АПРИЛчето с ръчички и крачета шава, а тумбакът вече го издава. - ТЕМА 3

  • 40 584
  • 724
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 203
Аз пък забелязвам , че като стоя на работа повече време права и почва едно напрежение в кръста , нещо като ПМС ама доста по-лек. Вчера бях на Д-р каза , че всички пробождания и придърпвания било нормално стига да няма голяма менструална болка . При вас как е ? Предполагам от разтварането на таза .

# 76
  • София, България
  • Мнения: 3 628
Аз точно обратното, като седя по-продължително на стол и почва да ме боли много кръста. Което започва да е проблем, защото работата ми е на стол. Ставам да се раздвижвам от време на време.
Пробвай да посядваш  когато можеш. Недей да стоиш много права, когато ти е възможно. Изморително е. А шефовече би трябвало да ти влизат в положение.

# 77
  • Мнения: 113
Момичета някоя от вас има ли с CRP (показателя от кръвните изследвания) с над 0,5. Моят е 2,35 и не ми харесва , не съм имала над о,5 до сега.

Здравей, нормата не е ли 5? Моят беше 7, но бях настинала точно в този момент, така че 2 и нещо ми звучи Ок.

# 78
  • Мнения: 203
Аз точно обратното, като седя по-продължително на стол и почва да ме боли много кръста. Което започва да е проблем, защото работата ми е на стол. Ставам да се раздвижвам от време на време.
Пробвай да посядваш  когато можеш. Недей да стоиш много права, когато ти е възможно. Изморително е. А шефовече би трябвало да ти влизат в положение.

Да седя през по-голяма част от деня , ама ми се налага да циркулирам в офиса . Явно е много относително Simple Smile

# 79
  • Мнения: X
И и аз имам проблеми с кръста, след много седене Simple Smile
Мисля, че сме в графа “нормални” Grinning

# 80
  • Мнения: 2
Здравейте! Аз не съм писала до сега тук,само в групата във фейсбук.Разбрах,че има много активност от една жена ,с която се засякохме в болницата за ранния скриниг. Моля да ме впишете Йоана Дичкова от Плевен ,21г , първа бременност, термин 23 април.
Сега четох из последните коментари и мен от седмица и нещо много ме боли кръста,както и опашката. В неделя се засили болката и се премести към бъбреците, но за щастие не е бъбречна криза. Обаче започнах много да повръщам и сега съм в болница 😒 С бебчето всичко е наред и съм спокойна 🤩😍 Но като цяло откакто видяхме двете чертички не съм спирала с гаденето и повръщането .... какво ли не пих и пак няма минаване...

# 81
  • Мнения: 96
Не че се успокоявам, ама явно не съм само аз да се оплаквам от тая опашка - имам чувството че иска да ми порасне Grinning И аз по цял ден работя седнала, и от 2-3 дни болката е доста по-силна. Започвам да вярвам на жените около мен, дето казват "едно ти минава, друго почва да боли" ..
Йоана Дичкова, добре дошла. Напълно ти съчувствам - и аз не съм спряла все още с повръщането, а съм 15+6 дни .. Ти коя г.с си ?

# 82
  • София, България
  • Мнения: 3 628
Йоана, добре дошла и бързо излизане от болницата! Никакъв ли тип храна не помага поне малко да се намали гаденето? Цитруси? Сокове? Супи? Всичко ли опита? Порбвай с различни храни, по-малко миришещи, без много подправки.


Примерно сега нали уж е полезно да се яде повече риба. Е не мога и не мога да я ям тая риба. Аз и преди бременността не ѝ бях фен, ама сега съвсем! Ще си изповръщам червата от нея.

# 83
  • Мнения: 474
И аз съм в отбора с болките ниско долу отдясно. Чаках 2 часа при док за преглед и според нея няма нищо. Изписа ми но шпа 3×2 и Магнерот 3×2, но така и не каза колко време да ги пия. Вие по колко време пиете Магнерот? Незнам не съм очарована от прегледа, найстина имаше доста пациенти, но някак набързо ме прегледа и хайде чао. Дано вече нямаме болежки, а само хубави новини. Забравих да кажа имаме повърден пол-момче

# 84
  • София
  • Мнения: 281
Аз пък забелязвам , че като стоя на работа повече време права и почва едно напрежение в кръста , нещо като ПМС ама доста по-лек. Вчера бях на Д-р каза , че всички пробождания и придърпвания било нормално стига да няма голяма менструална болка . При вас как е ? Предполагам от разтварането на таза .

Аз имам от време на време болки като стрелички от ляво и от дясно по посока на яйчниците, а от време на време и в центъра. Казаха ми, че е от разтеглянето на матката, т.е. мускулни болки. Вземам магнезий и от време на време но-шпа, но гледам да не прекалявам много с него. Занимавам се и с йога за бременни.

# 85
  • Мнения: 2
Абсолютно всичко пробвах през последните 2месеца ,когато реши да ме измъчва го прави и няма милост 😁 Иначе се съобразявам с храната ,която ям. Всяка сутрин препечана филийка с масло и шарена сол, супи, повече варено и печено, цитруси, айрян, лекарства...нищо не помага. Хапвам по малко и на често. Ха, аз обичкам отвреме навреме да хапвам риба, особено сушито мн ми липсва. И в събота вечерта ядох печена рибка, но само едно малко парченце и доктора ми се скара защо съм яла риба , предполага , че може тя да ми е раздразнила стомаха. Понеже цяла седмица бях добре , само сутрин повръщах по малко и си виках : Ех, вижда му се края 😀 Ама бързо ми показа, че не е точно така хаха
В 13 + 3 г. с.

# 86
  • София
  • Мнения: 281
И аз съм в отбора с болките ниско долу отдясно. Чаках 2 часа при док за преглед и според нея няма нищо. Изписа ми но шпа 3×2 и Магнерот 3×2, но така и не каза колко време да ги пия. Вие по колко време пиете Магнерот? Незнам не съм очарована от прегледа, найстина имаше доста пациенти, но някак набързо ме прегледа и хайде чао. Дано вече нямаме болежки, а само хубави новини. Забравих да кажа имаме повърден пол-момче

Блазе ти за потвърдения пол! Мен д-р Сигридов ме гледа два пъти - първият път каза момче, вторият път - момиче. Гинеколожката, която ме следи, също първо каза момче, а после момиче (това на един преглед), и накрая каза, че не се вижда ясно. Тя ме гледа точно на 15 г.с.
Нормално ли е толкова да се колебаят за пола?

# 87
  • Мнения: 134
Аз от вече 2 седмици имам болки в корема - навсякъде. Временни са, изчезват и се появяват на друго място. Лекарката каза пий нош па. Хич не ми помогна. Сега каза пий магнезий. Ако и той не помогне, проблемът можело да не е от бременността, а нещо друго...
Реално май сега това е при мен - болката и очакваната умора. Гаденето го няма, не съм повръщала до момента (много се радвам за което). Много се успокоявам като чета, че и други ги боли. Не че се радвам на болката ви, но нали разбирате Simple Smile
И аз мисля да ходя на бебеманията главно, за да видя колички. Дори не знам какви други неща ми трябват, но надявам се да ми стане по-ясно от посещението.

# 88
  • Мнения: 381
И аз съм в отбора с болките ниско долу отдясно. Чаках 2 часа при док за преглед и според нея няма нищо. Изписа ми но шпа 3×2 и Магнерот 3×2, но така и не каза колко време да ги пия. Вие по колко време пиете Магнерот? Незнам не съм очарована от прегледа, найстина имаше доста пациенти, но някак набързо ме прегледа и хайде чао. Дано вече нямаме болежки, а само хубави новини. Забравих да кажа имаме повърден пол-момче
Първоначално ми казаха за 5 дена да ги пия. При прегледа в понеделник ми казаха магнезия да продължавам да го пия до следващия преглед, който е след месец.

# 89
  • София
  • Мнения: 281
Момичета, правите ли някакви упражнения ? Аз като цяло не спортувам много, но навсякъде чета как е не само полезно, но и задължително да се правят. Та.. някакви идеи, съвети, вие какво практикувате?

Купих си книгата "Йога за бременни и майки". Аз и преди се занимавах с йога, но тази книга дава нещата много насочено за бременни жени, по триместри, включително след раждането. Има упражнения за тазовите и коремните мускули, за правилно дълбоко дишане, за релаксация, за подходяща стойка и прочие.
Също така много ходя пеша - по час и половина-два дневно.

Общи условия

Активация на акаунт