Децата на АРТ технологиите, размисли и страсти 43

  • 35 344
  • 766
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 10 642
Дънди и мен ми се искаше да направя торта и детето да може да яде, но в крайна сметка поръчахме с мини маус ама така я бяха направили да се чудиш това Мини ли е или вълк, качвам я да се посмеете. Очаквания и реалност😄

И аз съм на мнението на пънчето, по-добре втората година да може да яде и детето. А между другото забележете 1-цата в ръката на Мини 😄😄😄😄
Голяма изненада верно щеше да има с кафето сутринта пънче 😄😄😄
Герда ако кажат, че мантуто трябва да се повтори, можеш първо да пуснеш изследвания. При нас както обикновено от 06ч. започва купона. Чудя се направо някой като каже, че детето му спи 12.ч, нито веднъж до момента не се е случвал тоя филм. 😞

Манту е изследването Simple Smile
Манту е кожна проба, прави се на предмишницата вътрекожно. Чрез нея се установява дали си придобил имунитет към туберкулоза. Ако манту е отрицателно се прави отново БЦЖ.

Тая торта, все едно аз съм я правила вкъщи....

Последна редакция: вт, 04 дек 2018, 11:33 от Nandin

# 706
  • Мнения: 3 191
Фиксче - Преди три месеца направи директно ларингоспазъм, който в спешното овладяха с Урбазон, след месец и малко беше само ларингит, мина с Пулмикорт.  Не знам какво са тия вируси тая есен - само кашлици - горни, долни, чудо някакво е. Около мен и деца и възрастни се оплакват, включително и аз, че кашлят по 2-3 месеца като кашлицата ту е суха, ту влажна. Изпих де що има сиропи - едно шише Мукоплант не стига и за два дни вкъщи. От събота реших, че ще боря задна хрема и капя капки в носа, още не смея да се похваля с резултат. На слушалка няма хрипове, но се запъхтява постоянно...

Буба - моето момче се давеше непрекъснато с млякото, като прояде пюрета вече не, но пък с водата до към две години продължаваше тая сага.... Не се панирай, ако откашля, всичко е ок.

Торта за първата годинка поръчах за нас и тридневния банкет, който ММ беше организирал. Тогава не яде. За втория хапна малко от една поръчана и повече от домашна ( крем от маскарпоне, праскови и блатове с оризово брашно).

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Буба, през деня спи ли щом вечер спи по 12ч., пасираш ли му манджите? И мен много ме е страх от задавяне и не смея сама да и дам да яде нещо твърдо.

# 708
  • Мнения: 541
varki, през деня спи по два часа - сутрин си доспива след тоалет и игри и следобед към 14:30 още час понякога два часа зависи дали спя до него.
Пюрето беше готово за 4м. (той е на 7,5) свършиха ми запасите от родно производство. Останаха ми замръзени само плодове и то круша и праскови, които още не съм давала. Всичко пасирам без ориза. Той си го премлясква някак си на венците.

# 709
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
И двете ми деца нямат белег и им правиха манту. Изобщо не ревнаха. Добре, че имаше реакция и не се наложи нова ваксина. До проверката детето не трябва да се къпе, което не смятам, че е проблем за 2 дена. Така че, преди мантуто си я изкъпи.

# 710
  • Мнения: 11 479
Хахахахха, много ме разсмя това Мини Маус - точно на Вълка от Ну Погоди ми прилича.
Аз не се целя нависоко с рождените дни на децата - поръчвам всичко на заведението, и торта, и храна, в ресторанти го правя, нямаме специални фотосесии по случая, нито пък целя "детски" вкус на тортата.

# 711
  • Мнения: 3 191
Варки - Борис спи нощен сън от 9 вечерта до 8 сутрин  и обеден от 1 до 3 през седмицата,  събота и неделя го оставям да се наспи - обикновено към 9.30 вече е кукуряк, после на обяд ляга към 1 и спи до 4, будила съм го и в 5, ама е по-скоро изключение вече. Според мен е много важно децата да спят, така растат.

Буба - предлагай му, то детето ако не иска, няма да ги яде. Аз в началото за гризкане предлагах едни оризовки на Органикс. Силно пресовани са и не се разпадат като другите магазински. Осмукваше си ги. После правех бисквитки от оризово брашно, давах парчета краставица, ябълка. И без зъби дъвчат и то чудесно. На Борис първия зъб излезе почти на годинката, а давах намачкана храна малко след 7 месеца, при положение, че захраних на  6 и 1/2. В началото давах пасирано с малко намачкано. Като видях, че няма претенции, започнах да предлагам само намачкано.

# 712
  • Мнения: 988
Ох, varki, посмях се с Мини Маус. Единицата е умопомрачителна. Ама наистина все едно аз съм я правила. Дънди, ти ли питаше за тортата - аз никак не съм запален кулинар, та до сега торти поръчваме. За първия рожден ден бяхме поръчали един кораб и морски създания, които ги направиха прекрасни според мен. Но малкият така или иначе не яде от нея. То до ден днешен не обича да яде торти.

# 713
  • Мнения: 11 479
А, кой питаше за ларингити - малкият е абониран за тях, веднъж месечно си ги прави от воле. Стандартното лечение е Пулмикорт, Ериус, Калциев глюконат, капки СИнекод, някакъв имуностимулант, Хомеовокс - наизуст ги знам вече. Имам записана и хомеопатична комбинация, която е помагала при някои деца, при моите - не. Ако искаш, ще я издиря и нея.

# 714
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Как се казваше УНГ от ИСУЛ дето ми препоръчахте?  newsm78

# 715
  • България
  • Мнения: 3 621
И аз се посмях с тортата на Варки Simple Smile)))
За първия РД на мъниците им направих по една малка торта във формата на единичка с бисквити,заквасена сметана и плодове.
Голямо мацане падна,наскоро видях,че съм качвала и снимки.По памперси пред тортите Simple Smile)))
Хомеопатичните комбинации са индивидуални за всеки,според особеностите,темперамента на детето и т.н
Трябва хомеопат да ги направи!
Кристи,верно бе,кажи как счупи вратата Simple Smile

# 716
  • Мнения: 19 690
Как се казваше УНГ от ИСУЛ дето ми препоръчахте?  newsm78
Ала Камел.

Ирен,
Скрит текст:
доколкото разбрах, е счупил дръжката от зор да излезе и после е изтърбушил самата врата. Аз, като обяснявам, че е супер силен и да го държат изкъсо, не знам защо не ми обръщат внимание. Щели да го развиват като свободен индивид със самочувствие и бла-бла. Ма той с перка в задника кат' мама си и отделно ги върти на малкия си пръст. Вчера казали на баща му, че трябвало да си поговорим с малкия вкъщи за вратата. Мъжо им отговорил, че трябва да си вземат по-яки врати, щото ние с нашите вкъщи проблеми нямаме  Joy Да не говорим как всеки ден ми връщат по 5 ката мокри дрехи, щото миенето на ръце е взимане на душ. Ми да го спрат пък Crossing Arms

# 717
  • Мнения: X
Сигурно се страхуват да го спрат, да не се възприеме като агресивен натиск.
Милото дете, колко много му се е излизало, но вратите в детските заведения са старички и малко им трябва да се счупят.;

# 718
  • София
  • Мнения: 10 642
Е как да го спрат, ами ако ги набие?

# 719
  • Мнения: 907
Варки, падам, честно!!! Такава и аз не мога да я направя, евала 🤣🤣🤣
Относно нашата торта, тя не ставаше пак за деца, защото крема имаше маскарпоне, блатовете бяха готови, но пък стана много вкусна. Рождения им ден го празнувахме малко по-късно и тогава поръчах торти, класически като за големи. Позволих си и дадох половин парче на двамата, то иначе беше премляскване, тръшкане.

Общи условия

Активация на акаунт