На компютъра паролата смени, за да не цъка СЕДМОКЛАСНИКЪТ игри

  • 43 692
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 11 708
Мисля че форматът на олимпиадата предреши и явяването на дъщеря ми.Смятах,че ще дадат трансформиращ преразказ,но уви.
А форматът на Коледното математическо състезание дали съответства на този на НВО по математика?
Олимпиадата с традиционните три задачи,очевидно не.

# 676
  • София
  • Мнения: 7 063
КМС се доближава до НВО, като съдържание и формат. Времето мисля, че беше по-кратко, май 120 мин. Иначе са 24-25 задачи, пак първите са с избираем отговор, 2 с отворен и 2 за разписване. Няма разделение на модули.

# 677
  • София
  • Мнения: 6 182
На мен са ми изпратили това от училището като информация за КМС.
Малко неграмотно е структурирано, но става ясно за какво иде реч.

Скрит текст:
Задачите за 7 клас са в модифициран формат на изпита за НВО след 7 клас за езиковите паралелки. Всяка задача от 1 до 16 има само един правилен отговор от четири възможни (отбелязани с а), б), в) и г)). За задачи 17 до 22 трябва да бъдат записани само отговорите, като задачи 21 и 22 са във формат PISA. Задачи 23 и 24 трябва да бъдат подробно решени. Задачите от 1 до 4 се оценяват с по 1 точка, от 5 до 10 с по 2 точки, от 11 до 16 с по 3 точки, от 17 до 20 с по 5 точки, задачи 21 и 22 с по 8 точки и задачи 23 и 24 с по 15 точки. Максималният брой точки е 100. Неправилни решения и задачи без отговор се оценяват с 0 точки. Оценките за 23 и 24 задачи са предварително детайлизирани по етапите на решението. Използва се специална бланка за записване на отговорите.

# 678
  • Мнения: 21 455
Ехаааа, отговор на литературен въпрос до 3 страници... Защо е включено нещо, което няма да е на НВО, и не се подготвят децата изобщо за него? Риторичен въпрос...
Пети и шести клас ще правят преразказ, а седми - не?? Да не би това пък да трябва да ни покаже, че на изпита ще е ОЛВ...
Защото олимпиадата няма за цел да тества готовността на децата за НВО. От години е ОЛВ, а не преразказ. До преди няколко години общинският кръг на НОМ беше по формата на НВО, но вече не е. До 2011г., ако не се лъжа, имаше национално състезание-тест за седмокласници по БЕЛ  и математика, но вече не се провежда.

# 679
  • Мнения: 1 812
В училището на дъщеря ми са правили вече отговор на литературен въпрос. Госпожата е питала дъщеря ми дали и е помагал някой при писането му. Като е разбрала, че е лично творение я е похвалила специално. Предишните 2 години госпожицата се класира за областен кръг и имаше мисля 5,25 и 5,50 като оценки.

# 680
  • Варна
  • Мнения: 2 442
В училището на дъщеря ми са правили вече отговор на литературен въпрос. Госпожата е питала дъщеря ми дали и е помагал някой при писането му. Като е разбрала, че е лично творение я е похвалила специално. Предишните 2 години госпожицата се класира за областен кръг и имаше мисля 5,25 и 5,50 като оценки.

Класирането е в точки - за класиране на областен кръг за 5 и 6 клас са необходими 27 от 30 т, а в 7 клас - 90 от 100. Летвата си е височка. Имайте впредвид, че ОЛВ също върви малко по-напред с материала от учебника, така че е добре децата да попрочетат малко анализи за следващите две произведения например, както и граматика.

# 681
  • Мнения: 1 812
Миналата година ми цитира оценки, явно точките са преобразувани в оценки или пък тогава да е било с оценки! Thinking

# 682
  • Мнения: 21 455
В точки си беше. 11-12 клас бяха и са с оценки. Ето примерно протокола от областния в София. Но мисля, че мярнах и протоколи с оценки. Явно не навсякъде бяха запознати с регламента.

# 683
  • Мнения: 1 812
Сега питах девойката, в пети клас е било с оценки 5.50 на първи кръг и 5.25на областен, в шести с точки.

Последна редакция: вт, 27 ное 2018, 21:42 от Rady

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Чудя се оттук какво да поръчам.Нещо да препоръчате?Знам че са нови,но все пак......
http://www.prosveta.bg/naj-dobrite-pomagala-za-vnshno-otsenyavan … enyavane-v-7-klas
От 30.11 до 10.12 ще са с 25 % отстъпка.

# 685
  • София
  • Мнения: 11 708
От помагалата по БЕЛ съм купувала повечето от Алея на книгата.Първото със CD-то препоръчаха да се ползва след декември-януари,когато се понатрупа материал.Второто дъщеря ми го ползва при подготовката си по БЕЛ.
Кратката граматика също е ценна,понеже съдържа синтезирана информация.
Тези дни пък ще ползва Тестовете по литература,има контролно по литература.

# 686
  • Мнения: 1 812
Тази седмица до края бе трябвало да има резултати от пробните по БЕЛ в Междучасие , ако спазят срока. Мисля, че някой беше писал, че предишни години са се позабавили.

# 687
  • Мнения: 817
Олимпадата по математика е на 15.12. По БЕЛ  на 16.12.

# 688
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Олимпадата по математика е на 15.12. По БЕЛ  на 16.12.

Редно е да напишете и за кой град става въпрос. Не всички са от София.

# 689
  • Мнения: 21 455
До момента математиката във всички градове, за които съм намерила инфо е на 15. 12. За БЕЛ има разлики. Коментирахме вчера, че във Варна и Видин е на осми, в Пловдив и Хасково - 14-ти...Най-сигурно е да се провери в училище, защото не всички РУО са качили график или са пуснали съобщение.

Общи условия

Активация на акаунт