Коледни подаръци 2018-2019

  • 100 878
  • 984
  •   1
Отговори
# 735
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 676
Или някоя свещ.Има много красиви.

# 736
  • Мнения: 84
Здравейте!
Налага ми се бързичко да измисля какво да купя на шефката си, майка й (която също работи с нас) и колежката ми.. Разбрахме се да си подарим по нещо, което е до 5 паунда (работя в Англия, но в момента съм в България, така че разбирайте 10-15 лв.).. Мога да купя нещичко от тук, мога и от там. Чудя се, мая се, нищо не ми идва наум. Ако имате някакви идеи за приличен коледен подарък, подходящ за шеф(ка) и колежки, ще се радвам да прочета идеите ви. Не е проблем подаръците да са еднакви и за трите, даже може би е по-добре така. Миналата година подарих на шефката си Chocolate Lovers Gift Set (комплект от 2 красиви чаши, различни видове горещ шоколад и маршмелоу) и ароматна свещ. На другите пак комплекти, но с различни видове чай, миниатюрни бурканчета сладко и бисквитки + свещ. Не съм сигурна колко си харесаха подаръците, но се бях охарчила.. А сега с този определен бюджет ми е още по-трудно да избера нещо.. Стана доста дълъг пост, но наистина всяка идея е добре дошла. Hug
В Парадайс (София) онзи ден метнах на (мисля) нулево или минус едно на един от щандовете в коридора хипер красиви свещници буркани - прилича на захарничка, но вътре има свещ, която реално при смяна на фитила ще бъде вечна, според мен. Ароматизирани са, малки, големи, шарени, едноцветни ... Ценовия диапазон беше между 10 и 20 лв на тези, които загледах. Wink
Друга опция, която аз в крайна сметка избрах за момиченцата в семейството, са гривните с шевици на Повече от бижу, има ги във фб. Те всичките им са много красиви, но тъй като едната от братовчедките ми живее в Австрия, исках нещо, което там да го няма. Та, те са добър избор за дама чужденка, според мен, но са малко над бюджета - тънките са по 18-19 лв, по дебелите до към 25, ако искаш тяхна кутийка + десет лв.

# 737
  • София
  • Мнения: 2 433
На мен ми е трудно, защото трябва да е възможно пренасянето на подаръка в ръчен багаж. Ще празнуват Коледа с нас в чужбина и после ще трябва да си го върнат в България. Което изключва по-голяма козметика, джаджа тип ножка (за бащата) и големи електроуреди.
PeacockLove, видя ли лнка? Няма ли да ти свърши работа?
Може да си им купиш каквото купуваш и да сложиш негова снимка с красива картичка. Така на Коледа разменяте картичките, а като се приберете - и самите подаръци Simple Smile

# 738
  • Мнения: 1 800
Скрит текст:
Здравейте!
Налага ми се бързичко да измисля какво да купя на шефката си, майка й (която също работи с нас) и колежката ми.. Разбрахме се да си подарим по нещо, което е до 5 паунда (работя в Англия, но в момента съм в България, така че разбирайте 10-15 лв.).. Мога да купя нещичко от тук, мога и от там. Чудя се, мая се, нищо не ми идва наум. Ако имате някакви идеи за приличен коледен подарък, подходящ за шеф(ка) и колежки, ще се радвам да прочета идеите ви. Не е проблем подаръците да са еднакви и за трите, даже може би е по-добре така. Миналата година подарих на шефката си Chocolate Lovers Gift Set (комплект от 2 красиви чаши, различни видове горещ шоколад и маршмелоу) и ароматна свещ. На другите пак комплекти, но с различни видове чай, миниатюрни бурканчета сладко и бисквитки + свещ. Не съм сигурна колко си харесаха подаръците, но се бях охарчила.. А сега с този определен бюджет ми е още по-трудно да избера нещо.. Стана доста дълъг пост, но наистина всяка идея е добре дошла. Hug


Не е реклама, но ето нещо оригинално българско. Миналата година аз бях взела по друг повод малките парфюмчета Българска Роза, много се харесаха.
Но предполагам познаваш ги знеш кое ще им се хареса, покрай мен има и такива, държащи подаръците да са немски Smile

# 739
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Чудя се защо подарявате на всички колеги коледни подаръци. В нашата фирма подарявам единствено на колежката от счетоводството, с която сме близки. На другите колеги правя коледни сладки и нося в офиса и всички са доволни.

# 740
  • София
  • Мнения: 6 055
И аз не подарявам на колегите, то де ще му излезне края. Simple Smile На госпожите и лелите в ДГ (общо 6 броя) подарявам обикновено бонбони Рафаело/Линдор в малки симпатични коледни кутийки. Тази година съм решила да направя повечко коледни сладки и да им направя по една торбичка с панделка. Също на бабите и зълва ми коледни бисквити в кутия (пак от мен правени, дано ми стигне времето и ентусиазма де).

# 741
  • Мнения: 29
Благодаря много за предложенията! Забравих да вметна, че шефката ми и майка й са българки. Grin Иначе идеята за гривна с шевица е супер и е идеална за колежката ми, която е португалка и със сигурност ще хареса подобен подарък.

Скрит текст:
Чудя се защо подарявате на всички колеги коледни подаръци. В нашата фирма подарявам единствено на колежката от счетоводството, с която сме близки. На другите колеги правя коледни сладки и нося в офиса и всички са доволни.

Ами ние сме 4 човека персонал (с шефката). Работя в дома й, който всъщност е частна детска градина и всяка Коледа украсяваме с децата и поставяме подаръци под елхата. Рождените си дни празнуваме пак с децата и отново подаряваме подаръци на рожденика (без значение дали е дете или някой от нас) Simple Smile Малък колектив сме, споделяме радости и тревоги, караме се, смеем се и така. Не е просто сухо колегиално отношение. Това ми е служебното семейство. Simple Smile

# 742
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз подарявам на колегите, защото всичките са ми подчинени и малко като фирмено-личен жест.
Не мога да правя сладки, скарана съм със сладкарството, затова взимам по нещо дребно на всеки.
А и като при Белослава, прекарвам повече време с тях, отколкото вкъщи. Пък и обичам да подарявам.

# 743
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
На работа сме си разменяли подаръци, като си теглим билетче с име и който ти се падне Simple Smile
Но самосиндикално да подарявам на някоя колежка, защото така съм решила, не се е случвало. Или на всички, което ми се струва излишно, или на никого Simple Smile

# 744
  • Мнения: 3 044
Аз не мога хич да измисля за майка ми подарък, но на мъжа го измислих най-после - поръчах му една много хубава халба към основния подарък, който пък ще е 8 крафт бири, от различни страни - Белгия, Дания, САЩ, Естония , Швеция..различни стилове Simple Smile

# 745
  • Варна
  • Мнения: 701
Тази година тотално закъснях с подаръците, бях затрупана с работа.
За сега има за детето телефон от Черния петък, книга и тениска от Айде.бг-това си пожела (не ги бях чувала, явно са доста популярни сред децата).
За ММ подвижна колона с микрофони-караоке (ще се мразя после, ама...)
За родителите ми ще взема нещо за новата кухня, още не съм го измислила
Най-голям проблем са брат ми и новата му приятелка, ще ни е първа Коледа заедно, не я познавам добре,
какво да им взема ? Той е на 33, тя не знам (може би около 25).
Връщам се да чета назад Simple Smile

# 746
  • София
  • Мнения: 39 777
Аз подаръци само за ММ и децата съм взела. И съм почти готова. Само основният подарък на сина ми ще го вземем към края на месеца.

# 747
  • Мнения: 7 776
Аз в крайна сметка взех на мъжа ми две книги, които знам, че иска да прочете, пък когато има време. Една голяма чаша 400мл, че обича да пие чай в голяма чаша и два пуловера, от които има нужда. Но за тях го питах да си избере, защото е много придирчив. Въобще е труден за изненада. Обичам по-креативни подаръци, ама нещо тая година не ми се получи. Сега трябва да поръчам на бебка подаръците и приключвам Simple Smile

Ехинацея, ако живеят заедно им вземи нещо за домакинството или пък просто едни билети за концерт/постановка/кино.

# 748
  • Мнения: 55
Тази година тотално закъснях с подаръците, бях затрупана с работа.
За сега има за детето телефон от Черния петък, книга и тениска от Айде.бг-това си пожела (не ги бях чувала, явно са доста популярни сред децата).
За ММ подвижна колона с микрофони-караоке (ще се мразя после, ама...)
За родителите ми ще взема нещо за новата кухня, още не съм го измислила
Най-голям проблем са брат ми и новата му приятелка, ще ни е първа Коледа заедно, не я познавам добре,
какво да им взема ? Той е на 33, тя не знам (може би около 25).
Връщам се да чета назад Simple Smile
Здравей Ехинацея, може ли инфо за колоната която си поръчала. Искам да взема на дъщеря ми и се колебая 🤔

# 749
  • Мнения: 479
Тази година тотално закъснях с подаръците, бях затрупана с работа.
За сега има за детето телефон от Черния петък, книга и тениска от Айде.бг-това си пожела (не ги бях чувала, явно са доста популярни сред децата).
За ММ подвижна колона с микрофони-караоке (ще се мразя после, ама...)
За родителите ми ще взема нещо за новата кухня, още не съм го измислила
Най-голям проблем са брат ми и новата му приятелка, ще ни е първа Коледа заедно, не я познавам добре,
какво да им взема ? Той е на 33, тя не знам (може би около 25).
Връщам се да чета назад Simple Smile
И аз взех на мъжа ми такава тонколона за именния му ден, сега на всяко събиране у нас е страшно песни, тан, и, поздравяват съседите по микрофони те, страшно се забавляват обаче с приятелите му.

Общи условия

Активация на акаунт