синдромът на третия ден

  • 3 096
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 806
и аз, и аз...
всъщност последните няколко години не съм имала почивка
но по празници, когато се оформят повече дни, го изживявам по същия начин
чакам с нетърпение да идват дните
 в началото се опитвам да си почина
   но на третия ден вече съм на тръни- с постоянното досадно и тормозно усещане, че нещо забравям, порпускам и мисъл, че дните се изнизват...

# 16
  • Мнения: 7 837
При мен не идва чак на третия ден, за съжаление - тресе ме постоянно. Постоянно съм в напрежение за работата, да не би някой да ме потърси и аз да не отговоря веднага, да не изникне нещо спешно и аз да не мога да отреагирам.   

Ей така се чувствах и аз няколко години подред. Постоянно на тръни, 5-6 позвънявания на ден я от офиса, я от клиенти  ooooh!

Тази година пък, почивката мина като на сън. Така бързо се изнизаха дните, че изобщо не ми оставаше време да мисля дори.

# 17
  • Мнения: 2 792
 Аз си почивам добре, дори прекалено добре  Grinning.
 Имам си будна съвест /в моменти на почивка заспала/, която ми нашепва  колко по-добре може да се организират нещата, но аз нея слушам, защото съм в почивка  Mr. Green.

 

# 18
  • Мнения: 1 462
Почивайте периодично, за да не ви тряска такъв синдром.  Например всяка събота.  Хубаво нещо.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
гейминг, много си прав, да знаеш! ама една събота има в седмицата - кое по-напред да свърша newsm78

# 20
  • Мнения: 1 493
Не съм забелязала, защото не съм имала отпуск от много години !  newsm78

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На мен всички дни са ми еднакви- от първия до последния. Планове и графици и аз правя (то с дечурлига няма как иначе), но не съм под напрежение.

# 22
  • Мнения: 1 462
гейминг, много си прав, да знаеш! ама една събота има в седмицата - кое по-напред да свърша newsm78

Почивайте периодично, за да не ви тряска такъв синдром.  Например всяка събота.  Хубаво нещо.
Почивката се състои в неработене, невършене и неправене.

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Почивката се състои в неработене, невършене и неправене.

Мдаа, аз точно с това се занимавам по време на почивка...

# 24
  • Мнения: 4 414
нямам аз такива синдроми, излизав в почивка и почивам с пълна сила: не чистя, не мия, не мисля за работа...изобщо правя само това, което ми се прави.
проблемът ми е като се върна на работа - не мога да вляза в час доста време newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
Почивката се състои в неработене, невършене и неправене.

съгласна, ама се получава чак след третия ден Wink

# 26
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Случва ми се, но не ме хваща на третия ден, просто не ме пуска Crazy Започвам да правя планове, график за плаж, баня, вечеря, разходка и леко изперквам Crazy

Същата съм  #Crazy.
Предполагам, че трябва да си вземам 1 месец отпуск - 2 седмици настройка за почивка и 2 седмици истинска почивка.
Абе, явно стресът е станал част от нас.

# 27
  • Мнения: 2 439
При нас го има синдрома на трите седмици - мъжът ми е адски организиран поради професионално деформиране на съзнанието и трите седмици преди морето всяка година са запълнени по график какво да се направи - от проверката на колата до кофичките и лопатките. Като тръгнем сутринта за морето, аз казвам на висок глас "Ура, десет дена кеф." Но явно вече съм привикнала на думите на мъжа ми и вече не ми прави впечатление. Само за протокола - на море сме от 20 юли, а миналия уикенд ми беше връчен списък със задачите ми. Не че аз няма да се стегна към 15 юли и да свърша всички за два дни...

# 28
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ние от 10 години почиваме само по една седмица годишно, така че свикнах някак си всички нерви да ги изживявам докато стягам багажа вечерта преди тръгването. Тогава наритвам всички да лягат още в 7, че да не ми се пречкат да се вихря до 3-4 сутринта. Тръгнем ли, през цялата седмица няма по-спокоен и по-толерантен човек от мен, флегма някаква, дето се хили блажено и кара на автопилот... докато застягам багажа за връщане. (За протокола - това време го хабя само за обмисляне и вадене на багажа по списък, изготвен преди минимум 2 седмици, самото събиране ми е за 15 мин. и то половин час преди да тръгнем).
Явно при мен синдромите са на предишния и последния ден.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 867
аз тази година за пръв път ще имам много дълга отпуска - цял месец. да видим тогава дали ще има синдром на третия ден или на третата седмица.  Wink
май ще е синдромът на трудното завръщане, ама като гледам колегите - оцеляват сле отпуска, може и да не е толкова зле.

Общи условия

Активация на акаунт