Бебе в леглото

  • 8 001
  • 155
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 18 708
Според мен единствено привържениците на спането отделно на всяка цена ги разправят тези истории за тежест и винаги са се случили на приятели/роднини. Как пък един не каза, че неговото дете е спало до абитуриентската в тяхното легло.

# 121
  • Мнения: 9 642
Аз пък не разбирам защо си давате зор, наистина ли мислите че ако спи при вас или в една стая с вас, ще спи там докато се изнесе от вкъщи? Чета и коментари как роднини и приятели ви пълнят главата с глупости, защо изобщо им споделяте как спите?


дребния не можех да го изстържа като малък. сега е на 4 и половина. каним го при нас да легне понякога - не ще Laughing искал си неговото легло.

# 122
  • Мнения: 1 001
Аз пък не разбирам защо си давате зор, наистина ли мислите че ако спи при вас или в една стая с вас, ще спи там докато се изнесе от вкъщи? Чета и коментари как роднини и приятели ви пълнят главата с глупости, защо изобщо им споделяте как спите?

Аз затова вече не казвам нищо и не се обяснявам. Свекърва ми преди, ама как така се буди, вода не й ли даваш?!? Е, в тая вода да няма приспивателни Joy

# 123
  • Мнения: 30
Нашата бебка е на почти 4 месеца в началото в периода на коликите към 4 5 сутринта я взимахме при нас защото беше много неспокойна но сега отмина това и си спи в кошарата срещу леглото изобщо не е задължително да се научи да спи при вас и да не иска да погледне повече кошарката...това са глупости зависи как ще го направите вие .  Ние я взимахме когато усетим че има нужда да е при нас наистина ..друго е да ви помирише само . Спи много по добре , апак по темата за задушаване затискане и т.н. това пък е пълен абсурд няма как да стане ти спиш в пъти по леко дори и да не го осъзнаваш точно с тази цел да не нараниш бебето . То е вродено Stuck Out Tongue Winking Eye

# 124
  • Мнения: 5 468
Скрит текст:
So_good, примерите, които даваш, изобщо не са свързани с възпитание. Характерът и емоционалността на детето са неща, извън нашия контрол, а нашата роля е да се съобразяваме с това при отглеждането на детето. Не случайно подходът "да се водим по детето" обикновено дава добри резултати. И под това има предвид, не да му играем по свирката и да търпим всяка глезотия, а да се съобразяваме с индивидуарността му. Наистина има много майки, като теб, които имат спящи и самостоятелни деца, и си приписват всички заслуги на възпитанието, и любимото им е да го изтъкват и да начукват канчето на онези, които имат не толкова спокойни и разбрани деца. По конкретния пример с яслата ще дам друг. Моя роднина с първото дете нямаше никакви проблеми с детската градина. Още от първия ден на детето му хареса, намери си приятели и с удоволствие ходеше. Второто дете беше подготвяно 4 месеца, че ще ходи на градина. Ежедневно му обясняваше къде ще ходи, какво ще прави там и т.н. Въпреки това, детето реве всяка сутрин, дори от предната вечер, заради това, че на другия ден ще е на градина. И двете деца са момчета, но с коренно различни характери.

За мен възпитанието е нещо съвсем различно от това, което ти даваш за пример. При дъщеря ми, например, смятам, че е възпитание е да си събуе обувките(или да опита), когато се приберем и да отиде в банята, знаейки, че трябва да измием ръцете; да знае, че играчките стоят в детската и вечер трябва да бъдат прибрани там; да има някакъв установен режим, например вечеря, къпане и лягане, и общо взето неща в този дух, а не това по колко пъти нощем се буди, сънува ли кошмари и т.н. Тя даже отскоро спря да се буди нощем, но неминуемо го прави понякога за да пие вода или да пишка. Все пак децата си имат нужди и не можем да искаме от тях, като роботи, да спят непробудно 8-10 часа.
Тези неща, които ти си цитирала като миене на ръце, обуване/събуване на обувки и по натам хранене с лъжица/вилица примерно, изчистване и така нататък не са възпитание. Това са социално-битови умения и качества, които даден индивид придобива в периода на своето развитие. Тези качества и умения се учат също и в центровете на настаняване от семеен тип примерно, и в дневните центрове и за деца и за възрастни, които не са могли да ги придобият поради една или друга причина. Тези социални умения помагат на човек да живее самостоятелно, да се справя в своето ежедневие, да не е зависим от други хора. Но това не е възпитание. Възпитанието за мен е насочено от родителя към детето към неговите мисли, чувства, вътрешен свят. Когато родителят изгради спокойствие, доверие, сигурност в детето си, то тогава детето ще бъде уверено само в себе си, няма да има страхове разни. Разбира се, че чрез този мироглед съм допринесла за развитието на моето дете. Дори в търсачката на интернет да потърсите значението на думата "възпитание" ще откриете, че то е даване на знание, обучение, възгледи и мирогледи и не е умението да се мият ръце.
 Пък на който му е кеф нека си спи с детето и до 10 годишна възраст, на мен не ми е ! Simple Smile

Въпросните социално-битови умения са част от възпитанието. Та нали някой трябва да те научи на тях, за да ги възприемеш. Даването на знание, възгледи и т.н. мисля, че никой не би отрекъл, че също са част от възпитанието. Тези примери, които дадох ги дадох от гледна точка на това, че дъщеря ми е на 2г и с оглед възрастта й се старая да я науча на някои основни неща. Все пак, всяка възраст си има своите специфики и нужди. На този етап смятам за важно да се наложи някакъв ред и дисциплина, което би дало добра основа за възпитанието на детето. Аз насочвам силите и енергията си в тази насока и смятам за абсолютно ненужно да се хабим да "възпитаваме" детето да спи в друга стая, защото рано или късно това ще се случи. Това са градски легенди, че ако не отделиш детето навреме, то ще се лепне завинаги за теб.

Като чета теми като тази и като говоря с познати майки се радвам, че все повече съвременни родители разбират и осъзнават емоционалната нужда на едно бебе и малко дете от родителската близост, защото това оказва влияние върху бъдещото развитие на детето. Добре че тези "свекървенски" методи за приучаване на бебето да спи отделно на всяка цена, да не яде през нощта и т.н. са вече отживелица.

# 125
  • Мнения: 18 589
Тава с водата е голям смях. Никога вода през нощта не съм давала. В редките такива случаи не я иска изобщо.

# 126
  • Мнения: 1 001
Тава с водата е голям смях. Никога вода през нощта не съм давала. В редките такива случаи не я иска изобщо.

Водата в българската народопсихология по отношение на бебетата лекува всичко. Дава се, за да не яде новороденото през нощта; предпазва от и лекува млечница; като се събуди през нощта, само от една глътка вода, веднага пак откъртва. Въобще, тия западни университети за какво се хабят да правят изследвания като могат да хванат една бг свекърва (1 от 10 все ще е наясно и ще им каже как навремето и тя е правила така), тя ще ги “светне” за тези иновации.

Последна редакция: чт, 18 окт 2018, 13:05 от Nikoleta78

# 127
  • Мнения: 243
Тава с водата е голям смях. Никога вода през нощта не съм давала. В редките такива случаи не я иска изобщо.

Водата в българската народопсихология по отношение на бебетата лекува всичко. Дава се, за да не яде новороденото през нощта; предпазва от и лекува млечница; като се събуди през нощта, само от една глътка вода, веднага пак откъртва. Въобще, тия западни университети за какво се хабят да правят изследвания като могат да хванат една бг свекърва (1 от 10 все ще е наясно и ще им каже как навремето и тя е правила така), тя ще ги “светне” за тези иновации.

Кърменето не би трябвало да пречи на някоя глътка вода, за дс свиква детето с нея. Послушах и аз съвети на разбирачи, не давах вода, само мляко. До 3тата година едва я навивах да пийне. Караше повече на сокове, а по - полезно от водата няма. Сега втория път такава грешка не правя!

# 128
  • Мнения: 1 001
Аз не съм казала въобще да не се дава вода, ама безпричинното наливане с вода на бебета още след родилното, само да не се хранят през нощта, не е единичен случай. Няма какво да се заблуждаваме, че при нас това си е масово, не вярвам някой на Запад дори да го препоръча.

# 129
  • Мнения: 18 708
Няма гаранция, че ако се предлага вода от раждането, бебето ще я пие. И на двете ми дъщери предлагах, и двете я плюеха и се сърдеха, само като усетят различния от кърма вкус. С голямата и до днес е мъка и непрекъснато ѝ повтарям да пие вода, малкото след захранването стана жабче и никога не отказва вода.

# 130
  • Мнения: 1 886
Кърмено дете нужда от вода няма! Това до захранването, след това се предлага.
А това дали едно дете ще обича да пие вода или не не е от това кога е дадена водата.
Как пие сокове, а вода не пие? Защото като откаже вода му давате сок. Оставете го без да давате друго и ще пропие вода.
Моите деца знаят че сок могат да опитат само когато имаме/сме на гости, през другото време просто не се купува. В килера имам още 3 бутилки безалкохолни, никой не пипа. Децата ми пият всичко без захар (чай/ прясно мляко)
Ето моя позната на малкия в АМ, в кис. мляко, във водата, всичко което трябваше да яде/пие слагаше захар. Бибата му топеше в мед и сега се чуди защо малкия само сладко яде.
Че и едното ми дете е злоядо, ама поне не нагъват сокове и сладки

# 131
  • Мнения: 243
Кърмено дете нужда от вода няма! Това до захранването, след това се предлага.
А това дали едно дете ще обича да пие вода или не не е от това кога е дадена водата.
Как пие сокове, а вода не пие? Защото като откаже вода му давате сок. Оставете го без да давате друго и ще пропие вода.
Моите деца знаят че сок могат да опитат само когато имаме/сме на гости, през другото време просто не се купува. В килера имам още 3 бутилки безалкохолни, никой не пипа. Децата ми пият всичко без захар (чай/ прясно мляко)
Ето моя позната на малкия в АМ, в кис. мляко, във водата, всичко което трябваше да яде/пие слагаше захар. Бибата му топеше в мед и сега се чуди защо малкия само сладко яде.
Че и едното ми дете е злоядо, ама поне не нагъват сокове и сладки

Да, да цялата теория за мен е абсолютно празна. Опитайте да държите жадно дете на 9м. Не пиещи вода, какво ще му дадете, няма да дадете някакъв сок???? А проблеми с бъбреците и т.н. Чувствам се длъжна да предлагам вода от рано, твърдя че е голяма глупост да не се предлага!

# 132
  • Мнения: 9 642
Кърмено дете нужда от вода няма! Това до захранването, след това се предлага.
А това дали едно дете ще обича да пие вода или не не е от това кога е дадена водата.
Как пие сокове, а вода не пие? Защото като откаже вода му давате сок. Оставете го без да давате друго и ще пропие вода.
Моите деца знаят че сок могат да опитат само когато имаме/сме на гости, през другото време просто не се купува. В килера имам още 3 бутилки безалкохолни, никой не пипа. Децата ми пият всичко без захар (чай/ прясно мляко)
Ето моя позната на малкия в АМ, в кис. мляко, във водата, всичко което трябваше да яде/пие слагаше захар. Бибата му топеше в мед и сега се чуди защо малкия само сладко яде.
Че и едното ми дете е злоядо, ама поне не нагъват сокове и сладки


о, или имаш сладък зъб, или не Laughing важно е на какво са свикнали, обаче влечението към сладкото си е натюрел. колко съм ги пазила моите, особено каката. луда е за сладко. дребният и един бонбон не може да изяде, тя е луда по месото, той - по зеленчуците, тя отбягва течностите, той се налива като жаба...та нека не се заблуждаваме за влиянието си Wink

# 133
  • Мнения: 11 264
Ама кърмата е сладичка, и с високо водно съдържание (затова и не им се пие), та е нормално кърмените бебета да имат предпочитание към сладките храни и напитки, колкото и да ги пазиш от тях Simple Smile Затуй предпочитат пюре от тиква пред това от картоф или сок пред вода.
Иначе другото си е така. Моето дете не беше опитвало шоколад и всякакви подобни купешки захарни изделия до 2 г., веднъж като ги видя и майкоооо Simple Smile

# 134
  • Мнения: 1 886
За мен пък е пълна глупост да се налива дете с вода за да се отучи от нощно хранене, ама.... Още повече да се пълни със захар, че да не я отказва.
Докато не захраних вода не съм давала. Дъщеря ми я кърмих до 3м и после се наложи да спре, като почнах да давам АМ почнах да предлагам вода. Сина си захраних късно, понеже беше до 6м беше с колики, почна да пие вода точно към 9-10м. Живи и здрави са си проблеми с бъбреци нямат и най вече нямат разширен стомах- до което води наливането с вода. Иначе всеки си гледа както си иска детето, ама не отхвърляйте веднага и другите теорий.
И да като е жадно бих предложила вода, ако я откаже и иска сок значи не е толква жадно. И на мен не ми е проблем да пият сок, затова не е напълно забранен. Просто не искам да изключат водата, за сметка на сока. Както е и със сладкото, не казвам че не ядът, а че не търсят само сладко. В къщи сладко се яде след вечеря Wink

Общи условия

Активация на акаунт