Любители на кучета - 85

  • 29 553
  • 798
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 127
Джой, стискам ви палци да има резултати, а на малкия герой да се оправи и да забрави какво е било.
Джуджанка, веднага обяснявам - Макс и Виви са при Sivi, Денис си е 24/7 живеещ с мен и Скъпия (+ свекървата, когато си е в България), а Кари живее при нашите, с които живеем отделно и им ходя на гости. По паспорт и чип, обаче си е чисто моя, че нали аз ходих да я взимам от приюта. С Денис още не са се виждали.

# 46
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
The Joykiller, много се радвам, че Вишо не се предава и се подобрява  Laughing  Леле, каква тропоска има на рамото  Shocked  Дано има резултат от жалбата, че да се отрази и на сметката в клиниката. Като му бръкнат в джоба на стопанина, не вярвам да не вдене, че е негова отговорност кучето.
  Seerose. , регистрира ли я вече? За нея няма да дължиш данък предполагам.

# 47
  • Мнения: 5 597
Лабрекс, може да е изял нещо неподходящо. Кръвта да е от механично дразнене или напъване. Нашия от кокали става така,но кръвта е повече. Ако приема антибиотици през устата, пробиотик с 3 ч.разлика давам

# 48
  • Мнения: 2 907
labrex явно наистина е хапнал нещо различно без да сте го видели. А щом си е легнал гладен какво друго и остава на душицата освен да намери някой кокал на вън 😁.
Много са хубави записите в темата.. напълнихте ми очите и душата с тези сладкиши, които показвате. 🤗
И за затвърждаване коя маймуна при кой е, пускам на моите две: Joy

# 49
  • София
  • Мнения: 2 958
Сиви, Сириъз, вече ги запомних Макс и Виви са едно и Денис и Кари и те ... Дано не ги буркам повече, че за срам ще стана. Уж не съм на 105г.  ама много забравям и бъркам събития, хора, кучета 😂 Надявам се да не се сърди никой, наистина съм заплес.

Бека изглежда жизнена, днес на изхода всичко беше наред. Сега след малко ще предложа закуска.
Една разбесняла се кучка и малко „невинно” момченце, което в.никакъв случай не докарва кучката до лудост!

# 50
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Не смея още да се включвам активно, защото и аз не мога да се ориентирам добре сред многото симпатяги, които показвате и описвате. Ама са чудниии!
Да напиша малко за нас. Робин, да чукна на дърво, не е правил много бели. Равносметката дотук е: един прегризан кабел на тв (най-голямата беля), някой и друг откраднат чорап и един разкован перваз. Това е. Много е добричък. Само не може да се разберем още с тегленето навън. То не е дърпане, не е чудо. Приемам съвети за това на драго сърце.
И за да не само голо включване, една снимка на окалян Робин, след като е газил и ровил в една леха на селската къща.

# 51
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Хахаха, Робин е за чудо и приказ. Големи са прасчовци всички, видят ли кал, за тях е рая. Grinning
А като е прегризал кабела на Тв-то удрял ли го е ток? Нашето диване два пъти го изплющя тока, изкара ми акъла, така пищеше и от тогава приближи ли кабел, го первам през муцуната и вече знае да не пипа. То трябваше още първия път като го би тока да му влезе в кратуната, че там боли, ама на...

# 52
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Не, явно е слаб ток. Това е кабела на мобилния оператор за тв и нет. Затова си мисля, че там няма ток, а е по-скоро сигнал само. Той е в голямата си част под перваз, но има едно ъгълче на завой, което е открито и точно там играха зъбките. Добре, че момчето, което дойде да го оправи, се оказа кучкар и не ни се скара, даже си поигра с него. Това като бебе още, сега не го пипа.

# 53
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Още една двойка - вечер в работна обстановка Simple Smile

# 54
  • Мнения: 2 127
Гъз до гъз е най-добре.
В крайна сметка стана ясно от къде идва повръщането на Денис - изведох го, изака нещо жълто-зелено, събирам аз и виждам как е изакал един гол охлюв. Кога го е излапал, нито аз, нито Скъпия можем да кажем. Пак го почерпих с активен въглен, за всеки случай.

Последна редакция: нд, 21 окт 2018, 13:01 от Seerose.

# 55
  • Мнения: 5 597
Нашия повръщаше миналата есен три сутрини подред стомашен сок само. Друго всичко наред. На последната изкара цял голям кестен. Как се случи това не знам.
Сега ако изяде сдъвкан - дриска.

# 56
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
А моят от известно време налита като невидял на семената от липа. Хрупа ги като бонбони. И не знам дали да се притеснявам. Страх ме е да не го раздразнят или по-лошо. Засега няма индикации за проблем, но за всеки случай заобикаляме дърветата отдалеч.

# 57
  • Мнения: 516
Момичета, имам въпрос! Приятелят ми има куче порода кане корсо. Никога не е бил агресивен. Преди 1 седмица нападна котката и я уби, а снощи нападна мен и ме нахапа. Никога не е нападал преди, а мен ме познава от първия си ден в този дом, идвам през няколко дни там и абсолютно никога не е бил агресивен към мен или към някой друг. Каква е причината според вас? Какво може да се направи?... Според приятеля ми, кучето е изревнувало, защото по това време държах и гушках друго куче...Но да ме нахапе така...не мисля, че причината е ревност. Не е оставало недохранвано, не е бито или тормозено.

# 58
  • Мнения: 22 867
khaleesi_x,идея си нямам защо го е направило, кане корсо наистина не ми изглеждат агресивни, поне колкото съм виждала, все едни добряци такива. Но ми напомни за предишното ни куче кОли-то. Беше страшно добронамерено, ходеше при всички, играеше с деца на поляната, направо на топка се търкаляха по тревата, а той, като докопаше някое за гащите и му ги смъкваше, направо циркове ни устройваше и умирахме от смях, но никога никого не беше нападал или ръмжал. И така някъде докъм 6-та годинка. Какво му стана тогава, не знам. При опит да го погалиш, независимо ние ли вкъщи или познат човек, скачаше и захапваше. Непрекъснато предупреждавахме да не му се радват, нападна малко момиченце, тя отскочи и си разби главата, мм я водеше по доктори. На съсед, голямо момче, добре не му извади окото, но и досега ходи с белег на веждата. Казахме му да не го пипа, Рекс си лежеше на земята, вързан, но момчето реши, че ще му се радва и както протегна ръка, нашият скочи. Мен вкъщи по същия начин ме нахапа, имам три шева на ръката, на мм скочи, на единия син, само малкият се размина. Приятел искаше да го застреля, разбира се, гледахме си го, на 13 години почина, но го бяхме оставили на мира, не му досаждахме. Изобщо, като не го доближаваш, проблем нямаше, решиш ли да се радваш, скачаше веднага да хапе. Така и не разбрахме какво му стана, нещо превъртя, ама защо не е ясно. Нищо извънредно не му се е случвало. Док и той не знаеше защо така се промени. Пиша го просто защото питането на khaleesi_x ме върна към него. Иначе също ревнуваше, ако се радвам на друго куче навън, но се изразяваше в лай, не е нападал.

# 59
  • Мнения: 2 907
Мисля, че най-добрия съвет който можем тук да дадем е да посетите кучешки треньор. В темата има доволни от такива посещения и биха могли да препоръчат и конкретен човек.
От ревност също е възможна причина. Моето куче ако давам лакомства на друго куче веднага скача и захапва лакоството барабар с ръката ми, но това в никакъв случай не е като нападение, а просто бързане да вземе лакомство. Държа ли котка или куче също ревнува, но стои кротък и търпи, но аз съм стопанката и аз го възпитавам, а при вас е малко по-различно положението щом кучето е на приятелят ти. Наистина се посъветвайте с треньор и той ще ви обясни май-адекватно на какво се дължи промяната в поведението на кучето.

Общи условия

Активация на акаунт