Метфогама 1000 при отслабване

  • 10 933
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
Това, че има лекари, които го изписват като витамини, не значи, че трябва да им се доверявате.
Аз също го пия, но точно ендокринолози не ми го изписаха, докато не се доказа диагнозата. Добрите лекари не гледат на него като на козметично средство за отслабване.

# 16
  • Мнения: 2 480
А, не като витамини! Пак не се разбрахме.......Служи за засилване на метаболизма и за намаляване на кр.захар. Както вече обясних, тези две цели са постигнати при мен, а неприятности не ми е донесъл, за разлика от други лекарства, които са ми изписвали некомпетентно и безотговорно.

# 17
  • Мнения: 46 520
Е, при проблем с кръвната захар е вече говорим за състояние, което изисква лечение.

За страничните ефекти, това, че при един човек не са се проявили, не прави лекарството без такива. Разбира се, когато болест го налага, ще го пием, говорех за случаите, в които няма такава.

В нейния случай, ако има реален проблем и е назначен за него, то дозата е много странна, вероятно и затова няма ефект.

# 18
  • Мнения: 54 445
А, не като витамини! Пак не се разбрахме.......Служи за засилване на метаболизма и за намаляване на кр.захар. Както вече обясних, тези две цели са постигнати при мен, а неприятности не ми е донесъл, за разлика от други лекарства, които са ми изписвали некомпетентно и безотговорно.

Значи ти си с диабет.
Защо ЛЛ ти назначава метфогама? Не ходиш ли на ендокринолог? По принцип те изписват такива лекарства.
Метформиновите препарати имат много лоши странични ефекти. В дългосрочен план са проблем с червата и ниски нива на вит.В12.

# 19
  • Мнения: 2 480
Не зная какво да мисля.....Колебая се между слаб диабет и инсулинова резистентност.

Преди 4,5г. една ендокриноложка ми каза, че съм на ръба на диабета и искаше да правя обременяване с глюкоза. Така и не го направих. Личната не виждаше смисъл.

Доколкото разбрах, който и от двата случая да е при мен, подходът ще бъде точно този-метформин+умерена диета, повече движения и намаляване на теглото. Донякъде успях......Днес си взех резултатите от "Синево" от миналата седмица. В12 е 315,4,  кръвната захар е 5,8, а гликираният хемоглобин-5,6. С червата нямам проблеми.

# 20
  • Мнения: 54 445
Инсулин не си ли изследвал? Как така се доверявате на ЛЛ?

# 21
  • Мнения: 46 520
vl, странно е това, че личната е казала, че нищо няма да покаже обременяването, защото при мен, и при много други, именно то откри ИР. Също в зависимост от резултатите на 1 и 2 час се предписва дозата, тя е различна за всеки човек, на око е просто налучкване.
При 5.8 на гладно, ако лекарката ти е казала да си спокоен, показва единствено некомпетентност. Моите изследвания бяха в норма, даже захар ми беше 5.3, точно затова е коварна тази болест, защото уж всичко е наред.

Ти си знаеш, но за мен цифрите ти са голяма червена лампа и за твое спокойствие трябва да потвърдиш кое е точното заболяване, за да има адекватно лечение, при тези резултати, очевидно това не е.

# 22
  • Мнения: 2 480
През последните 4,5г. сме измервали доста пъти кр. захар, но под 5,5 май не е била. Даже понякога 6,4-напр. на 5.01. тази година. Тогава гликираният е бил 5,9. А миналата година през юни кр.захар е била 5,5, гликираният 5,7. Тогава е имало и HOMA-IR 4,41 и инсулин 18,04.

Сега се сетих, че преди 4г. правих статистика на кр.захар с моето апаратче и я занесох на личната. Точно тогава тя реши да започна с метформин и да отслабвам незабавно.

Последна редакция: ср, 24 окт 2018, 15:27 от vl

# 23
  • Мнения: 54 445
Ми ти си много зле с такива стойности. Всичко ти е много високо! Как може само ЛЛ да те лекува? Ако кажеш, че ти е препоръчала и хляб да ядеш, ще я призная! Crazy
Моят инсулин на гладно е 5,6, КЗ под 5 винаги, НОМА - 1.33, обаче след ОГТТ скача много инсулина.

# 24
  • Мнения: 2 480
Уж добре се чувствам, а друго лечение освен глюкофаж няма. Още преди 4г. изоставих белия хляб и съм на Вита, Бонус и Немски ръжен. И на натурален шоколад. Всичко това не ми харесва, но се наказвам, няма как......И колата почти я изоставих, а преди 4,5г. пиех по 1-2литра на ден! И 4морени като добавка......Смятах, че са по-безобидни от шоколадите.....

Значи според теб трябва да търся добър ендокринолог? Сигурно и това не е лесно......Голямо търсене беше на добър дерматолог, невролог, а някога и на офталмолог......

На теб на ИР ли ти прилича или на диабет? Какво е ОГТТ?

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 01:50 от vl

# 25
  • Мнения: 54 445
ОГТТ е теста с глюкоза.  https://www.puls.bg/forum/29/topics/31398/post
Задължително пусни и трикратен инсулин. За да е ясно дали е диабет или ИР.
Инсулина не се поема от касата, да знаеш.

Общи условия

Активация на акаунт