За тиквичките?

  • 3 457
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35
Аз правя и ориз с тиквички и копър, много го харесва. Joy

# 16
  • Мнения: 680
аз също купувам по дребни и не махам семки,никога не съм махала!моят син много обича тиквички с ориз и копър като ги види и започва да трепери Grinning

# 17
  • Мнения: 124
Аз захраних преди няколко дена - и точно с тиквички. И аз се чудих за семките, но тиквичките бяха младички (дребнички), донесени от село, домашно производство, де. Нямаха много семки и така ги сварих. Надя ги яде с удоволствие, след три дни добавих към замразеното кубче тиквичка малко картофено пюре и не ги отказа. Засега гледам тиквичките да преобладават, но после ще разнообразя.

# 18
  • Мнения: X
Не съм махала семките - освен ако не са много големи. За съотношението - както си го прецениш.

# 19
  • Мнения: 1 555
Аз досега никога не съм махала семките на тиквичките, обикновено правя супа с тях на малкия! Иначе съотношението картоф:други зеленчуци го правя на око, не слагам много картофи, защото пюрето става много сухо, а гледам да има колкото се може повече зеленчуци, което компенсира количеството готово пюре !

# 20
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз винаги слагам тиквички в пюретата на Валето- още откакто започна да яде зеленчуковите- така му харесва повече.Но никога не съм махала семките- не знаех че трябва, а и вземам от най дребните тиквички, и после като ги пасирам....
Съотношението с картофите или ориза- все е на око- 5 картофа /по големи/,2,3 тиквички,3-4 моркова,червена чушчица или броколи- на око,копър,или магданоз, отскоро и домат
излизат ми 5-6 бурканчета- стига за седмицата като му дам и 1-2 от купените за разнообразие...

Общи условия

Активация на акаунт