Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 14

  • 87 054
  • 737
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 317
Добро утро от мен  за прекрасен ден Flowers Four Leaf CloverCoffeeBlush !
У дома :
Напукани и не напукани меденки


Пицаааааа


Зеленчукова пилешка супа


Лабрекс би ли споделила как приготвяш белия сос за сармите !

# 421
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Добро утро от мен  за прекрасен ден Flowers Four Leaf CloverCoffeeBlush !
У дома :
Напукани и не напукани меденки


Пицаааааа


Зеленчукова пилешка супа

Лабрекс би ли споделила как приготвяш белия сос за сармите !

Бих, бих! Grinning

В по-дълбок тиган запържвам брашно и го заливам със студено прясно мляко да стане на по-гъста каша. Доразреждам с малко бульон от варенето на сърмите, клоква на огъня и го изсипвам в тендежерата със сармите, поразклащам да се смеси с бульона в тенджерата - това ми е единият начин.

От готвач ми е другият - пак леко запържено брашно, разредено с прясно мляко, към гъстата каша се добавя разбит с 2-3 с.л. кисело мляко жълтък  и се разбърква хубаво, после пак се доразрежда с бульон от варенето до нужната гъстота. Слагам индийско орехче, черен пипер, понякога и пасиран чесън, но подправките вече са по желание и според вкуса. Когато правя пълнени пиперки е по-вкусено сосчето, защото се усеща ароматът на чушките. Тогава не слагам подправки. Количество не мога да кажа, зависи от броя сарми, колко сос трябва и т.н., на око карам. Най-често си правя всичкия сос в тигана и го изсипвам при сармите/пиперките. Това е, дълго стана, но се прави лесно.
Понякога, като сложа киселото мляко с жълтъка и разбъркам, сместа става леко като пресечена, не точно пресечена, но някак по-грапав соса, не винаги е така, може би белтък попада понякога, не знам. С тел за разбиване или пасатор се оправя, хубаво е да е гладък сосът.  Peace

doroty3, ако може сега, би ли прехвърлила едно само парче пицаааа... Heart Eyes bouquet

marchеva14, няма сила да ме отлепи от пестилЯ! Heart Eyes Разкошно изглежда! chef bouquet

# 422
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Момичета,вие сте вдъхновение за мен ежедневно! Това е любимата ми тема! Yellow Heart
От мен едно есенно руло в тон с времето навън по рецепта на съфорумка! Hug Heart Eyes Цялата ми кухня ухае на ябълки и канела !

# 423
  • Мнения: 1 317
Лабрекс, многооо благодаря  Flowers Cherry Blossom!
С удоволствие си на пица при мен! Не веднъж твоите рецепти са на  трапезата ни Blush .
Рядко правя  сос към сармите, че на ММ му навява лоши спомени от столовото хранене.
Дано му хареса този път, щото и сармите са постни Sad

Ехе, tzveteto89, хубаво руло! В най- скоро време ще трябва и него да приготвя.
Много обичам пестил, но още не съм се наканила, но Марчева ме подканя с тези кулинарни изпълнения.Разкошен се е получил!

# 424
  • София
  • Мнения: 11 721
Скрит текст:
Девойки, благодаря, но заслугата е най-вече на Пейч, ако не го бях видяла при него този пестил направо изхвърлях дюлите, а имам и още плодове, но стоп. Ако знаете колко е вкусен, направо е малък разкош. Опаковах го в пакетчета и отива по предназначение, къде на приятелки , къде някъде другаде, само да не е у нас, защото направен на малки бонбонки и овалян в кокос или в кристална захар с моето дупе  ще станат едни страшни нещица, а аз не искам. Рецептата е много лесна, елементарна и може да се пробвате с 1 кг плодове.  Simple Smile

# 425
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Марчева от сега се готви за Коледа, смятайте какво ни чака...голямо преглъщане Simple Smile
От мен един Тиквеник без кори с домашна тиква, страхотен вкус, много ми допадна и пак ще си направя.

# 426
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
Скрит текст:
Девойки, благодаря, но заслугата е най-вече на Пейч, ако не го бях видяла при него този пестил направо изхвърлях дюлите, а имам и още плодове, но стоп. Ако знаете колко е вкусен, направо е малък разкош. Опаковах го в пакетчета и отива по предназначение, къде на приятелки , къде някъде другаде, само да не е у нас, защото направен на малки бонбонки и овалян в кокос или в кристална захар с моето дупе  ще станат едни страшни нещица, а аз не искам. Рецептата е много лесна, елементарна и може да се пробвате с 1 кг плодове.  Simple Smile

едно въпросче за пестила? Flushed

Скрит текст:
малко ме притесни това
Цитат
Сложете вода да заври в подходящ съд /тенджера/. След като заври прибавете дюлите, лимонът и ароматите – канела, карамфил, кардамон. Оставете всичко да ври 10-15 мин. на умерен огън по похлупак, до омекване на дюлите. Излейте водата, махнете парчетата лимон и плуващите подправки. Изсипете отгоре захарта и варете на умерен огън около 1 час, като след 30 мин. започвате да бъркаме. Дюлите трябва да си сменят цвета и потъмнеят. Пасирайте всичко на блендера и върнете на огъня за още 10 мин. /умерен огън при постоянно бъркане/.
като се махне водата и се сложи захарта не се ли захваща на дънот на тенджерата? как се вари без вода?
Благодаря!

# 427
  • София
  • Мнения: 11 721
Марчева от сега се готви за Коледа, смятайте какво ни чака...голямо преглъщане Simple Smile
...................
Скрит текст:
Стига де, още нищо не съм решила, далече ми е. Вчера беше такъв хубав ден, че изобщо не ми се мисли за зимата.
Този тиквеник ти го откраднах, няма начин да не го направя, благодаря!!
 
............................

едно въпросче за пестила? Flushed

Скрит текст:
малко ме притесни това
...................като се махне водата и се сложи захарта не се ли захваща на дънот на тенджерата? как се вари без вода?
Благодаря!

Не, не, не се притеснявай, дюлите имат остатъчна течност  все пак и когато се сложи захарта тя става доста и го приготвяш на ниска степен сравнително на котлона от 9-та степен го варих между 4 и 5 степен и бъркаш и бъркаш и бъркаш, не го оставяш защото наистина тогава ще залепне. Взимаш си столче, правиш си кафе и бъркаш.  Simple Smile

# 428
# 429
  • София
  • Мнения: 11 721
Скрит текст:
Ала-бала, кокосово брашно за тази прекрасна рецепта за тиквата без кори, къде да търся, не съм виждала, сподели , моля ти се. Благодаря.

# 430
  • София
  • Мнения: 15 474
Ramazan Pidesi - Рамазан пиде.Отдавна му се канех, Мереленда ме подкукуроса да го направя.Аз си направих и чесново масло за топене, стана разкош.



# 431
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 768
Това Рамазан пиде изглежда много апетитно - може ли рецептата?

# 432
  • София
  • Мнения: 15 474
Това Рамазан пиде изглежда много апетитно - може ли рецептата?
Благодаря ! За съжаление нямам точна рецепта, правих го гледайки от клипчета в ютуб. Аз винаги готвя на око.

Скрит текст:

Последна редакция: ср, 14 ное 2018, 16:38 от Тайна

# 433
  • Мнения: 2 152
Едно дзверско мезе само за любители - свински момици на фурна
https://batimiti.blogspot.com/2018/11/blog-post_14.html




невероятно крехък пържен черен дроб, маринован в кока кола и задушен в сок от кисели краставички




невероятна супа от коприва и елда

# 434
  • София
  • Мнения: 11 721
Това Рамазан пиде изглежда много апетитно - може ли рецептата?
Виж дали това ще ти хареса, аз работя само с точни количества.

https://recepti.gotvach.bg/r-107930-Рамазан_пиде_(Ramazan_Pidesi)

Скрит текст:
Батка, този път ме губиш като клиент, много хубави мръФки, но ги оставям само за теб.  Simple Smile Peace

Общи условия

Активация на акаунт