"Elimi Bırakma" ~ Не пускай ръката ми ~ с Alp Navruz & Alina Boz ~тема 4

  • 40 722
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 36 754
Добро утро  Hug
Хубав и късметлийски ден момичета  Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover
Кафето е готово - има голямо разнообразие - за всеки вкус....



Вера  Hug Боровинка  Hug Боби  Hug Ивчето  Hug Селин  Hug благодаря за споделеното  Hug
Момичета, отчаях се.....Мислех, че Фериде знае за Дженк и Азра....Не мога да повярвам, че й е убегнала тази подробност....Но пък това е още едно доказателство за мен, че Фериде се интересува само от собствените си проблеми и използва Азра за решаването им....Къде останаха гръмките обещания, че винаги ще подкрепя Азра....Аз не видях такова нещо.....
Знам, че отново ще ме нападнете, че не съм права.....но такива са моите впечатления.....

# 676
  • Мнения: 3 372
Добро утро!

Ани, благодаря за кафенцето!
Аз също мислех, че Фериде знае за Дженк и Азра. Или поне се досеща. И все още го мисля. Не може да е толкова сляпа. Затова ще чакам с коментара до неделя.


# 677
  • Мнения: 1 288
Не съм съгласна с вас.
Момичета кога и остана време на Фериде да си е вкъщи, след като прекара двата епизода при приятелката си, сестра по душа и най-близкият и човек, който си отиде. Имаше и други проблеми фирмени въпроси, Азми, издирването на Мелек и т.н. Иначе винаги е била до Азра давала и е съвети, интересувала се е от нея и я е подкрепяла в решенията и.
Това, че и е обягнала мнимата им и плаха любов не го вярвам. Тя знае всичко и в утрешния епизод ще се види. И все пак си мисля, че за тази ситуация в която се намират Дженк и Азра само Дженк си е виновен. Пак казвам знаеше за чувствата на Джансу....грешката си е негова, че позволи гнева да наделее над разума....и позвали на Джансу да се доближи до него, даде инапразни надежди....
Така, че невиждам каква е вината на Фериде и Азра сега??????
И за благото на Джансу и заплахите на Сумру може би ще има любовни драми и раздели, не че аз лично видях любов до сега де, но както и да е.
Да не изпадам в подробности.
Благодаря за кафенцето и компанията Hug

# 678
  • Мнения: 1 110
                              Привет момичета!
     Ани,напълно си права  по отношение на Фериде.Все още не мога да си обясня
тези странности в поведението и характера и. Видях само веднаж  и то в началото ,
на вечерята за годишнината на фирмата,  няколко нейни сътрудника.При положение,
че  има  ресторант ,ги посрещна в домът си.Какъв ръководител е,така и не видях.Не дадоха
нито една оперативка, а само един Азми,който според СЦ е вся и всьо във фирмените и дела .
Лично аз,така и не разбрах какви са и приоритетите , методите  и стилът на работа като бизнес дама / с
другите   разговаряше само по телефона./Знам,че идеални хора няма.И Фериде ,
както всеки  има слабости,но СЦ  вече  напоследък взеха да се заиграват с търпението ми
като зрител./ Поне моето усещане е такова,а може би греша/Ако съм засегнала някого със споделеното,
моля за извинение/нали  в спора се ражда истината/
  Приятни почивни дни и много уют и топлина  желая на всички в темата!

# 679
  • Мнения: 1 288
                              Привет момичета!
     Ани,напълно си права  по отношение на Фериде.Все още не мога да си обясня
тези странности в поведението и характера и. Видях само веднаж  и то в началото ,
на вечерята за годишнината на фирмата,  няколко нейни сътрудника.При положение,
че  има  ресторант ,ги посрещна в домът си.Какъв ръководител е,така и не видях.Не дадоха
нито една оперативка, а само един Азми,който според СЦ е вся и всьо във фирмените и дела .
Лично аз,така и не разбрах какви са и приоритетите , методите  и стилът на работа като бизнес дама / с
другите   разговаряше само по телефона./Знам,че идеални хора няма.И Фериде ,
както всеки  има слабости,но СЦ  вече  напоследък взеха да се заиграват с търпението ми
като зрител./ Поне моето усещане е такова,а може би греша/Ако съм засегнала някого със споделеното,
моля за извинение/нали  в спора се ражда истината/
  Приятни почивни дни и много уют и топлина  желая на всички в темата!
Отново не можах да се стърпя, за което се извинявам предварително, ноооооо............
Да бъде близо до хората, да им помага, да бъде в тяхна помощ и подкрепа.....не веднъж го е показвала и доказвала с действия, на никой не му трябват думи и излишни мохабети. И не всеки рководител прави по 5 000 оперативки и събрания на ден, те не правят лидеара, а постъпките спрямо хората и държането. Фериде си има своите недостатъци, но чак пък толкова.....моля. Жената е загрижена за всеки по отделно, постъпва с всеки различно, но ги обича еднакво. Няма да скача от радост, че единият е наркоман, другият реагира пребързани и импулсивно, а щерката е пълен нарцис...за майката няма да говоря...всичко съм изказала в предишните си постове.

# 680
  • София
  • Мнения: 3 439
Привет.  В Кападокия съм и само ви чета. Интернета е ужасен за разлика от всичко друго тук, но ви лайквам. Сега обаче не мога да не се присъединя към поста  на Боби. Напълно съм съгласна с нея. Чакам  утрешната серия. Паздрави на всички ви.

# 681
  • Мнения: 1 110
            Въпреки,че останах неразбрана в последния си пост,стоя зад мнението си за Фериде,като ръководител ,какъвто СЦ ни показват
Едно малко заведение на Тарък си има служебна кола,а ресторантът на Фериде го зареждаха Азра и Дженк с  личната си кола.И не само това,но спирам до тук,защото не отричам или поставям под съмнение добрите качества на Фериде.
За мен никой не си избира семейството,а то е даденост,която или приемаш,или се опитваш да промениш каквото можеш и е по силите ти.

# 682
  • Мнения: 1 288
           Въпреки,че останах неразбрана в последния си пост,стоя зад мнението си за Фериде,като ръководител ,какъвто СЦ ни показват
Едно малко заведение на Тарък си има служебна кола,а ресторантът на Фериде го зареждаха Азра и Дженк с  личната си кола.И не само това,но спирам до тук,защото не отричам или поставям под съмнение добрите качества на Фериде.
За мен никой не си избира семейството,а то е даденост,която или приемаш,или се опитваш да промениш каквото можеш и е по силите ти.
Ами имат си служебна кола и си я ползваха по пивод рождения ден на Фериде за да закарат храната в къщата, тортата и т.н. в тази служебна кола бяха шеф готвача, Азра, Мине.....и Дженк. А Азра и Дженк зареждаха лимони с неговия автомобил, защото избягаха от работа за да намерят заровената бутилка на Азра в основното и училище.
Така, че не мисля, че фирмата на Челен страда от недоимък.
Или гледаме два различни сериала....или аз не съм наред.
Хубавото обаче тук е, че всеки има позиция и защитава и аргоментира изказванията си. За което ви благодаря.
Нина, благородно ти завиждам. Това е едно красиво, екзотично и пълно с история място. Била съм там преди две готини и летях с балон.  Да се качиш изживяването е страхотно.

Последна редакция: сб, 17 ное 2018, 14:41 от bobolina_nina

# 683
  • Мнения: 134
Може би наистина знае или се досеща за връзката им затова са думите и към дженк във фрагмента .Затова сереп има такава физиономия защото фериде наистина може да ожени дженк и азра .Може да го е замислила още в началото .Двете с азра много си приличат и азра притежава качества които нито един от внуците и няма.

# 684
  • Мнения: 36 754
Цвети  Hug Боби  Hug Вера  Hug Нинка  Hug Ивчето  Hug благодаря за споделеното  Hug

Боби, Нинка съжалявам, че отново настъпих вашата любимка  Фериде.
Но това е, което виждам и по-добре да не пиша за героите в сериала, както го и правя, отколкото да си кривя душата.
Фериде много добре познава снаха си Серап и внучката си Мелис....Знае какво може да очаква от тях....как двете могат да наранят Азра....Но, Фериде никога не е чула, никога не е разбрала, какво двете правят с Азра.....И според вас за Фериде вече всичко е наред с присъствието на Азра в дома Челен..... Thinking Този проблем вече не съществува...... Thinking Серап и Мелис приеха присъствието на Азра в дома им като наследница на Фериде и всичко е Ок!
Така да бъде....Извинявайте, че ви огорчих с моя коментар.... Praynig



# 685
  • Мнения: 1 288
Ани, не си огорчила никой с нищо Hug напротив нищо не е забравено и нищо няма да бъде забравено, но аз може би гледам от друг ъгъл на нещата. За мен Фериде си върши прекрасно работата, опитва се да бъде до семейството си, но с такава снаха, която я набута в лудницата, даде всички права на негодника, винаги е против всичко и иска само да е на нейното и все мрънка и е недоволна....кво да прави жената на колене ли да и падне, че да стане по-добра и сърдечна горката Серап. Серап да не е дете на 7 години. Умее да се прекрива и да играе зад гърба на хората. Тя и Хюлия на няколко пъти се опита да и обясни някои неща, но тя е сляпа за всеки и всичко, Азра и е трън в окото и точно тук е грешката на Фериде, че я вкара в къщата и я настани там. За наследството знаем, че е само игра за пред фамилията, мисля, че и на тях им стана ясно.
За Азра писах, че не и е там мястото, но къде да отиде. Мисля все пак, че след като Мерт си върне доверието в нея...тя ще вземе живота си в ръце. Все пак Азра не е глупава вижда какво се случва около нея. Показа, че може да се справя с предизвикателствата на живота, но за Мелис не съм сигурна, дано маминка да бъде до нея.
Не разбирам защо отново когато някой каже какво мисли веднага се започва с това....няма да пиша за да не ви дразня. Нали точно за това е темата за дискусия, за размисли, за споделяния, за гледане, за четене и т.н.
Ако аз не съм разбрала правилата...моля да бъда поправена, но наистина....това не е нещо лично, това са просто разсъждения за герои, които харесвам, гледам заедно с вас.

Последна редакция: сб, 17 ное 2018, 16:52 от bobolina_nina

# 686
  • Мнения: 36 754
Боби - не знам ти от какъв ъгъл гледаш, но когато Азра каза на Фериде, че повече не може да издържа да играе тази игра, Фериде й обеща, че винаги ще бъде до нея и ще я подкрепя....
Не виждам Фериде да стои до Азра и да я подкрепя, като много добре знае, по-добре от всички какво представлява Серап и колко невъздържана е Мелис.
Вероятно пропуск на сценаристите е, че Фериде никога не разбра, как Серап размахва пръст на Азра, как Мелис подскача и обвинява Азра за всички неудачи, които има.
На Азра не й стигат нейните проблеми, за които само Дженк е до нея  и по отношение на Мерт Арда я подкрепя и прави и невъзможното Мерт да приеме Азра.....
Фериде има по-важни проблеми за разрешаване и остави Азра на автопилот......За мен това е нелоялност от страна на Фериде. Азра е в нейния дом, защото Фериде така пожела. И след като Азра изпълнява исканията на Фериде, Фериде трябва да си изпълнява обещанието и да предупреди Серап и Мелис, че Азра е в този дом, защото ТЯ /Фериде/ така е пожелала и ако продължават с тяхните интриги  smile3513 smile3513
За това става въпрос и ако греша отново се извинявам.... Praynig

 

# 687
  • Мнения: 1 288
Всички виждаме различни неща Hug това е като дъгата след дъжд...аз мога да виждам повече оранжев цвят, но други червен....на мен това не ми пречи, напротив показва ми къде съм и как усещам нещата. Таааа.....
Ани, тя Фериде ясно каза, че Азра е там защото тя така е решила, те за това я нападат постоянно, но съгласи се с мен.....няма как 24 часа в денонощието Фериде да е залепена за Азра или обратното.
Освен Дженк и Фериде е до Азра...поне според мен и това което съм видяла.
Азра винаги казва, че не издържа и не може, но все си е там, нищо не може да я помръдне. И все си казва дадох обещание на шекер тейзе.
Арда е моста към всички поне на този етап. Направо от едни камък се превърна в диамант. Което много ме радва. Страшно много му симпатизирам.

Последна редакция: сб, 17 ное 2018, 22:28 от bobolina_nina

# 688
  • Мнения: 1 288


Айде и аз да блесна малко.....стига само съм мрънкала за щяло и нещяло Kissing Heart

# 689
  • Мнения: 1 223
Здравейте!
Четях Ви и не отговарях и аз, за да не задълбочавам и аз тази дискусия за Фериде. Но като стана въпрос за Арда няма как да се сдържа и да не отговоря. Той и ме любимец вече и като прочета положителен коментар за него много се радвам. Вече се убедих, че Арда не изпитва лоши чувства към Азра, когато в последния епизод отиде при нея и си поговориха. Той си е много забавен. В сериала е голям шегаджия, но е и много добро момче. Под влиянието на наркотиците в начало бях на съвсем друго мнение за него. Но сега мнението ми е, че Арда е добро момче, което се отнася с добрите - добре, а с лошите - зле. С Мелис и Серап, които са от лошите, няма как да се отнася зле, защото все пак са част от семейството му, а човек не избира сам семейството си, но с Азми се отнася доста гадно. Той си показва, че въобще не понася Азми. Хареса ми и когато Мелис каза, че Азра не може да се справи с Мерт, как Арда каза на сестра си да престане. Надявам се да не ме разочарова...

Общи условия

Активация на акаунт