Мислите ли, че понякога сами възпрепятстваме това да срещнем любовта?

  • 5 655
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 883
Честно казано, не виждам как може да се прескочи частта с харесването, дори чисто технически.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 846

Свеждането на намирането на любов до това човек да се хареса на някого опростява ситуацията в една доста тясна, затова пък бездънна посока -- защото ако човек мисли така и влага усилията си натам винаги нещо ще е твърде много и нещо ще е недостатъчно и никога няма да е на таман.

Това са само думи, интелигентно написани, но в областта на чистата теория. В живота любовта се случва лесно и просто. И винаги започва с харесване.

# 47
  • Мнения: 2 052
Клер, или си много по-млада, или си много по-възрастна от мен, за да вярваш, че е приемливо да обясняваш на останалите как се случва любовта в живота по подобен категоричен начин Simple Smile
Зарежи ги тези вчерашни схващания, че авторитет в СО се гради къде чрез дискретно сигнализиране, къде чрез гръмогласно досаждане колко сме щастливи и как не се задоволяваме с нищо освен максимума от любов и щастие на планетата. Давай да си говорим по темата, сподели малко емоционален опит върху нюансите на вътрешния живот на човек, който търси любовта и се опасява, че сам си поставя препятствия. С какво можеш да бъдеш полезна?

# 48
  • София
  • Мнения: 2 846
Точно това и правя, Обич Синеока, опитвам се да бъда полезна като изказвам мнения. Това, че са различни от твоите не ги прави непременно несъстоятелни.
Смятам, че човек трябва да се вгледа в себе си и да направи нужните промени, ако не му върви в любовта. Не е гаранция, че ще успее - има и доза съдба във всичко това. Но когато не се чувстващ щастлив, първо трябва да си зададеш въпроса, какво мога АЗ да направя, за да променя ситуацията.

# 49
  • София
  • Мнения: 38 530
И аз мисля така. Някои хора така са се забили в кръга "аз не се харесвам, за каква пък да ме харесват другите, ще им се зъбя пък, не ми пука / всъщност ми пука, но не желая да бъда наранен/а/", че сами си слагат ограда 3 метра.

# 50
  • Мнения: 3 732
Темата за любовта е всеобхватна. И всеки за него си е прав.
Обич Синеока, Клер, и двете сте прави и не сте. Всеки съди според неговия си опит.

И аз съм като Елора - примирена, че любов няма.

Случи ми се, че се влюбих - отново в неподходящ.
И сега се чудя - да се боря ли за него и как?  Той разби мисленето ми за мен, коя съм и каква.
Лошото е, че от негова страна - той е пасивен. Грешното детство прецаква бъдещето му.


Та за любовта е сложно. Или я има, или не.

Последна редакция: ср, 24 окт 2018, 14:45 от Plava luda lutka

# 51
  • Мнения: 488
Palava , не се бори за този , само неприятности ще си докараш .има смисъл човек да се бори и спасява връзка в която бил ,но от ден 1 да се бориш за някого ,няма нужда .
Помисли защо се влюбваш все в неподходящи . Това не е случайно има нещо в теб ( в характера ти ,в миналото) което те тласка към такива индивиди.

# 52
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 771
И аз съм си казал, че не търся любов....ама не идва. А при другите сякаш сама се тика там, при условие, че и те не искат обвързване.

# 53
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Аз пък забелязах от няколко години насам, че поставям на изпитание или как да го кажа по друг начин , че тази дума е доста силна, казвам си ако преодолее това този мъж , значи си заслужава. Но естествено всичко се проваля, мъжът не преодолява или не минава изпитанието.Вече за втори път ми се случва.Малко е кофти, но такъв е живота.

# 54
  • Мнения: 18 535
Стана ми много любопитно, понеже досега не съм подлагала никой на нищо - какви са изпитанията? ако не е тайна.

# 55
  • Мнения: 11 362
Аз пък забелязах от няколко години насам, че поставям на изпитание или как да го кажа по друг начин , че тази дума е доста силна, казвам си ако преодолее това този мъж , значи си заслужава. Но естествено всичко се проваля, мъжът не преодолява или не минава изпитанието.Вече за втори път ми се случва.Малко е кофти, но такъв е живота.

 Mr. Green Е, кво ламя ли да убие? Или великан да пребори?  Mr. Green

Леле, ако някой вземе да ме подлага на изпитания ... ще ми види опашката ако ще златен да му е. Изпитания поставя Живота, а не някой от двойката. Дори не е средновековно, а ... ОБИДНО!

# 56
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Еми примерно някакъв срок или нещо такова, или давам някакъв срок от време и ако този човек иска да е с теб ще продължите отношенията си.Разбира се през това време може и да се появи друга и да ти го отнеме ,много неща могат да се случат. Има мъже , които пък веднага мислят за ... нали знаете.Нямам нищо против такива неща , ама и аз вече съм по-голяма за една вечер!

# 57
  • Мнения: 4 611
Еми примерно някакъв срок или нещо такова, или давам някакъв срок от време и ако този човек иска да е с теб ще продължите отношенията си.Разбира се през това време може и да се появи друга и да ти го отнеме ,много неща могат да се случат. Има мъже , които пък веднага мислят за ... нали знаете.Нямам нищо против такива неща , ама и аз вече съм по-голяма за една вечер!
Доколкото разбирам не ги поставяш целенасочено на тестове, а просто наблюдаваш държание за определен период от време. Аз го правя същото, съмнявам се някой да не го. Животът поставя изпитания, в ежедневни ситуации също много ясно се разбира какъв е човекът.

# 58
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Аз пък забелязах от няколко години насам, че поставям на изпитание или как да го кажа по друг начин , че тази дума е доста силна, казвам си ако преодолее това този мъж , значи си заслужава. Но естествено всичко се проваля, мъжът не преодолява или не минава изпитанието.Вече за втори път ми се случва.Малко е кофти, но такъв е живота.

 Mr. Green Е, кво ламя ли да убие? Или великан да пребори?  Mr. Green

Леле, ако някой вземе да ме подлага на изпитания ... ще ми види опашката ако ще златен да му е. Изпитания поставя Живота, а не някой от двойката. Дори не е средновековно, а ... ОБИДНО!

Не съм карала никои да сглобява кубчето Рубик или да е на Голгота като е с мен.

# 59
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 771
Ако ме карат да сглобявам кубчето на Рубик, със сигурност няма да се справя.

Общи условия

Активация на акаунт