Парфюмни размисли и страсти - 220

  • 65 014
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 4 159
Парфюмите са ми специалност, забравена страст отпреди 30 години. Нещо, което никога не съм работила, въпреки образованието. Професърът пишеше двойка на всеки, който дръзнеше да напише аромат, вместо мирис. Тогава нямаше Гугъл. По дефиниция, всичко, което приемаме през устата има аромат, защото там участват вкусовите рецептори. Там където не участват, има само мирис. Но пък справяте се чудесно, въпреки този малка подробност. На мен ми е втълпено и няма как да ми се обърне езика, че парфюмът има аромат. Stuck Out Tongue Winking Eye
Прекрасни описания. Прекрасни!

# 61
  • София
  • Мнения: 13 596
Аз използвам думата аромат като синоним на парфюм, а не на мирис, точно заради подчертано по-силното внушение на думата. Хубавите парфюми не само миришат, а се възприемат с всички сетива.

# 62
  • Франция
  • Мнения: 898
dazel, освен буквалните - а в твоя случай явно и специализирани значения - думите имат и значения, свързани с тяхната употреба. В лингвистиката се наричат конотации. Така думи, обявени в речника за синоними, всъщност имат различни значения: ухание, аромат, воня, смрад - и четирите са синоними на неутралното "миризма", но се използват в различен контекст и затова имат различно допълнително значение. Ако четеш по-дълго тук, ще забележиш, че всъщност използваме всичките, за да изразим впечатлението си или отношението си към различните парфюми Grinning
Разсмя ме разказът за твоя професор, защото е типичен професор от времето преди Гугъл. Докато аз съм склонна да извиня всякакви глупости на студентите, ако търсачките връщат най-често тая глупост като резултат. Срещу Гугъл професорите нямат никакъв шанс Satisfied А и не е само интернет. Заслушай се в рекламите по телевизора, няма никога да кажат "мирис", винаги ще кажат "аромат", за да ни внушат, че прането мирише хубаво, нищо че не го дъвчим Smiley
Добре дошла си в темата Simple Smile

Вкусът ми към парфюмите се е променял непрекъснато през годините, но все постепенно като че ли, без резки обрати. Повлиявали са ми най-различни неща - сезонът, настроението, средата, възрастта ми и диетата ми дори, но това са били по-скоро моментни влияния. Това, което трайно ми влияе, е самото развитие на парфюмерията, новите тенденции и моето любопитство или пресищане към тях. Първият ми досег е бил с 80-тарски парфюми, затова и до днес мога да харесам и да нося парфюмни бомби с бели цветя, алдехиди, ориенталски подправки и циветка. Не съм имала шанс обаче да се преситя от тях и да ги усетя твърдо старомодни, както усещам акватиците или фручулитата, да речем. Научих се да понасям сладкишените миризми, но така и не ги усетих напълно свои. Залитането ми по уд беше доста краткотрайно.
Станах много капризна към качество и към композиции, все по-трудно харесвам новите парфюми на дизайнерските марки, а и те не влагат особено усърдие да предложат нещо оригинално. Напоследък се улавям, че и нишовите парфюми ми звучат все еднакви, познати, масови. Това е измамно усещане, разбира се, никой не носи така масово изтрещели миризми, просто аз съм се преситила. В момента съм в настроение, когато е почти невъзможно да харесам нов парфюм, защото търся хем да е нежен, чист, деликатен, хем да е оригинален и със супер качество, трайност и шлейф.

# 63
  • Мнения: 2 560
Здравейте и от мен😊,
Благодаря за хубавата тема, която ще следя с интерес, както и предишните. За сериозен обрат при мен по отношение на парфюмните ми предпочитания май не мога да се сетя. По принцип мога да харесам всеки наистина хубав според моя вкус парфюм. Това сигурно означава, че не съм истински ценител, ама това е положението 😊- имам различни типове парфюми, които нося според настроението, сезона, повода. От " бабичките" имам май само един, който ми е харесал до толкова, че да го купя Explosive на Aigner. В тийнейджърските си години сякаш бях по-склонна да нося и мъжки парфюми от време на време. Сега вече не съм. Има нотки в парфюмите, които не понасях, не понасям и едва ли някога ще понасям. Една остра специфична миризма, която ми бие на ацетон. Нямам идея коя е съставката, но ми преобръща стомаха. Толкова от мен.
Да чета описанията на някои от пишещите тук е истинско удоволствие💐😊! Хубав ден 🌻!

# 64
  • Мнения: 435
Йоан Владимир:heart:KissHeart, велика си! Конотация – дума, която точно описа ситуацията с аромат.

# 65
  • Мнения: 2 677
Дами, успяхте ли да тествате новото Burberry Her?   https://www.fragrantica.com/perfume/Burberry/Burberry-Her-51694.html
Четох отзивите във Фрагрантика - имаше сравнение с любимото ми Burberry Women от 95-та година и ми е много любопитно.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 4 159
Имах предвид специфичната терминология на специалността. Синонимите са ясни. Никой завършил тази специалност няма да използва аромат за парфюм. Не и ако професорът е все още жив и преподава. Stuck Out Tongue Winking Eye  Нямам никой близък, който да учи в момента, за да попитам. По-скоро беше любопитна подробност. Иначе кой каквото иска, това да използва.

# 67
  • Мнения: 20 155
Имах предвид специфичната терминология на специалността. Синонимите са ясни. Никой завършил тази специалност няма да използва аромат за парфюм. Не и ако професорът е все още жив и преподава. Stuck Out Tongue Winking Eye  Нямам никой близък, който да учи в момента, за да попитам. По-скоро беше любопитна подробност. Иначе кой каквото иска, това да използва.
Лека закачка.
Когато се говори за парфюми, асоциациите са за романтика, приказка, вълшебство, радост за сетивата. И всички синоними и прилагателни са пожелателни.
Когато говорим за точни науки и терминология, някак вълшебството изчезва.Wink

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 783
Здравейте!Търся този парфюм. Някой дали може да ми каже в София къде се предлага?

# 69
  • София
  • Мнения: 1 733
Дами и господа, вмъквам се само да кажа, че Rabarbaro и Danza di Fiori вече пристигнаха в Лерболарио. Мислех си основно за втория, но Rabarbaro ме спечели безусловно. Задължителен за всички любители на фините, Жан-Клод Елена- Ермеси, но не така деликатен, доста по-плътен и богат. Изключително ми хареса.
Танцът на цветята е с фантастични връхни ноти, но при мен се "утаи" до тлъст муск и една много характерна база за цветните аромати на Лерболарио, тъй че ще го пропусна.
Рабарбаро ми е достатъчен обаче. Според мен трябваше да го пуснат напролет, защото ми се струва подходящ за топлото време, сега очаквах някакъв шедьовър за студа в стила на Индако, но кой знае...ще го пробвам и зимата, не знам защо си мисля, че ще прояви интересен характер и тогава.

# 70
  • Мнения: 213
Здравейте, момичета. Имам нужда от вашата помощ за избор на шлейфов и траен парфюм. Обичам и сладки и свежи миризми, но La Vie Est Belle например не мога да възприема, въпреки, че много ме се иска. Бях се насочила към Absolu, но просто не е моят парфюм. От друга страна трайността и интензитетът на този аромат много ми допадат. С Angel на Mugler e същото. Имах Angel Muse, но ми се иска да е една идея по-силен. Vintage парфюмите също не са това, което ми се иска, но приемам абсолютно всякакви предложения. Като обобщение: Търся си силно шлейфов и траен аромат.
Благодаря!

# 71
  • Мнения: 1 435
Addict и Poison Girl на Dior,La Nuit Tresor на Lancome, от по-старите - Poeme Lancome, някой от Монталите... много са.  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 4 341
Есента е уж време, в което човек трябва се укроти и да се вгледа в себе си. Някак се опитвам да го направя и аз, но все щуротии откривам и изваждам наяве. Зарадвана от хубавото слънце навън се нкиприх с чудесна тюбетейка, сложих ярко червило, но не ми беше достатъчно това себеизразяване, та посегнах към една от мострите на парфюм, която кротко си отлежаваше в шкафа. Избрах такъв, която звучеше неутрално като име, за да не преекспонира още повече всичките тези кичести красоти по мен.
Pomellato Nudo Amber Intense. Парфюмът е от 2014 година, но е толкова отчетливо ретро, че чак не мога да повярвам. Не е по бабешки, ами по лелешки ретро. Нещо от началото на хилядолетието, нещо като парфюмиран гардероб, но отдавна неотварян и натъпкан със стари дрехи. Пудрен и амбров, а цветята са сапунени - жасмин и неприятна роза. Има и синтетика, но не от хубавата, а някак износена, ако направим паралел с дреха.
Добре де, поне вглеждането ми донесе урок, че не всяко ретро е cool.  

Последна редакция: ср, 24 окт 2018, 11:41 от Harpalike

# 73
  • Мнения: 5 327
Аз днес съм с Elephant и съм много доволна. Буквално ме топли в студеното време.

# 74
  • Мнения: 213
Addict и Poison Girl на Dior,La Nuit Tresor на Lancome, от по-старите - Poeme Lancome, някой от Монталите... много са.  Peace
Благодаря!
 Мислиш ли, че Narciso Rodrigez For Her EDP също би могъл да отговаря на тези критерии за шлейф и дълготрайност, защото много го харесвам от проба, но не мога да преценя без да съм го носила поне няколко пъти.

Общи условия

Активация на акаунт