
  • Мнения: 154
Живея в Дания и съм във връзка с датчанин, та празнуваме всяка Коледа с неговото семейство - родителите му и семейството на брат му. Всички си подаряват подаръци от порядъка на 200-300 евро за човек, при което и аз много дълго време се чувствах задължена да харча ненужно големи суми пари за подаръци. Пожелах да обсъдим това с тях и всички се съгласиха с мен, че съвсем не е нужно да се харчат толкова пари за подаръци, та решихме да вложим парите в по-екзотично семейно пътуване, което най-вероятно ще се осъществи другата година. Hug Тази година просто ще организираме два дни , прекарани в къщата на родителите на приятеля ми, ще ядем и ще играем игри. Grinning

# 732
  • Мнения: 29
Здравейте!
Налага ми се бързичко да измисля какво да купя на шефката си, майка й (която също работи с нас) и колежката ми.. Разбрахме се да си подарим по нещо, което е до 5 паунда (работя в Англия, но в момента съм в България, така че разбирайте 10-15 лв.).. Мога да купя нещичко от тук, мога и от там. Чудя се, мая се, нищо не ми идва наум. Ако имате някакви идеи за приличен коледен подарък, подходящ за шеф(ка) и колежки, ще се радвам да прочета идеите ви. Не е проблем подаръците да са еднакви и за трите, даже може би е по-добре така. Миналата година подарих на шефката си Chocolate Lovers Gift Set (комплект от 2 красиви чаши, различни видове горещ шоколад и маршмелоу) и ароматна свещ. На другите пак комплекти, но с различни видове чай, миниатюрни бурканчета сладко и бисквитки + свещ. Не съм сигурна колко си харесаха подаръците, но се бях охарчила.. А сега с този определен бюджет ми е още по-трудно да избера нещо.. Стана доста дълъг пост, но наистина всяка идея е добре дошла. Hug

# 733
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз имам камара колеги, купувам коледна чашка, чиниика, някакви сладки, такива неща.
Можеш да им вземеш коледни покривки, нещо не кичозно.

# 734
  • Мнения: 441
Аз на колегите купих Коледни свещници Blush

Общи условия

Активация на акаунт