1 юЛи-ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО

  • 34 512
  • 640
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 671

Първо за името - продължавам да настоявам да си остане Настоящи и бъдещи български майки, доводите си ги казах, ще ги повторя: Вече ни познават с това име, възможно най-точно, ясно и конкретно се разбира какви сме и за какво се борим, има голям заряд във всяка една от думите в името. Освен това предпочитам първо да са настоящи и после бъдещи - все пак някаква хронология и логика има в това.


На мен много повече ми харесва"Майчино сърце"!Не по-малко ясно и точно е.
Пък и ако наистина има толкова заряд във всяка дума,не е ли все едно дали първо са настоящи и после бъдещи? И "Сърце майчино" да е,пак си носи емоционалността,без значение какво настояваме и предпочитаме,пък и анкетата май друго показва... Mr. Green

Btw Видяхте ли новия проекто закон?

 http://www.parliament.bg/bills/40/654-01-58.rtf


"Майчино сърце" - приказка от Ангел Каралийчев - това е моята асоциация. Майчиното сърце се радва, трепти и тъгува за децата си, но майчината воля и разум се борят за благото на децата си. Всяка майка има майчино сърце, но дали всяко сърце е готово за борба?

Бодливке,  не налагам мнение, просто се опитвам да съм трезва и "нелитературна", когато става въпрос за нещо толкова важно като бъдещото име на организацията ни.   bouquet

Разбира се, анкетата ще определи името. Peace

# 16
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Дами, дайте да измислим някакъв призив (дори съвсем кратък) който да пуснем на софийската среща в събота. Аз най-вероятно ще ходя, та ще мога да раздавам. Все пак друго си е лично да те поканят. Така може майките от форума които до момента не са се интересували от темата да се заинтересуват, знае ли човек?

# 17
  • Мнения: 1 187
"Майчино сърце" - приказка от Ангел Каралийчев - това е моята асоциация. Майчиното сърце се радва, трепти и тъгува за децата си, но майчината воля и разум се борят за благото на децата си. Всяка майка има майчино сърце, но дали всяко сърце е готово за борба?

Бодливке,  не налагам мнение, просто се опитвам да съм трезва и "нелитературна", когато става въпрос за нещо толкова важно като бъдещото име на организацията ни.   bouquet

Разбира се, анкетата ще определи името. Peace

При все че другото предложение е мое,не се самогласувах просто защото "Майчино сърце" ми хареса много повече. Wink

И нека по-добрия вариянт победи! newsm80  Не че е без значение,но все пак сме забелязани не заради името,а заради това, което правим!

# 18
  • Мнения: 177
А какво ще кажете името да е като на форума, МАЙКИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ дали е запазено. Така акцента е на майки, а много жени са майки не само на малки деца. Пък защо и те да не ни подкрепят всъщност аз си мисля, че всяка подкрепа е добре дошла независимо майка, баща, баба, дядо нали всеки малко или много е съпричастен.

# 19
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
На мен и "Настоящи и бъдещи български майки", и "Майчино сърце" ми харесват. Всяко си има своя заряд, а анкетата ще покаже какво да бъде. За мен няма значение, важното е какво ние правим, не какво е заглавието.

# 20
  • Мнения: 3 405
А какво ще кажете името да е като на форума, МАЙКИ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ дали е запазено. Така акцента е на майки, а много жени са майки не само на малки деца. Пък защо и те да не ни подкрепят всъщност аз си мисля, че всяка подкрепа е добре дошла независимо майка, баща, баба, дядо нали всеки малко или много е съпричастен.

И аз мисля, че трябва всеки гражданин да бъде поканен на протеста, не само мамите, бъдещи и настоящи. Писах за това и във Варненската тема. Всички сме съпричастни към тези проблеми. Трябва да се огласява навсякъде!

# 21
  • Мнения: 4 068
Тъй като малката спи до мен и няма как да щракам по клавиатурата много искам само да напиша, че на 100% подкрепям Коала и за името и за текста на апела и за всичко друго.
Бъдещи и настоящи български майки е най-подходящия вариант за мен. И хубава абривиатура си има даже БНБМ.
И стига сме губили време с тоя апел. Коала е дала добър вариант. Разпечатвайте и готово. Като се получат разрешенията за протести по градове да започва лепенето и това е.

Коалке, добре, че ме подсети за отчетната тема, че аз напъследък я бях позабравила.

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Тъй като малката спи до мен и няма как да щракам по клавиатурата много искам само да напиша, че на 100% подкрепям Коала и за името и за текста на апела и за всичко друго.
Бъдещи и настоящи български майки е най-подходящия вариант за мен. И хубава абривиатура си има даже БНБМ.
И стига сме губили време с тоя апел. Коала е дала добър вариант. Разпечатвайте и готово. Като се получат разрешенията за протести по градове да започва лепенето и това е.

Коалке, добре, че ме подсети за отчетната тема, че аз напъследък я бях позабравила.


 Peace

# 23
  • Мнения: 139
  Никой нищо не каза за законопроекта! Явно твърдо са решили да обвържат минимума ни с МРЗ. Факт е обаче че пише да не е под МРЗ, което все пак значи че може да е над нея.
 Продължавам да се нервя че МРЗ е минимума с който да живее един човек, а как с толкова да живеят двама ?Е дано някой от умниците ми каже къде им е логиката? #Cussing out #2gunfire
Не са добре тия хора нужен им е психиатър!

# 24
  • Мнения: 2 070
И на мен БНБМ ми харесва, макар че и "Майчино сърце" е чудесно, но леко лигаво...След малко ще пусна линкове към молбата до кмета и обявата за Плевен да ги видите. Hug

# 25
  • Мнения: 1 072


Всичко подлежи на корекции.

# 26
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Това е страхотно! Много ми хареса   bouquet   bouquet  Hug

# 27
  • Мнения: 4 068
Кравичка, много хубаво това произведение. Браво!
Само с чудя при разпечатване в повече бройки няма ли да излиза скъпо ако го правим цветно? Или това може и черно бяло? Не ги разбирам много тез неща. Embarassed

Друго се сетих-дайте да решим в кой ден да започне изпращането на детските снимки на едреса на МТСП. Това е важно. Не бива да се отказваме от тази идея. И като решим от кога можем да пусмен по една тема във всички подфоруми, за да разберат и останалите потребители и да ни подкрепят по този начин и тези, които няма да могат да дойдат на протестите.

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
И като решим от кога можем да пуснем по една тема във всички подфоруми, за да разберат и останалите потребители и да ни подкрепят по този начин и тези, които няма да могат да дойдат на протестите.

Всичко окей без подчертаното.

Моля ви, нека да не спамим останалите форуми. Сложете призива в подписите си, в аватарите, ако щете. Но без такива теми-подсещачки. Ще им омръзне на хората, даже и да подкрепят протеста.

# 29
  • Мнения: 2 070
Страхотна е тази снимка! Но скъпичко ще излезе. Изпращам линкове към молбата до кмета и обявата за плевен, при нас е абсурд да правим такива плакати, майките във форума ни са малко и нямя пари. Моля кажете как намирате нашата обява и молбата. Отивам да си взема детето от яслата, че съвсем го изоставих милото!

http://farushko.hit.bg/protest.doc

http://farushko.hit.bg/obqva.doc

Общи условия

Активация на акаунт