Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 54

  • 36 598
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 752
Благодаря, Хепи!

# 676
  • Мнения: 647
При липса на вит.В, кой е най ефикасен  начин за по бързо възстановяване newsm78

# 677
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
При липса на вит.В, кой е най ефикасен  начин за по бързо възстановяване newsm78

доколкото знам се набавя най-добре чрез храна: пълн. хляб и ориз, овесени ядки и виж кои други храни.
от лекарства не се абсорбира чак толкова много.
иначе аз взимам високодозиран B-комплекс Сefasel, незнам дали го има в Бг. newsm78

# 678
  • Мнения: 8 200
При липса на вит.В, кой е най ефикасен  начин за по бързо възстановяване newsm78
Кой вит.Б, че те са доста... И ги има в различни храни и в различно добавки.

# 679
  • Мнения: 6 347
А, не, добрите източници на вит. Б не са растителните храни. Най-добрият източник е черният дроб, след това са другите вътрешности, после обикновените пържоли и филета. В хляба, ориза и подобните има минимални количества Б-витамини, за разлика от месото и особено от дроба.

# 680
  • Мнения: 647
Най вероятно е В12. При самото изследване  е като BASO И хемоглобин 119.

# 681
  • Мнения: 8 200
Най вероятно е В12. При самото изследване  е като BASO И хемоглобин 119.
Най-вероятно не е "витамин Б", а Базофилни гранулоцити (Baso)
"Могат да са увеличени при някои миелопролиферативни заболявания, алергии, микседем и др.
Намаляват при хипертиреоидизъм, лечение с глюкокортикоиди, след химиотерапия."
В изследванията има стойност като брой (10^9/l) и като %. В някои лаборатории са само "Базофили (Ba)". При мен поне са най-ниски в случаите в които лимфоцитите са ми под норма (просто гледам графиките Wink)

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 11:09 от peneva_a

# 682
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А, не, добрите източници на вит. Б не са растителните храни.

да възможно е, аз другите източници не ги гледам. затова написах да ги погледне.
въпреки всичко от храна, независимо дали раст. или животинска, се абсорбира по-добре, отколкото от таблетки. Peace

# 683
  • Мнения: 647
Ох, съвсем се притесних. Отнася се за дъщеря ми, която е на 29год. Тя е Хашимото от една година. Високи стойности на ТАТ и  МАТ,  а вчера  при  изследване на профилактични изследвания се резултатите на BASO% 0-0.5 са  2.53.Не можем да попаднем на точния ендокринолог  за да обърне достатъчно внимание. #2gunfire

# 684
  • Мнения: 8 200
виж и BASO в абсолютна стойност как е спрямо нормата. Между другото за пръв път виждам в % да е 0-0.5. Обикновено в % нормата е 0-2, в брой, т.е. 10^9/l е 0-1. %та зивиси много и от другите клетки как са спрямо нормите...  ако няколко са на долна граница, ей ти % е висок на тези без в абсолютна стойност да е Hands V

# 685
  • до морето
  • Мнения: 2 339
Гушата какво е , че съвсем се обърках? Хипо, хипер или съвсем трето?

# 686
  • Мнения: 647
Едното BASO# 10^9/l е 0-1 -  e 0.13, а другото в %от 0-0,5 - 2,535. Но сега се обадих на джипито да отида да погледне резултатите.

# 687
  • Мнения: 6 347
"Гуша" означава увеличена щитовидна жлеза. Може да я има и при хипо, и при хипер.

# 688
  • Мнения: 11 777
Аз си влачех едни увеличени базофили месеци. В литър кръв е наличието им в едното изследване, другото е общ процент. Все тая Simple Smile
Според ендокринолога не беше нещо притеснително, но е типично при възпалена щитовидна жлеза (аз бях с хиперфункция. Да спомена, защото видях назад да се споменава, че при хиперфункция спадат), типично и при чревни възпалителни заболявания също. Но най-добре се интерпретират резултати на фона на цялата кръвна картина. Ако само те са завишени, не дават ясна информация. Аз бях и с гранично СУЕ пак около година, което също не е нещо, което да не се среща при болна щитовидна жлеза.

# 689
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
днес отивам на контрола и обяснявам на лекаря, че след всяко хранене заспивам, даже седнала и той ми казва: вие сте тук само за контрола на хормоните на ЩЖ  Shocked
да го разцелуваш точно преди Коледа  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт