Градинарство – моето хоби 21

  • 44 007
  • 754
  •   2
Отговори
# 690
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 546
Ла Валета, много идейно това с плочите! Аз не разбрах къде ги искаш седумите. В саксиите на петуниите ли?
Цветово е много стилно! Не знам при това положение какво да кажа са сферите .... Но пък Буда може да почака някъде другаде из градината, докато ти омръзнат сферите Simple Smile

Добри, направо ме разби с тази печка! Невероятно красива!

# 691
  • Мнения: 5 333
Ljuboznatelna, мислех при петунии, но реших да са между плочите. Ако се сдобия със сфери, ще ги покажа ))).

# 692
  • Мнения: 904
Имате ли идея това цвете какво е, стайно или градинско?
На мен ми прилича на някакъв вид аспарагус ,но не съм сигурна. Подариха ми го без картонче с наименованието и искам да знам как да го отглеждам по нататък.

# 693
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 392
Имате ли идея това цвете какво е, стайно или градинско?
На мен ми прилича на някакъв вид аспарагус ,но не съм сигурна. Подариха ми го без картонче с наименованието и искам да знам как да го отглеждам по нататък.


прилича ми на този Simple Smile красавец

# 694
  • Мнения: 705
Да . Аспарагус е

# 695
  • Мнения: 904
Това ще да е! Много ви благодаря и на двете.
Хубав ден пожелавам!

# 696
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Този красавец го гледах две години.Казвам, гледа защото първата зима го прибрах миналата не.И двата пъти изсъхна  до дъно.Засега няма никакви наченки да избие нещо.Беше станал огромен, но моя опит е че обича пълна сянка,много вода, торене.Премести го в по-голяма саксия.Това е снимка от първата година на 2-3месеца откакто го гледах.Миналата беше още по.Втората е когато тръгна да расте след изсъхването.


Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 14:06 от Кремито

# 697
  • Мнения: 14 851
Креми,това долу в дясно какво е? Много красиво! 😍
Да се оплача,че сях колеуси,нищичко не поникна. 😔
Засадих си розите,сега да се надявам да се хванат,че не винаги ми се получават нещата. 😃
Като окосим довечера ще наснимам,че след дъжда е малка джунгла. 😁

# 698
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Не знам как се казва.Това го загубих, щото нищо не прибрах тази година.Хваща се от една миниатюрна клонка.Така и го хванах отчупена клонка после сами се чупеха и хващат в земята.Искам го пак миналата година беше тройно.Това е първата год.

# 699
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 392
Традесканция Simple Smile

# 700
  • Мнения: 705
Да това един от видовете традескация. Гледат се много лесно, но през зимата не са за навън. То се хваща независимо дали ще го глобнеш директно, или ще го топнеш в вода. Аз, имам 4 вида от това цвете

# 701
  • Мнения: 14 851
Е лесно е,стига да намериш.😂
Ще търся.
Благодаря,Добри! 🌺☺

# 702
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Хора работата не е добре.Моята страст към цветята клони към някаква мания.Не трябва да влизам никъде и ще ми трябва запор.Сериозно ви говоря.Ей сега пак поръчак 25 каладиума и 100 фрезии.Ама те сами ме тласкат.Намалили ги на по 11 долара сета.Как да не ги купи човек.Кажете ми моля за ферзиите, ако сте гледали?Какво им харесва ?Мъжа ми пак ще има да бучи, щото ще навлизам в тревата яко.И оня дребния днеска само да го видя днес  след у-ще ще му скъсам ушаците.Бутнал ми саксията с флокса, събрал пръста  и си мисли, че няма да разбера.100 пъти съм казала да не минава около саксиите в предния двор, а той дрисльото ги ползва като вратички и обикаля около тях.
ДА ви разсмея малко.Викам на сина ми:Да сготвя аспарагуса днес.Той ме гледа умно.АЗ пак аспарагуса бре, дето ги купихме вчера.
Мамо, аспержи, аспержи са.Аспарагуса ти е цветето.

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 18:14 от Кремито

# 703
  • Мнения: 5 333
100!!! Браво! Аз пък гледам да не ми се повтарят в основната част. Но луковици,  дето ги накупих, ще се дублират. Ако поникнат всичките, май ще падне скубане и раздаване.
Днес в основата на къщата намерих нещо като малко борче. Извадих го, не искам да ми бутне придобивката ))).
Коренът е бяло-розово-червен. Засадих това чудо в саксийка. Утре ще снимам, за да ми кажете какво е.

# 704
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Отсега бленувам за букетите от фрезии на масата.Само да не свърша пак с букетите от магазина.Повече нищо няма да поръчвам поне до есента.

Общи условия

Активация на акаунт