кърмене и пушене

  • 2 724
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ji,
искам да ти кажа, че въобще не тъгувам за цигарките, ако това намекваш, защото аз този проблем съм го преодоляла още преди 5 години.

А за мамите, които се чудят какво да правят, нака сами си преценят плюсовете и минусите.

# 16
  • Мнения: 1 111
Ji,
искам да ти кажа, че въобще не тъгувам за цигарките, ако това намекваш, защото аз този проблем съм го преодоляла още преди 5 години.

А за мамите, които се чудят какво да правят, нака сами си преценят плюсовете и минусите.
Не бе, не бе, не искам да се заяждам, просто ми е направило впечатление, сигурно един психоаналитик ще го обясни. newsm10

# 17
  • Мнения: 2 821
Във всички теми за цигарите се говори за 1-2 цигари не повече. Crazy...да бе..нали знам как една цигара пали следващата и следващата и....не кърмя вече, но не съм пропушила и се надявам да удържа.
Да пушиш особено когато кърмиш интензивно в началото си е...егоистично
А това с "душа нося" си е чисто извинение за гузна съвест Crossing Arms

Няма да спра да се изказвам остро по подобни теми

# 18
  • София
  • Мнения: 44 121
Ji,
искам да ти кажа, че въобще не тъгувам за цигарките, ако това намекваш, защото аз този проблем съм го преодоляла още преди 5 години.

А за мамите, които се чудят какво да правят, нака сами си преценят плюсовете и минусите.
Не бе, не бе, не искам да се заяждам, просто ми е направило впечатление, сигурно един психоаналитик ще го обясни. newsm10

може би защото по-адекватно усещат и разбират разликата от непушачките. и защото знаят какво е да ги откажеш, че далеч не е невъзможно и се дразнят на егоизъм от типа - ми немога да ги откажа мн ми се пуши...и аз душа нося и т.н.- това е доста кратък период от живота на един човек, в който е най-важно здравето на детето и нищо не коства да се спре този и без друго вреден и грозен навик.

и да аз също съм бивша пушачка и да допушва ми се, даже понякога сънувам, че пуша - но не бих запалила докато кърмя.

# 19
  • Мнения: 1 735
аз преди да забременея пушех по 2 кутой на ден и най-странното беше, че ми харесваше. Не исках да ги отказвам, защото ми беше приятно да пуша, а не го правех по навик или от нерви. Абе луда  Whistling  Crazy
Обаче откакто видях двете чертички  Heart Eyes да не помириша цигара.
Ти си прецени дали 1-2 цигари са добре за детето. Всичко преминава в кърмата и реши сама дали количеството никон му е достатъчна...
Аз лично смятам ,че дори някой друг да пуши покрай детето ми си заслужава да го изгоня  Crossing Arms Без да ми се обижда, но пасивните пушачи страдат повече от активните  Tired
Същата работа беше при мен. НИкога не бих ги отказала ,ако не беше бебето.Обожавах да пуша и то по 2 кутии и кусур на ден.
Да обаче бебето не обича да пуши! И аз съм длъжна да се съобразя с това ,като негова майка ,която на всичкото отгоре твърди че го обича.
Е ,ако и тази жертва не можем да направим в името на любовта си към малкото невинно и крехко създание ,наречено наше дете ,не знам дали би трябвало да наричаме себе си родители! Naughty

Джи, не съм психолог ,но ми се струва логично бившите пушачи да се изказват толкова рязко ,най-вече защото са били хванати в капана на тази сладка отрова. Да бъдеш зависим по толкова непоклатим начим е направо брутално.В момента ,в който успееш да се освободиш ,започваш да чувстваш че живееш отново! Обонянието ти се връща ,хъса към самия живот ,цветовете изглеждат по-ярки ,природата по-близка ... абе дори и секса е по-як. Mr. Green
Човек ,който не е преживял всичко това ,човек който не е загубил тези усещания за да ги спечели отново ,няма как да е толкова категоричен. Той просто не познава живота на пушача ,отказал цигарите и завърнал се в истинския живот. Peace

# 20
  • Мнения: 723

Джи, не съм психолог ,но ми се струва логично бившите пушачи да се изказват толкова рязко ,най-вече защото са били хванати в капана на тази сладка отрова. Да бъдеш зависим по толкова непоклатим начим е направо брутално.В момента ,в който успееш да се освободиш ,започваш да чувстваш че живееш отново! Обонянието ти се връща ,хъса към самия живот ,цветовете изглеждат по-ярки ,природата по-близка ... абе дори и секса е по-як. Mr. Green
Човек ,който не е преживял всичко това ,човек който не е загубил тези усещания за да ги спечели отново ,няма как да е толкова категоричен. Той просто не познава живота на пушача ,отказал цигарите и завърнал се в истинския живот. Peace

Права си за това, и аз съм била бивша пушачка няколко пъти в живота си и тогава бях ужасно нетолерантна към пушачите, защото си казвах - щом аз мога - всички могат да спрат.
Когато давам мнения по такива теми, винаги казвам, че е най-добре без цигари и само в краен случай 1-2 на ден. Прави ми впечатление, че повечето мами се изказват много категорично срещу пушенето по време на кърмене - чудесно! Нека това повлияе на пушачките и не го правят. Обаче когато стане въпрос за 1 биричка примерно, всички казват - няма проблем. Това не го разбирам. При положение, че алкохолът съвсем не е по-полезен от една цигара...Щом може 1 бира, може и 1 цигара или 1 кафе (кофеинът също е наркотик, както и никотинът). Не може да има такъв двоен стандарт - цигара не може, пък бира и кафе - да. Изобщо, като цяло много се подценява ролята алкохола в българското общество. За него не се показват явно резултатите от различните изследвания и не се популяризира толкова вредата му. А всъщност, бебето на една майка, злоупотребяваща с хероин, например, има много по-голям шанс да се роди относително здраво (най-често е зависимо), отколкото на една майка алкохоличка....
В крайна сметка, всеки сам решава за себе си...Обаче средата, в която живеем, изгорелите газове, които дишаме по улицата, опушените от цигарен дим заведения и офиси, храните, пълни с консерванти и кой знае какви боклуци, няма как да се опазим от тях...Разбира се, по -добре да сведем вредата до минимум и поне ние да не пушим, ама като сме толкова крайни, нека е така за всичко, не само за цигарите.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 44 121
BubetoTheCool  - абсолютно си права - аз от както съм родила  чак преди 2 дни си позволих малко кафе и то много разредено. Бира и вино съм пробвала да пия по празниците по няколко глътки за наздравиците, но следваха такива безсънни нощи с колики, че спрях да правя експерименти и с това. Но всеки сам си решава за себе си и детето си.
А това с една две цигарки може винаги ми е приличало на ..."еми то и едно две малки може"...така де малко хора кърмят дори и година (не говоря само за мамите от форума) това наистина е нищожно време и нищо не пречи да се преустановят някой навици в този период - да няма как да предпазим децата от всичко, но все пак има неща,които можем да им спестим Wink

# 22
  • Мнения: 1 735
BubetoTheCool ,точно така! Съгласна съм с теб наистина! Като е гарга ,да е рошава. Wink
И аз съм ЗА ,да се сведе всичко вредно за бебето до минимум , но там всеки знае себе си.

Ето например аз не можах да изтърпя газовете от колите , за мен е неприемливо да расте в такава среда затова се местим в къща с двор в селце с чист въздух ,рекичка и гори , близо до града.
Кафето също го спрях(като ми беше май по-трудно и от цигарите) ,но биричка си пийвам отвреме навреме ,което не ме прави алкохоличка. Rolling Eyes

Сравнението ти не е точно поради две причини:
1.) Цигарите пристрастяват зловещо и не можеш да минеш с една цигара на седмица ,докато с бирата можеш.Няма го наркоманският ефект. Вярно е ,че алкохолът нанася ужасни вреди на плода и малкото дете ,НО:
2.) Действието на бирата минава доста бързо,за около 2,3 часа се разгражда и нищо не остава от алкохола в кръвта ,съответно в кърмата.
Например ,когато пия бира ,това е винаги след като детето заспи и знам ,че няма да се събуди поне 8,9 часа(Мила през нощта се не буди никога).Разбира се кърмя нощно време ,но минимум 4 часа ,след като съм пила бира!

Вярвам ,че всеки родител може да си направи сметката по отношение на биричките.
Но вярвай ,по отношение на цигарите шега не бива. Там сметките на важат. Най-много те да си направят сметка с нас...
Затова с категоричните пристрастяващи ,трябва да си категоричен. Peace


# 23
  • Мнения: 180
Аз съм против съчетанието на двете-кърмене и пушене.Доста години и аз пушех,но сега сърце не ми дава да запаля като гледам мъничето.Мисля,че с повече воля може да се преодолее зависимостта от цигарите.

# 24
  • Мнения: 723

Сравнението ти не е точно поради две причини:
1.) Цигарите пристрастяват зловещо и не можеш да минеш с една цигара на седмица ,докато с бирата можеш.Няма го наркоманският ефект. Вярно е ,че алкохолът нанася ужасни вреди на плода и малкото дете ,НО:
2.) Действието на бирата минава доста бързо,за около 2,3 часа се разгражда и нищо не остава от алкохола в кръвта ,съответно в кърмата.
Например ,когато пия бира ,това е винаги след като детето заспи и знам ,че няма да се събуди поне 8,9 часа(Мила през нощта се не буди никога).Разбира се кърмя нощно време ,но минимум 4 часа ,след като съм пила бира!

Вярвам ,че всеки родител може да си направи сметката по отношение на биричките.
Но вярвай ,по отношение на цигарите шега не бива. Там сметките на важат. Най-много те да си направят сметка с нас...
Затова с категоричните пристрастяващи ,трябва да си категоричен. Peace




Така е, цигарите имат доста по-бърз пристрастяващ ефект (именно защото алкохолът няма толкова бърз, много хора не обръщат внимание на честотата на пиене), обаче аз си минавах с точно по 1-2 цигари на ден, без никакъв проблем, веднага след кърмене, и започнах да ги пуша, когато вече не кърмех толкова интензивно. Т.е, пуша 1 цигара, а следващото кърмене е след 5-6 часа поне. И не ми се искаха повече цигари - бях си го наложила. Кафето също е по-пристрастяващо, ако пиех, пиех само безкофеиново. Просто се чувствах по-спокойна, когато си позволявах 1 цигара, отколкото когато си налагах да не пуша - изнервях се и определено живеех сякаш нон-стоп съм с ПМС. Явно моята воля стига до там - максимално ограничение, но не отказване. Дано волята на другите майки е по-силна!  Peace

# 25
  • Мнения: 1 735

Сравнението ти не е точно поради две причини:
1.) Цигарите пристрастяват зловещо и не можеш да минеш с една цигара на седмица ,докато с бирата можеш.Няма го наркоманският ефект. Вярно е ,че алкохолът нанася ужасни вреди на плода и малкото дете ,НО:
2.) Действието на бирата минава доста бързо,за около 2,3 часа се разгражда и нищо не остава от алкохола в кръвта ,съответно в кърмата.
Например ,когато пия бира ,това е винаги след като детето заспи и знам ,че няма да се събуди поне 8,9 часа(Мила през нощта се не буди никога).Разбира се кърмя нощно време ,но минимум 4 часа ,след като съм пила бира!

Вярвам ,че всеки родител може да си направи сметката по отношение на биричките.
Но вярвай ,по отношение на цигарите шега не бива. Там сметките на важат. Най-много те да си направят сметка с нас...
Затова с категоричните пристрастяващи ,трябва да си категоричен. Peace




Така е, цигарите имат доста по-бърз пристрастяващ ефект (именно защото алкохолът няма толкова бърз, много хора не обръщат внимание на честотата на пиене), обаче аз си минавах с точно по 1-2 цигари на ден, без никакъв проблем, веднага след кърмене, и започнах да ги пуша, когато вече не кърмех толкова интензивно. Т.е, пуша 1 цигара, а следващото кърмене е след 5-6 часа поне. И не ми се искаха повече цигари - бях си го наложила. Кафето също е по-пристрастяващо, ако пиех, пиех само безкофеиново. Просто се чувствах по-спокойна, когато си позволявах 1 цигара, отколкото когато си налагах да не пуша - изнервях се и определено живеех сякаш нон-стоп съм с ПМС. Явно моята воля стига до там - максимално ограничение, но не отказване. Дано волята на другите майки е по-силна!  Peace
Леле ,ей тоя номер не мога да го направя никога. Трябва само да си дръпна веднъж ,и съм пропушила ,ама отвсякъде. И понеже се знам ,че съм говедо ,не бих си дръпнала. Crazy

Иначе твоят вариант е доста добър ,ама колко хора познавам като теб? newsm78
Освен теб ,още един и туй то. Не знам как успяваш ,но дано не увеличиш дозата. Praynig

# 26
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
BubetoTheCool - не искам да ме разбереш погрешно, обаче доколкото знам бирата и бирената мая се препоръчват за стимулиране образуването на кърма.Това баче в никакъв случай не значи, че трябва да се прекалява с бирата Naughty А що се отнася до кафенцето - който не може да издържи може да пиива отвреме на време по едно безкофеиново.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 121
mopsy - бирената мая може би се препоръчва, но в самата бира има алкохол - дори и малко (а в Бг бирата дори не е толкова малко) та тя не е чак толкова препоръчителна  -  че е и газирана на това отгоре Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
Предлагам да се сформира поредната анкета коя е по-по-най-майка Mr. Green
- отпреди да забременее е спряла да пуши
- отпреди да забременее е спряла да пие всякакъв алкохол
- кафе даже изобщо не е близвала
- храни се само със специално отглеждани за целта корени и водорасли
- пие вода, специално днесена в екологично чисти стомни от седмото рилско езеро
- живее на Мусала, заради въздуха Crazy

 Mr. GreenАйде, усещайте се малко, а Laughing

# 29
  • Мнения: 636
По темата - А ти защо искаш да кърмиш? Защото това е най-добре за бебето, нали? Ако можеш, по-добре не пуши, за да е наистина най-доброто за него.

  Винаги бившите пушачи се изказват най-гръмко против.Чудя се защо ли, струва ми се че малко тъгуват за цигарките и затова, или пък така убеждават себе си, не знам....
 
Аз психоаналитик не съм, обаче на теб защо не ти хрумна например отговор в другата посока - че са се запознали с проблема отблизо /за разлика от хората, които никога не са пушили/ и именно затова са го осъзнали като истински проблем.
Аз лично ги отказах преди 5 години и сега наистина съм върл антипушач, просто ми се повдига като ми замирише на цигара.

Общи условия

Активация на акаунт