Юлчета 2018 - тема 2

  • 37 738
  • 767
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 354
Когато сме навън и е по хладничко. тогава обръщам ръкавицата от ромпъра.
МЦ нямам . обаче сякаш на датата .на която е трябвало да ми дойде усещам едни боцкания ниско в корема и топли вълни.
Ние сме със сополи. Голямо мрънкане пада. Пак ще се отлага ваксината. Иначе ръцете са постоянно в устичката му.чак се задавя и повръща . толкова навътре ги мушка. но нито имаме бял венец. нито нищо!

# 316
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Аз миналия месец бях на гинеколог и лекарката каза да внимаваме, защото единия ми яйчиник (единствения де) ахааа да овулира и че може да ми дойде.
Ако знаете в каква депресия изпаднах ! Какъв рев изревах, що чудо беше, чак мм се напрегна и ме нареди, че то още не ми е дошло , а все едно ми е изтекла кръвта.
Моя страх идва от там че бях с ендометриоза , оперираха ме, дълго лечение без цикъл и после бързо забременях и сега общо взето ме е страх да не се върне тая гад ендометриозата, а и за 2 години съм имала цикъл точно 4 пъти , та леко съм отвикнала.
Слава богу още не ми е дошъл , но често усещам болки ниско долу..

# 317
  • Мнения: 216
Момичета, ще ми кажете ли добър гастроентеролог за София. Моята бебка повръща постоянно, не наведнъж, а през 15-20мин, дори и когато дойде време за следващото хранене. Според педиатърката ни, щом наддава не било проблем. Но искам да я види специалист.

# 318
  • Мнения: 229
Ей с тия пръсти всички са се запознали явно, дано не остане навика... Че чух следната приказка:
Върви си майката носеща бебе, бебето лапнало палеца, майката и тя лапнала палец.

Нащо бебче и то всичко осмуква,  ръце, цели пръсти до гърлото, кърпички, одеалце, играчки, ръцет ми, дрехи, каквото попадне и се дра по лицето няколко пъти.
За фотосесиите не се притеснявайте, те обработват снимките и ще заличат драскотина ако има Simple Smile само си кажете.

Вие пеете ли песнички? На мен почна да ми омръзва репертоара ни. Иначе се кефи, даже пее с мен на бебешки, смее се.

# 319
  • Мнения: 160
Привет момичета! И моята всичко пъха в устата, ама важното е да е щастлива. Напоследък много ревем като при коликите, зъбите идват и много ни мъчат. Та имам и няколко въпроса. Какво давате за зъбите? Как ги обличате за разходка и слагате ли дъждобрана? Мислите ли да излизате на разходка въпреки падането на температурите? Много ме е страх да не я простудя, а тя реве да излизаме, на вън е кротка. А щях да забравя в колко заспиват вашите мъници? Ние снощи в 1 заспахме, а през деня спа един час. Мисля, че ще имам от тези хипер активни деца, преди се чудех какво е това сега е пред очите ми.
И една смешка. Майка ми е със слухов апарат, беше ни на гости, малката го грабна и си го носи, добре че не го пусна, че отиде... Вече всичко хваща и шишето държи, ама й тежи, като е празно може и сама.

# 320
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
За палеца- голяма ми дъщеря си смучеше палеца и не можах да я спра. Тя си има един любим заек( сестрите в болницата и го слагаха до нея, като се роди). Като поотрасна заеше,че не е хубаво да прави така и се криеше зад него и си смучеше пръста. Сега е на 8 и половина, заека е обиколил света с нас( спи с него) и вечер съм я виждала  пак смуче пръста в редки случай.
Ако можете не позволявайте да стане навик. При нас се изкривяваха млечните зъби. Сега сме с постояннии не се наблюдава това.
 Цикъл нямам още. Очаквам около 6-8 месец.
За обличането- аз го обличам леко, но при нас климата е друг.
 Аз забелязах, че и Самуил има бяла точка от вътрешната страна на венеца до мястото за кучешки зъб. Говорих с доктора преди 2 месеца и той  каза да не го бутам.

# 321
  • Мнения: 683
Ние продължаваме излизаме. И вчера и днес бяхме навън над 3 часа. Обличам го с дебели панталонки, боди с къс ръкав, блуза, яке. Слагам не много дебело одеяло и капака на коша. Той си е топличък, аз студувам 😆

# 322
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Ние имаме често драми със заспиването вечер, но гледаме между 8 и 9 да я сложа да спи, като часа зависи в колко е бил предния й сън. Ето тая вечер я сложих да спи към 8 и нещо, както всяка друга легнали кърмейки се. Еееее наяде се явно това малкото, пусна гърдата и се ококори гледайки звездичките по тавана от музикалната си играчка. Друг път има рев, тази вечер почна борба да си навре палеца в устата, ама е с ръкавичките на ромпъра и почна драма, че не може да си го засмуче ! Гърда отказа твърдо , което мен ме натъжи Sad
В крайна сметка заспа правейки опити да засмуче ръцете си.

Яни, изкарвам малката всеки ден, дори по тъмно . Аз вчера и онзи ден мръзнах, а тя беше облечена с клинче , боди дълъг ръкав и една жилетка + тънка шапка. Да, ама от днес реших да й сложа едно плюшено.. мечка, като отдолу си беше с боди и клинче както си седи у дома. Шапка не й сложих, защото тая мечка си има и качулка. Една тънка пеленка и капака на количката . Ама да ти кажа не беше чак така студено както я облякох, а мен повече вятъра ме притеснява.
Скитосвах сама из морската и по центъра час и нещо, а детето си спа в количката.
Дъждобран съм слагала само като вали, ръми. Май и при мъгла знам , че се слага.

# 323
  • Мнения: 547
Аз за зъбите давам Дентинокс , 3 пъти на ден мажа венците след хранене.С ледокаин е вътре,доволна съм, има ефект.Ние сме навън всеки ден и не смятам да се затваряме.Обличам му боди с дълъг ръкав,тънка блузка и горнище,а надолу с панталони и чорапки.Завивам с 2 тънки одеалца ( че нямям нищо по-дебело все още) и слагам покривалото на количката.Замислям се както дават сега макс.t° от по 4-5-6 ° дали да го слагам в зимно чувалче или космонавт да слагам..незнам и аз вече.Хем не искам дя го навличам ама все ме е страх да не го простудя.
За заспиването,преди 22-23ч заспиване няма. Е сега от 40мин скляпа и мрънка че му се спи и още държи очите отворени и си мучи чат пат Grinning

# 324
  • Мнения: 243
При нас нощното спане е в 10, но през деня ако не излезем спи по половин час преди ядене (яде на три часа). Не знам как го прави обаче точно 30мин изтекът ли е буден, сякаш си навива аларма! Аз съответно имам половин час по три четири пъти на ден да сготвя, изчистя или да се облека. Иначе го изкарвам и сега и в снега пак ще го изкарвам. Много му е хубаво навън, диша свеж въздух. Бяхме на Смолянските езера 10 дни и му се отрази много добре. Спеше си добре, започна да хапва по 150-160мл на хранене, но още Се буди през нощта да сучи, а той е в нещо като просъница и според мен яде около 30-40мл защото е много за кратко..

# 325
  • Мнения: 160
Ох, момичета, аз май много я навличам. Слагам боди с дълъг ръкав, жилетка, отгоре тънко якенце, дебела шапка и качулка отгоре, задължително чаропогащник и панталонче, а и терлички, и одеалото ми е от зимните, правя го на два ката, капака отгоре, имам и ръкавици в количката, ама малката не ги иска. Та след петък мисля да слагам и дъждобрана.
П. С. Още не сме заспали, бръщолеви си нейните

# 326
  • Мнения: 547
Момичета да ви питам,че вече мялко се притесних след днес.
От 3 вечери малкия около 15-20 мин най-много след като заспи и вече съм извън стаята , явно се събужда и започва един силен плач ама направо пищене.Когато влеза при него и се успокоява за секунди и пак заспива. На вас случвало ли ви се е ? На какво може да се дължи тоя рев? Sad

# 327
  • Мнения: 2 485
Щом плаче, когато излезеш и се успокоява, когато си при него, най-вероятно иска мама Simple Smile
За излизането - тя е с боди потник, блуза и яке (не е мн дебело като за зима), панталон. Вчера обаче реших вместо яке да сложа един пухен космонавт, но не беше чак толкова студено, можеше пак да си е с яке. И завивам с дебела плетена пелена и покривалото на количката.

# 328
  • Мнения: 687
Чудно ми е, ако сега спрете да излизате заради температурите, какво ще правите зимата - ще държите детето у дома следващите 4 месеца ли? Според мен няма неподходящо време, има само неподходящо облекло. Излизаме и сега, ще излизаме и зимата, че и на планина ходим и ще ходим.
Само по тъмно гледам да не излизаме в момента, ако имаме избор, както и не проветряваме по тъмно, защото в квартала има много къщи и автосервизи. За съжаление те се топлят или на твърди горива, или в случая на автосервизите - като горят различни използвани филтри и други боклуци и става ужасна смрад, която не е приятна за дишане Sad

# 329
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Оооо Ада това е много неприятно ! Близки роднини живеят близо до циганската махала и зимата като им ходим на гости и като се отвори тераса или прозорец и влиза една смрад на печки и различни изгорели неща и наистина миризмата е доста неприятна Sad
Има ли друга причина, за да не излизате вечер ?
Нашето вечер по тъмно е около 18:00 часа като се върне таткото от работа и ходим из квартала да напазарим, там където аз не мога да вляза с количката Sad 

Момичета вчера осъзнах, че вече 4 месеца си бутам сама количката , разхождам се сама ( с бебето разбира се де) , нямам с кого едно кафе да изпия през деня.. абе като цяло малко ми е самотно. Всички са на работа, имам 3 бременни приятелки , но те докато родят и започнат да излизат по разходки малката ще е на етап прохождане сигурно Sad
Чакам уикендите с нетърпение, за да не съм сама у дома с бебето или да си организираме излизане, гости с приятели или роднини.

Общи условия

Активация на акаунт