Захранването в САЩ

  • 3 468
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
HELP от 1 месец сме в САЩ. Имаме син на 4 месеца. Купих си книга за да видя как се действа тук с храните. Само че е доста по-различно: тук захранват с зърнени (житни) храни а зеленчукови пюрета се дават по-късно. И не стига това ами има само Gerber. Моля мами от САЩ да помагат. Дали се намират пюренца и на други фирми и дали мога да давам зеленчукови пюренца вече?
ПС: ние сме на изкуствено хранене
Embarassed

# 1
  • Мнения: 470
Здравей,аз също като теб се бях побъркала как да захранвам Ерик,накрая реших да го захранвам по балгарски Grinning
Бяха направили" реклама "тук на Лиляна Трифонова и поръчах на майка ми да ми я изпрати от БГ.И така продължавам по нея.
И аз Гербер купувам,понякога органични,но по-рядко,защото немисля,че е голяма разликата.Ако те интересува мога да ти обясня начина на захранване,започва се от 4 месец
6 ч кърма(адаптирано мляко)-130-160мл.

9чкърма(адаптирано мляко)-130-160мл
плодов сок или плодово пюре - половин каф.чашка

12ч.кърма(адаптирано мляко)-130-160мл
постепенно захранване с млечно-зеленчуково пюре в края на месеца

15чкърма(адаптирано мляко)130-160мл

18ч.кърма(адаптирано мляко)130-160мл
плодов сок или плодово пюре-половин кафена чашка

21ч кърма(адаптирано мляко)-130-160 мл

Гербер имат само в спанаковото пюре мляко,но Ерик не го обича,слагах съвсем малко формула в пюрето и разбърквах.И доливах 1 лъжичка вода
Надявам се съм била полезна
Поздрави

# 2
  • Мнения: 485
Надали  има толкова голямо значение с какво захранваш най-напред.Важното е да става постепенно и по малко ,за да свикне детето и да няма стомашни проблеми.Ти ще прецениш с какво да почнеш най-напред.

# 3
Цитат на: Vase
Надали  има толкова голямо значение с какво захранваш най-напред.
Напротив-има!

# 4
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Vase
Надали  има толкова голямо значение с какво захранваш най-напред.
Напротив-има!


Ама разбира се че има
Ти кво, тогава да захраним с шоколад.. по-малко... да свикне:)

# 5
  • Мнения: 3 042
а лекар  costumed050  има ли това дете? Защото той най-добре, че ти обясни как и кога да захранваш Sunglasses .

# 6
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Павлина
а лекар  costumed050  има ли това дете? Защото той най-добре, че ти обясни как и кога да захранваш Sunglasses .


ух колко си права не е истина!

# 7
Цитат на: Павлина
а лекар  costumed050  има ли това дете? Защото той най-добре, че ти обясни как и кога да захранваш Sunglasses .

Пуфи, абсолютно си права. Аз в крайна сметка се съобразявах с това което хелтвизиторката ми казваше. Ами ако недай си боже стане нещо и какво....ще кажеш "Ами ние в Б-я така захранваме", че аз на мястото на лекарите тогава ще река " Ами марш в Б-я и храни както искаш" Wink  Simple Smile
Що се отнася за въпроса за захранването тук също започват с baby rice и не виждам нищо лошо в това. Постепенно се вкарва в ориза малко плодово пюре, после се продължаваше с вкарване на зеленчукови.

# 8
# 9
  • Мнения: 104
Здравей,

И ние сме от 1 м.тук и имаме сьщия проблем. Бебо е на 5м,все още сме на кърма,но тя намалява и сигурно скоро ще се захранваме.Не сьм фен на амеркиканската схема за захранване-тук всички бебета са ужасно дебели.
Сьжалявам,че не мога да ти помогна,но,ако искаш може да обсъждаме заедно бебешките си проблеми,на мен определено ми липсжа такъж контакт тук. Ще ти дам тел.си номер,ако искаш.
поздражи на всички майчета

п.п.тук да отидеш на лекар е цяло щастие,чака се поне месец и никога не може да намериш такьж,когато ти трябва

# 10
  • Мнения: 3 042
нямате ли месечни консултации с педиатър?  Confused

# 11
Направо сте супер всички. Не очаквах толкова бързи отговори. Много сте ми полезни наистина. Ina да те попитам само колко формула слагаш и в едно цяло бурканче ли?? И Mariana много ще се радвам да се чуем. Напиши телефон на лични и ще звънна.
А за педиатрите доколкото знам тук нищо не е задължително а пък и още не сме се ориентирали. Ама има български детски лекари и към някои от тях ще се обърна.
Благодаря ви отново на всички много сте мили.
Поздрави:)))

# 12
Това бях аз:))
Извинявам се за анонимността, но забравих да се логна!!

# 13
И да добавя още нещо: тук казват че жълтъка не се усвоява добре от организма и не го препоръчват. А българската ми лекърка каза да го давам заедно със захранването?!?!
Ама затова пък във формулата тук изрично е написано че съдържа желязо така че няма да давам жълтък поне до 8 месец.

# 14
  • Мнения: 830
Аз лично бих се придържала към съветите на американските педиатри . Мисля че са достатъчно и напълно компетентни . Болшинството Бг педиатри са на светлинни години от съвременната педиатрия .....УВИ . Така че , момичета , нямате проблем ! Предполагам майките които са по-отдавна в САЩ ще ви помогнат да се "ориентирате в обстановката " .
Mariana , не е късното захранване това , което води до дебелите бебета , нито пък това че първо се започва с брашнените храни ,а после със зеленчуци и плодове . Аз съм захранвала двете си деца точно по този начин , точно по това "късно" време и по "американската" схема . Не са дебели . Обичат зеленчуци и плодове много . Как ядоха ( И двете ! ) баница със спанак тази вечер ...(* Благодарение на Coeur )  Wink

# 15
  • Мнения: 104
Ндя,сигурно си права.Просто откакто сме тук все гледам дебели бебета:)))).
Наистина много се надявам  майките,които са в САЩ да помогнат с опита си.

# 16
А също и нашичкият е на 18 седмици а според американците това е началото на 5 месец, а като погледнеш откъм месеци е на 4?!?!
Т.е. има разминаване с един месец (поне в нашия случай).

# 17
  • Мнения: 470
Цитат на: Anonymous
Ina да те попитам само колко формула слагаш и в едно цяло бурканче ли??

В самото бурканче слагам една бебешка лъжичка(без връх)и една бебешка лъжичка вода,за да не прилее.Разбърквам и давам.Но вече не го правя,защото Ерик яде по 2 бурканчета (2-ра храна,които са)и смятам,че са му достатъчни.
Кашата ни и тя е на Гербер.
Ти купувай 1 -ва храна засега(на етикета отгоре пише 1),те са на най-горния рафт.Започни с плодови първо.И другият месец със зеленчукови.Например със сладък картоф.Сега се сетих,че 1-ва храна имат и морков.
Питай пак ако има нещо Grinning
Мога да ти оставя телефон на лични ако искаш Grinning

# 18
  • Мнения: 10 257
ЗДравейте,

какви работи са писали някой от вас чак не мога да се начудя. Но какво да се чудя като в началото като родих и аз бях така. Значи всичко зависи според мен на какъв педиатър ще попаднеш, в каква болница си раждал и как самите вие ще се организирате. Аз на консултации всеки път получавам разпечатана информация как да си храня детето в съответния месец, кое от кога и как, по колко. Отделно препоръките и наставленията на педиатъра. Освен това от болницата в която раждах постоянно ми пращаш инфо за ваксините и за други здравни услуги във връзка с бебето. Моето дете едно че се роди 4 500, друго- захранвано е по американската система и трето изобщо не е дебело. Аз лично съм спазвала до последната точка и запетайка съветите които ми давата от консултациите и до сега съм нямала никакъв проблем с нищо. Никъде пък не съм срещала че жълтъка е забранен или там какво бяхте писали. На нас докторката ни го препоръча в осмия месец(по-точно като изтече седмия и почнахме Sunglasses. Тогава въведохме и месото за пръв път. Всичко останало си е както и другите спазвали този начин на захранване са написали. Почнахме с каша някъде края на 5(rice cearil), после oatmeal, после  Mix, после Barley. Кое кога се дава и в каква последователност съм прочела пак в тези книжа от консултациите. Само дето нас ни посъветваха първо със зеленчуково пюре да почнем(беше 6 месец), после с плодово(7), че имало вероятност да ми отказва да яде зеленчука при обратното. Формулата как се прави си е написано на кутията. Всичко си зависи от вас. А за БГ педиатрите тук забравете. По заблудени хора не бях виждала. Но всеки да си гледа детето както намери за добре в крайна сметка. Само да е за добро.

# 19
  • Мнения: 470
Цитат на: brigite
А също и нашичкият е на 18 седмици а според американците това е началото на 5 месец, а като погледнеш откъм месеци е на 4?!?!
Т.е. има разминаване с един месец (поне в нашия случай).

Ами ако искаш започни да го захранваш по начина по който съм ти писала половин месец, другата половина на месеца ще продължиш както се захранва 5ти месец.Тогава се въвежда 1/4 жълтък във зеленчуковото пюре.И постепенно се захранва с каша.Мога да ти напиша с точност за 5 ти месец,ако искаш.

# 20
  • Мнения: 470
Цитат на: vici75
ЗДравейте,

какви работи са писали някой от вас чак не мога да се начудя. Но какво да се чудя като в началото като родих и аз бях така. Значи всичко зависи според мен на какъв педиатър ще попаднеш, в каква болница си раждал и как самите вие ще се организирате. Аз на консултации всеки път получавам разпечатана информация как да си храня детето в съответния месец, кое от кога и как, по колко. Отделно препоръките и наставленията на педиатъра. Освен това от болницата в която раждах постоянно ми пращаш инфо за ваксините и за други здравни услуги във връзка с бебето. Моето дете едно че се роди 4 500, друго- захранвано е по американската система и трето изобщо не е дебело. Аз лично съм спазвала до последната точка и запетайка съветите които ми давата от консултациите и до сега съм нямала никакъв проблем с нищо. Никъде пък не съм срещала че жълтъка е забранен или там какво бяхте писали. На нас докторката ни го препоръча в осмия месец(по-точно като изтече седмия и почнахме Sunglasses. Тогава въведохме и месото за пръв път. Всичко останало си е както и другите спазвали този начин на захранване са написали. Почнахме с каша някъде края на 5(rice cearil), после oatmeal, после  Mix, после Barley. Кое кога се дава и в каква последователност съм прочела пак в тези книжа от консултациите. Само дето нас ни посъветваха първо със зеленчуково пюре да почнем(беше 6 месец), после с плодово(7), че имало вероятност да ми отказва да яде зеленчука при обратното. Формулата как се прави си е написано на кутията. Всичко си зависи от вас. А за БГ педиатрите тук забравете. По заблудени хора не бях виждала. Но всеки да си гледа детето както намери за добре в крайна сметка. Само да е за добро.

На мен ми казваха да давам само формула до 6тия месец,в същото време виждах американки да хтанят 4 месечни бебета с пюрета.

# 21
  • Мнения: 503
Цитат на: ina
На мен ми казваха да давам само формула до 6тия месец,в същото време виждах американки да хтанят 4 месечни бебета с пюрета.


Това си е въпрос на ли4ен избор, то4но така, както се препоръ4ва кърмене, а много американки и канадки дават адаптирано мляко, и така, както се препоръ4ва късно захранване, след 6ти месец, но всеки сам решава, как да си гледа детето. Ти също си давала сокове и пюрета по БГ схемата, както ти си решила, а не както са ти казали лекарите, и американките така са правили. Въпрос на ли4ен избор. Но поне никой не дава НИЩО освен формула или кърма преди 4ти месец, за разлика от БГ.

# 22
  • Мнения: 470
Цитат на: ina

На мен ми казваха да давам само формула до 6тия месец,в същото време виждах американки да хтанят 4 месечни бебета с пюрета.

Всъщност ми казаха след 6тия месец да захранвам,поправям се.Страхуват се от алергии,въпреки че им обясних,че в семейството ни няма такава.Затова реших да действам по българската система,казах и на педиатъра.Пак внимавах,давах по съвсем мъничко в началото,Ерик много добре приемаше всичко ново.
Объркващо е защото всеки ти дава различни съвети,но в крайна сметка майката решава как да захранва.

# 23
Мен ме притесняваше това че сме почнали вече по едната система и съм му давала доста видове плодови пюрета в БГ.  Но ще го захраня с оризова каша след една две седмици.
И не мисля че незнанието е заблуждение, просто тук нещата са доста по-различни от България и докато не се сблъскаш с тях няма как да ги знаеш.
А този форум наистина помага, като нямам жена майка тук която да попитам:(((
Така че благодаря ви че ви има  Praynig

# 24
  • Мнения: 10 257
значи ситуацията ви е точно както при нас-нямаме баби под ръка. и в един момент се оказва че оставаш сам и ти точно трябва да вземаш решения. и аз много се чудих в началото. питах този питах онзи обаче всеки ти дава съвети всякакви, и всеки ти вика ами на нас как нищо не ни било станало като сме гледани така, ама как така то ме гледало пък аз не съм му давала, що не съм му давала това и онова , ама то как нямало да има овкусявяне и какви ли не всевъзможни просотии. в крайна сметка зарязах всички взех си съветите на педиатъра и подкарах по тях. в много от тях има голяма логика, одобрих ги и да не казвам голяма дума до сега всичко е наред. наистина всеки трябва да решава за себе си. трудно е да се дават съвети.

# 25
  • Мнения: 2 655
Ако нямате доходи кандидатствай за програмата МЕДИКЕЙТ. Детето ти ще получи безплатна здравна застраховка за 1 година и ще започнеш да го водиш на педиатър. Можеш да кандидатстваш за програмата WIC. От там ще ти дават безплатна храна за теб и формула за бебето, а след това и храна за захранване. Има консултанти по храненето. Следят развитието на бебето и майката /аз кърмя/. Всичко ти обясняват, дават ти безплатно професионални помпи за изцеждане, брошури за захранване и любезно отговарят на всички въпроси с храненето.
Ако си във Флорида /или в нашия град/ имаме всички телефони пиши на ЛС да ти ги пратя. Може да се чуем по телефона за да ти обясня на дълго и нашироко всичко.

# 26
За програмите знам и ще кандидатстваме в някоя защото е доста скъпо сам да се осигуряваш. Тук в Илинойс имат и една друга програма Kidcare ако някой е тук може да я погледне. Пак поемат застраховката на детенце.
Благодаря още веднъж за информацията:)))

# 27
  • София
  • Мнения: 2 952
Момичета, не искам да влизам в спор с никого - но ако някой не харесва педиатъра си в България, защо просто не го смени или не посети на частно друг, за да види дали има разлика?
Има достатъчно педиатри, които насърчавам късното захранване и кърменето и тук и работят със Здравната каса - аз живея в София. Не е голяма гордост, че някой не харесва съветите на лекаря си и не ги следва, поне според мен.

# 28
  • Мнения: 6 243
Цитат на: bib.bib
Момичета, не искам да влизам в спор с никого - но ако някой не харесва педиатъра си в България, защо просто не го смени или не посети на частно друг, за да види дали има разлика?
Има достатъчно педиатри, които насърчавам късното захранване и кърменето и тук и работят със Здравната каса - аз живея в София. Не е голяма гордост, че някой не харесва съветите на лекаря си и не ги следва, поне според мен.


off topic: не, няма такива педиатри. В София може и да има, ама някои от нас живеят другаде. Вече съм писала на друго място - лекарката я харесвам, при това много, освен това си разбира от работата. Но тя смята, че захранването трябва да почне на 40тия ден. Ако я сменя, рискувам да попадна на някоя, която ще препоръчва захранване на 30тия (или на 20тия - има и такива тук) и кой знае още какво. Бях ли достатъчно ясна? Освен това не се гордея, че не спазвам съветите на педиатърката, това е просто един факт от действителността.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: sladka hapka
Бях ли достатъчно ясна?

Не желая да ти отговарям със същия тон, не и на това място - точно в този форум сме, за да си помагаме, не за да се дърлим!

# 30
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: bib.bib
Момичета, не искам да влизам в спор с никого - но ако някой не харесва педиатъра си в България, защо просто не го смени или не посети на частно друг, за да види дали има разлика?
Има достатъчно педиатри, които насърчавам късното захранване и кърменето и тук и работят със Здравната каса - аз живея в София. Не е голяма гордост, че някой не харесва съветите на лекаря си и не ги следва, поне според мен.


Дай координати на педиатър препоръчващ късно захранване, че тия дни ще сменям мойта.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 952
Пуснах ти координатите на ЛС.
Дано ти е от полза!

# 32
Ние сме в Канада и нащият педиатър ми забрани абсолютно да започвам захранването на сина ми Ерик, които е на почти 4 месеца. И аз мисля да го послушам. Ами ако наистина после стане нещо??? Той ми каза обратното, 4е ранното захранване води до наднормено тегло и диабет

Общи условия

Активация на акаунт