Кана за вода с филтър.

  • 8 623
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Драма е защото уж пречистваш водата за здраве, а пък я държиш в пластмаса, която може да отделя вещества.

ми той филтърът да не е дървен?
и той е от пластмаса.

но като чета, уврежданията май вече са настъпили  Crazy

# 16
  • Мнения: 2 030
Аз филтрирам и преливам после в стъклена бутилка. Така реших, защото не искам да стои в каната цял ден. Много съм доволна. Ако знаех, че е така вкусна водата, по-рано бих купила.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592

Зависи къде живееш, колко е чиста водата в града / селото ти по принцип и доколко водопровода в сградата, в която живееш, е читав. Може да е смислено, може и да е тотално безпредметно. На нас ни подариха една кана... ами, никога не е била използвана. За повечето места в София... е просто тотално ненужна вещ.

# 18
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
По повод на паниката от пластмаса, все пак е добре да се прочете предварително, че има различни видове пластмаса: http://www.kulinarno.bg/novini/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0 … 5%D1%82%D0%BE-890

Аз имам кана на Брита от много време и си я ползвам ежедневно. Доволна съм.

# 19
  • Sandanski
  • Мнения: 170
Здравейте момичета, може ли да споделите каква кана за пречистване на вода ползвате и от кои сте доволни..

Последна редакция: пн, 06 яну 2020, 19:16 от *Lea *

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Брита  използвам от много години, сега съм с Марела беше в комплект с 12 филтъра. Старата се понадраска, но аз я миех в миялната и беше на няколко години.

# 21
  • Sandanski
  • Мнения: 170
Ние от много време сме с аквафор, но вече ни е за смяна. И затова започнах да се оглеждам за нова, останах с впечатление че аквафор и брита  са най копувани..

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 916
кой видите някъде на промоция, споделете моля!

# 23
  • Мнения: 11 624
Макстра плюс, Метро, 6 бр. за 60 лв.

# 24
  • София
  • Мнения: 1
Драма е защото уж пречистваш водата за здраве, а пък я държиш в пластмаса, която може да отделя вещества.

ми той филтърът да не е дървен?
и той е от пластмаса.

но като чета, уврежданията май вече са настъпили  Crazy

Не става въпрос за пречистването, а за държането в пластмасов съд продължително време.

Съвсем случайно погледнах каната ни днес - Аквафор - която е в бокса от известно време поради дребно пукнато Simple Smile Е, взех малко епокси лепило и се загледах в опаковката за какви пластмаси е подходящо.

На дъното на каната пише SAN, а линкът води към страницата в уики на съответния материал - прехвърля се в средата (в случая - вода) в променлива степен, потенциален канцироген, увеличава случаите на рак при тестове с лабораторни мишки. Вярно, при всичко разковничето е в дозата, но тук говорим за нещо, което се ползва ежедневно и с години.

Така че каните са готини, но и аз както се препоръчва по-горе ще започна да преливам прясно филтрираната вода в стъкло. Не съм фен на истериите, но по-добре да си създаде човек дребен навик, отколкото да си прави експерименти с децата на децата на децата си Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 779
Аз се колебая за кана за пречистване. Има голям избор на пазара - aquafor-модели орлеан оникс, прованс и т. Н. Каква е разликата между тях не разбрах. А стъклена кана със стъклен филтър не намерих.

# 26
  • Мнения: 582
Ние сме с Брита - най-големият размер, защото доста пием вода, а също и като готвя я използвам в манджите вместо от чешмата. Със сигурност мога да кажа, че има голяма разлика. Водата се усеща много по-свежа, а след като мине периодът, в който трябва да сменим филтъра се вижда и мръсотията/варовикът в горната част на каната, където сме сипвали, за да мине през филтъра.

# 27
  • Мнения: 11 624
Аз се колебая за кана за пречистване. Има голям избор на пазара - aquafor-модели орлеан оникс, прованс и т. Н. Каква е разликата между тях не разбрах. А стъклена кана със стъклен филтър не намерих.
Няма и да намериш, защото не съществува. ...стъклен филтър.  Тя водата по водопроводите, ако знаеш през какво минава....
След като са с еднакви филтри по няколко модела, разликата остава да е в дизайна и удобството при почистване и наливане на водата. В края на краищата една кана е 30-40 лв. та не разбирам от какво са колебанията.
Аквафор аз не харесвам като дизайн и като филтри, макар че са съвместими с Брита и обратно. На Брита мога да ти препоръчам Марела. По-малкият размер кана е плоска и може да се събере на вратата на хладилник. Другото ѝ предимство пред останалите модели е, че абсолютно всеки детайл по нея се разглобява, включително и дръжката(дръжките са кухи), и може да се почиства добре. Капачето ѝ се отваря до вертикално положение и наливането на вода е лесно.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 550
Ние сме на Аквафор, но нямам база за сравнение с други марки, нито съм правила проучване преди да я купя. Беше на промоция и я взех. Не съжалявам. Повече от година я ползваме. Усещам разлика. Водата след филтриране е свежа. Филтрираната вода пресипвам в стъклени шишета, а самата кана след употреба изплаквам и подсушавам, за да избегна "заселването" на микроорганизми по пластмасата. Опцията за стъклена кана ми се струва привлекателна, но аз често изпускам разни неща и се боя да не я счупя.

# 29
  • Мнения: 11 624
Ние сме на Аквафор, но нямам база за сравнение с други марки, нито съм правила проучване преди да я купя. Беше на промоция и я взех. Не съжалявам. Повече от година я ползваме. Усещам разлика. Водата след филтриране е свежа. Филтрираната вода пресипвам в стъклени шишета, а самата кана след употреба изплаквам и подсушавам, за да избегна "заселването" на микроорганизми по пластмасата. Опцията за стъклена кана ми се струва привлекателна, но аз често изпускам разни неща и се боя да не я счупя.
Надявам се разбираш, че така съсипваш филтъра и улесняваш образуването на микроби, защото той не трябва да остава сух никога. Затова и каните са конструирани така, че дори и да забравиш да налееш вода, която да достига до нивото над филтъра, под него да има луфт, който да задържа вода.

Общи условия

Активация на акаунт