Египет /Тема 8/

  • 72 013
  • 780
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 19
Знаете ли коя агенция има потвърдена програма Кайро-Хургада.Благодаря

Аз последната една седмица поне по 2 часа на ден търся програми и хотели. Програми Кайро+ Хургада имат Аполо, Александър Тур, Тез Тур, Абакс, Бояна МГ и сигурно още много, които не съм успяла да разгледам.

# 286
  • Мнения: 19
Здравейте, някой може ли да даде мнение за Александър Тур и Аполо, защото само те предлагат програма, която ни интересува от 13. 04 до 20.04 с пристигане и нощувка в Кайро и после 6 дни и отпътуване от Хургада. Виждам, че много хора а препоръчват Тез Тур, но не предлагат точно тези дати. Това ще е първото ни пътуване с туристическа агенция изобщо и се изгубих в морето от информация. Та ако някой има мнение, моля да го сподели.
Работя с Аполо и твърдя, че ще се справят отлично. Познават дестинацията и не е нова за тях.
Благодаря за отговора. Аз май също клоня към тях. Правя последните проучвания за хотелите и сигурно ще резервирам тази седмица.

# 287
  • Монтана
  • Мнения: 499
Sybeva, проверих ги всички.Ние търсим за февруари и никой не го предлага.Днес Interlax потвърдиха програмата си и ще пътуваме с тях.

# 288
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 758
"ПЕРЛИТЕ НА ЕГИПЕТ - Кайро и Хургада
Включена  екскурзия на Египетския музей в Кайро и Пирамидите

CAESAR PALACE HOTEL & AQUA PARK 5* -Хургада
и
Мercure Cairo Le Sphinx Hotel 5* - Кайро
С директни чартърни полети"
ТА - Балкантурист
Интересува ме някой ползвал ли е услугите на Балкантурист ,защото изчетох доста коментари и за тях не срещнах нищо.
Относно хотела в Хургада в гугъл като го напиша и ми излиза като Hawaii Caesar Palace Hotel&Aqua Park и в същата сграда Hotel Caesar. Видях много негативни коментари за друг хотел от веригата Hawaii и останах леко притеснен. Ако някой е по-запознат случайно ще се радвам да сподели впечатление за конкретния хотел и за организацията на Балкантурист, защото видях, че е важно и на какви гидове ще се попадне. Оставам отворен и за всякакви съвети свързани с пътуването и престоя.
Забравих да спомена, че пътуването е от 18 май -7 нощувки.
Програмата е на Абакс.

# 289
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 361
Отдавна искам да посетя Египет. Тази година ще ходим от 30.03 6+1 - Кайро и Хургада.
Чета темата и май все повече се убеждавам,че за тамошните екскурзии  и забавления е по-добре да ползваме от там а не през агенцията тук. Ще сме с Екватор бг. Май сгупих и с хотела и с оператора но....не мога вече да сменям. За първи път правя ей така от снимки да избера.
Долари ще обменя от България...карта Ориндж ще си купя на летището...малко тамошни пари мисля да обменя на летището но въпроса е...колко?
Антибактериални кърпички и гел ще си нося. Лекарства също но като ви чета май по-добре да купя от тамошните.
Ако има още някой по тази програма ще се радвам да се съберем:)))

# 290
  • Мнения: 267
Отдавна искам да посетя Египет. Тази година ще ходим от 30.03 6+1 - Кайро и Хургада.
Чета темата и май все повече се убеждавам,че за тамошните екскурзии  и забавления е по-добре да ползваме от там а не през агенцията тук. Ще сме с Екватор бг. Май сгупих и с хотела и с оператора но....не мога вече да сменям. За първи път правя ей така от снимки да избера.
Долари ще обменя от България...карта Ориндж ще си купя на летището...малко тамошни пари мисля да обменя на летището но въпроса е...колко?
Антибактериални кърпички и гел ще си нося. Лекарства също но като ви чета май по-добре да купя от тамошните.
Ако има още някой по тази програма ще се радвам да се съберем:)))
Ние сме от 30.03 в JAZ AQUAMARINE RESORT HURGHADA 5 *. Вие кой хотел си избрахте?

# 291
  • Мнения: 3 395
Следя офертите за пролетта и съм доста разочарована. Аквамарин е много по-скъп, отколкото през октомври. Може би, защото 2+дете дава настаняване в по-голяма стая от стандартната, но е супер неизгодно ( в таблицата цената на шестгодишно е по-висока от тази на възрастен в двойна стая). Не знам дали обясних разбираемо 😝 Меркюр се предлага от по-малко агенции и сякаш не е подходящ за деца. Ясно е, че ще чакам last minute и много се надявам все пак на добра оферта от Аквамарин. Той бе моят избор, но... бихте ли ме насочили към план Б - хубав хотел, пясъчен плаж, чистота, добра храна. Писах вече в темата, искам само ранна лятна почивка, нищо друго. Може и в Шарм, макар че проучвах Хургада. Края на април, началото на май (дано водата се е постоплила). Предварително благодаря!

# 292
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 361

Ние сме от 30.03 в JAZ AQUAMARINE RESORT HURGHADA 5 *. Вие кой хотел си избрахте?
Най-обсъждания....Хавай Simple Smile

# 293
  • Мнения: 874
Какво мислите за тази оферта? (прилагам я в скрит текст)

# 294
  • Монтана
  • Мнения: 499
Харесахме я за дата 26.02 но няма места

# 295
  • Мнения: 73
Привет!
Искам да споделя с  всички своите впечатления от пътуването ни до Египет Simple Smile
Беше миналата година на 09.05 до 16.05 и избрахме ТА Бохемия, а хотела беше Хавай ле Жардин. Екскурзията я запазихме буквално 2 седмици преди да заминем и не знам дали защото бяха останали точно две места цената, която ни предложиха беше страхотна. Всичко ни излезе около 1400 лв. за двамата с вкл. визи, които платихме, а екскурзиите си ги плащахме отделно.
Всичко беше организирано много добре. Хотела е доста голям, с няколко басейна, аквапарк за малки и големи, дори имаше нещо като мини Зоо кът с маймунки, фламинго, костенурки,папагали. Градината на хотела беше разкошна. Аз бях изключително възхитена от това как се грижеха за нея, постоянно почистваха с машина пясъка и праха. Най-вече от това, че винаги имаше градинар, който поддържаше растителността.
 Ние бяхме много доволни от храната в хотела. Беше различна всеки ден, имаше от всичко предоволно и за всеки вкус по нещо ( с изкл. на свинско месо разбира се хахах)
 Вкусът на алкохола не ни допадна изобщо и не гледаха с добро око като отивах аз като жена да взема по бира.
Стаите бяха много големи и просторни, но не бяха кой знае какво. Дори бих казала, че не ми харесаха, но ние не се задържахме много в тях.
Плажът и водата бяха разкошни. Беше толкова чиста и топла, че не ти се излиза. Има много пасажи от малки риби, които си минават около теб Simple Smile
За екскурзиите обаче мога да кажа, че си излизаха по-скъпо от агенцията да си ги запазиш, отколкото там на място. Ние решихме да не рискуваме, но после говорихме с някои от двойките, които ги ползваха и казаха, че са много доволни.
Моят съвет към всички, които искат да посетят тази толкова различна и интересна страна е да не пропускат да видят разбира се Кайро, задължително е и острова с кораловите рифове ( мисля, че беше Гифтън), и сафари. Обаче ако сте били на Сафари в Дубай, това определено няма да ви хареса, защото не е пустиня само с пясъци, а по-точно бих я описала, като пустиня с камъни Simple Smile Очаквах пясъчни дюни и готин пясък, а имаше много камъни и пясъка беше леко черен.
Нещата, които не ни харесаха беше манталитета на хората, които бяха гости на хотела.Повечето бяха от Близкия изток. За съжаление видяхме много мизерия от тях и повечето бяха далеч от нормалната хигиена и поведение. Не всички разбира се, но масата беше такава- нагла и простовата. Всяко семейство беше с минимум 4-5 деца. Жените са прислужници на мъжете си, мъжът само стои, а жената му носи ядене, като в същото време тя носи едно от децата на ръце.За мен беше потресаващо, но за тях това е нещо нормално.  Много мръсотия оставят след себе си, особено когато се хранят. Също така ми се разминаха малко очакванията за Кайро, защото такава мизерия не бях виждала- къщи без покриви (за да не плащат данъци) претъпкани контейнери и боклуци навсякъде, дори имаше едно паднало и умряло магаре, а на два метра от него пресичаха хора и на никой не му правеше впечатление... и всичкото  това в 38 °е украсено с някакви като коледни гирлянди, защото наближаваше техният празник Рамадан.
Пирамидите и сфинкса си заслужаваха. Величествено е това, което са правили египтяните в миналото.
Въпреки тези неща, истината е, че ние бяхме много доволни от нашето приключение в Египет- различна култура, религия и манталитет. Възхитих се на това, че въпреки климата, липсата на вода и почва, различна от камък и пясък, те си произвеждаха и имаха много оранжерии, в които отглеждаха различни култури...и ми стана тъжно, че ние имаме всичко това, а производство вече почти никакво...
За нас си остана един много хубав спомен... пожелавам и вие да си направите такъв!

# 296
  • Монтана
  • Мнения: 499
Заради датата се налага да изберем Хургада. Някой знае ли Хургада-Кайро посещението до пирамидите предлагали се със самолет или е само с автобус от местните агенции?

# 297
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 361
Заради датата се налага да изберем Хургада. Някой знае ли Хургада-Кайро посещението до пирамидите предлагали се със самолет или е само с автобус от местните агенции?
Ние ще правим 6+1...т.е една нощувка в Кайро и после Хургада и ще излетим на прибиране от Хургада

# 298
  • Монтана
  • Мнения: 499
Аз исках тази програма ,но за 26.02 и 02.03-или няма полет или места,затова 03.03 само Хургада и от там да отидем до пирамидите

# 299
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 361
Аз исках тази програма ,но за 26.02 и 02.03-или няма полет или места,затова 03.03 само Хургада и от там да отидем до пирамидите
Ясно. Като съм чела по програмите има само с автобус но наистина си е направо цяло приключение и голяма лашкане по пътищата

Общи условия

Активация на акаунт