Какви продукти купувате ?

  • 5 729
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Преди време записвах всичките ни разходи и установих, че даваме учудващо малко пари за храна... Особено, като чета колко харчите вие, а и семействата около нас...
Сега се замислих какво купуваме - плодове и зеленчуци имаме винаги и купуваме най-доброто/тоест от това перо не икономисваме изобщо/. Дори един месец установих, че сме дали почти толкова пари за плодове и зеленчуци колкото и за всички останали хранителни продукти.
От какво реално спестяваме, без всъщност да си го поставяме за цел - не купуваме и не ядем месо, различно от пилешко филе, риба/отново филе/ и кайма/рядко - за мусака и пълнени чушки, защото синът ми ги обожава/.
Не купуваме газирани напитки и натурални сокове - вкъщи се пие само минерална вода и айрян. Прясно мляко почти не пием, така че купуваме много, много рядко.
Не купуваме колбаси - от време на време шунка или филе/но от най-добро качество/.
Вкъщи винаги има единствено сирене и кашкавал, масло, маргарин, яйца, кисело мляко, спагети, ориз, картофи, леща и фасул.
Спестяваме и от това, че почти всяка вечер хапваме готвени ястия и много рядко, почти изобщо не купуваме полуфабрикати или продукти за аламинути.
Не купуваме разни глезотийки като френски сирена, швейцарски бонбони и т.н.
Въобще стараем се да ядем простичко и здравословно и така реално се получава, че не харчим много пари за храна, от което недоволни няма Peace


И ние така, с малки изключения ( ние купуваме мляко, но не ядем маргарин ) и пак даваме по 400 лв само за храна на месец.....освен това и още към 100 лв. за ежедневните мляко и  плодове за детето

# 16
  • Мнения: 3 342
...
И ние така, с малки изключения ( ние купуваме мляко, но не ядем маргарин ) и пак даваме по 400 лв само за храна на месец.....освен това и още към 100 лв. за ежедневните мляко и  плодове за детето

Ами сигурно ядем малко... Crazy
Не, сериозно - повече от 150 лева за храна не сме дали.
Но май има нужда от още уточнения...
- на обяд вкъщи никой не яде. Дани - на градина, тати - на работа, а аз и Вики - той - кърма, аз - кисело мляко с овесени ядки. Събота и неделя поне едно, а най-често и две яденета отпадат/на гости сме при мама и тати/.
- месо хапваме не повече от два-три пъти седмично.
И наистина ядем по малко - едно готвено ядене/мусака, пълнени чушки, яхния някаква си/ стига за поне два пъти... А пък да не говорим, че аз и Дани можем да ядем само сандвичи до премала/но пък тати ни се кара Twisted Evil/

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На нас месото от село ни го дават.....таткото се храни в работата...аз съм само на кафе през деня...как става така изобщо не можем да си обясним......В Метро, Хит, Билла, 345, Женския пазар , няколко здравословни магазина и кварталния...пазаруваме всеки месец...и уж по малко харчим, но се оказва, че всичките ни пари отиват за храна..... #Crazy

# 18
  • Мнения: 3 342
Ами освен да си пазите касовите бонове и накрая на месеца да я разгадаете тази мистерия  newsm78

# 19
  • Мнения: 3 537
Ами аз си събирам всички касови бележки и си правя някакви сметки,и на месец за храна харчим около 150 лв.Пазарувам в близкия хранителен магазин,който ми е по-евтин и от Билла.Луксове в храната почти не си позволяваме,много рядко...просто се разпростираме според чергата си,това е.

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Предполагам, че ако не купувам кафява захар от 3,80 половин килото....но ние толкова ядем на месец...... Confused не повече.......и вместо прясна взимаме замразена риба.........Ако вместо масло ядем маргарин.........не се къпя с хума от 3,00лв. килограма, която отива за 2 пъти........ако не ям кашкавал от пита и сирене от тенекия....може да минавам по- евтинко, но някак не мога да го направя......да ям некачествени неща

# 21
  • Мнения: 1 117
Защо не купувате български продукти? Смятам че са по-качествени от вноса. У дома винаги има сирене, мляко , яйца, кашкавал. От плодове и зеленчуци изобщо не икономисвам. Ядем повече пилешко и риба. Свинско, телешко, агнешко не купувам, поради това че цените им са  Crazy Безалкохолно не купуваме, рядко и бира . Кайма купувам около два пъти в месеца. Сладко много рядко - аз не съм фен на сладкото и предпочитам за десерт някакъв плод да хапнем или дори да е сладкиш да е домашно приготвен, а лятото сладолед.
Колбаси -  луканка / сина на ми я обожава / или филе .

# 22
  • Мнения: 1 925
Уфф, сега ще ви кажа какъв е нашия пазар горе-долу :  Crazy Задължителните неща в хладилника са : кашкавал - на Дядо, сирене Фета, чедър, масло- Мегле, майонеза Лесю, лютеница, горица-пак вносна, люти чушки, прясно мляко Мегле се изпива около 3-4 л. на седмица, кисело мляко около 2 кофички на седмица, яйца - 10 за 2 седмици, хляб около 2 хляба на седмица, кола-фанта около 2-3 бр. на седмица, наторален сок Пфанер около 1 на седмица, кремвирши около 20 на седмица, филе или шунка за сандвичи 1-2 опаковки на седмица, винаги има в камерата кайма, пилешки месо, замразени зеленчуци. Винаги имаме спагети, макарони, ориз, боб, доматено пюре или сок за готвене, картофи, лук и чесън. Кафе НЕС кафе, купуваме голямата кутия, но се пие около 2 месеца - не пием много кафе. Купуваме задължително, заради мъжо, сладки неща - марсове, вафли и т.н., аз не ям сладко почти.... но той не може без сладко. Да не говорим за останалите неща - прах за пране, шампоани, сапуни, пасти за зъби, балсами, омекотители, таблетки за миялната, тоалетна хартия, домакинска хартия,... и пазара за седмисата излиза 200 лв.  #Crazy Сега ни е малко повече от обикновено, защото брат ми е при нас, а той не яде готвено, по цял ден като сме с мъжа на работа, той яде кремвирши и сандвичи... Close
Имайте в предвид, че ядем по 1 път вечер. Аз хапвам по някой сандвич в работата, а мъжо не обича да яде през деня.Относно БГ продуктите, ние ли не улучваме, но все нещо им има... предложете разни марки БГ продукти, от които сте доволни ?
newsm78

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 17:16 от Stra4iatela

# 23
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Страчи,ще ти кажа кои БГ-продукти купуваме и сме доволни-кисело мляко Елена/във форума прочетох ,че е едно от малкото без разни пълнители като сухо мляко ит.н./-за таратор,че е по-кисело и Боженци ако е за десерт -то е по-сладко.Купуваме обикновено краве сирене или Фета,но си го ям аз,мъжо не го харесва.Новата майонеза на Олинеза е много вкусна.Безалкохолно не пием,а натурален сок вземам само за детето-малките шишенца на Куйнс,че нямат консерванти.Иначе пием домашни нектари или компоти.Ориз-бисерен на IZZI -много е бял и чист.Пастети на Янев,кренвирши-Кен и Леонките им/вътре са с цели парченца кашкавал/.Пиле,кайма,колбаси-на местни фирми,че е качествено.Това е,не винаги по-скъпото и чуждо е по-качествено или по-вкусно от българското.Хубави са и нещата на Меком-Силистра,а за тях съм чела ,че е всичко на европейско ниво,със сертификати...От хигиенните неща също не се хвърлям на скъпите-например дрехите на детето,които пера на ръка-пера с Тео-макси сапун-изпира чудесно и ухае много приятно...Ами това е- всеки се простира според чергата си-аз съм учител и вземам чисто 250 лв,съпруга ми около 320.И мисля че тримата живеем нормално,не лишаваме детето от нищо,като държа да добавя помощта на родителите ни и пак-продуктите от село.

# 24
  • В офиса
  • Мнения: 4 017
Предполагам, че ако не купувам кафява захар от 3,80 половин килото....но ние толкова ядем на месец...... Confused не повече.......и вместо прясна взимаме замразена риба.........Ако вместо масло ядем маргарин.........не се къпя с хума от 3,00лв. килограма, която отива за 2 пъти........ако не ям кашкавал от пита и сирене от тенекия....може да минавам по- евтинко, но някак не мога да го направя......да ям некачествени неща

Абсолютно аналогичен случай сме. Ако случайно намериш начин да намалиш разходите, свиркай, че аз в края на всеки месец съм пред истерия. Но просто не мога да не купя кашкавал не от пита (в нашия случай даже обикновено овчи), или измислен колбас вместо месо, или кайма в пакетче...Ако ще са такива, то по-добре без тях.

# 25
  • Мнения: 1 391
по едно време бяхме се позатруднили финансово и си писахме разходите в едни таблици - че иначе все не можехме да разберем точно кви ги вършим и къде отиват тия пари....

та установих че не харчим много за храна - обаче вкъщи само вечеряме вечер, и то не обилно а простико, и готвя веднъж седмично в неделя, а събота и неделя или ядем готвено или нещо готово купено, но изобщо не изобилстваме в храните.
Пазаруваме във Фантастико че ни е най-близо. Избягваме била и метро, и без това са ни далеч.

Та за храна сме давали по едно време, гледам таблички разни
за месец
за детенце - около 50лв сокове и пюрета чат пат /основно вече се храни с домашна храна/
и за нас около 150-200лв за ядене за вкъщи
отделно за обедите в работата  са към 70лв

абе общо отиват към 300-350лв за храна на тримата на месец
като изобщо не прекаляваме - купуваме български продукти - основно сирене, мляко прясно кисело, хляб, яйца, масло, месо основно пилешко и риба, маслини, зехтин, бира,  рядко веднъж-2 пъти в месеца свинско или телешко, ориз 1 път месечно, спагети, кус кус, плодове и зеленчуци
общо взето това ни е основното меню - за пиене газирано не се купува, понякога нат. сок но рядко, основно бира, вино и вода си пием и айряни, таратори

сладки неща не ядем - шоколади десерти и т.н., никакви гризини и т.н.
и то всъщност се поограничават разходите, така че има начин  Grinning

# 26
Нещо не ми е ясно.Давате по средно 200лв.на седмица за храна-800на месец.Знам цените на ток,телефон,бензин...Моля,бихте ли споделили/не лично/какви са доходите средно на семеиство,от няколко различни категории,да кажем,инженери,работещи в сферата на обслужването,работещи в производство и малък бизнес.Нещо не ми се връзват разходите ви с всичко останало,което чета в този форум.Не ме разбираите погрешно,моля.

# 27
  • Мнения: 1 925
jess, говорим за 200 лв. на месец... При нас става въпрос за доход около 1000 лв. за двамата. Като се има предвид, че сме на квартирардаваме половината за храна. Никой от тази тема не е писал че дава 800 лв. на месец за храна - точно обратното, темата е за това какви продукти купуваме и как да намалим разходите по храната и кое е излишно...  Peace

# 28
  • Мнения: 386
Сиренце , кашкавалче,пр. и кисело мляко , маргарин,масло,
безалкохолно,бира-винаги в хладилника.Яйцата от село,буркани си правя сама/компоти,  сладка,сокове,кисели краставички,чушлета,лютеници,кисело зеле буркани с свинско и пилешко месо и т.н./.От месото остава по малко и за фризера,кайма.
Мъжо през деня яде някаде,аз почти не ям през деня,а само вечер.
Вие ме запалихте да си сметна клко са ми разходите за храна за месеца,досега не съм го правила.
 newsm78

# 29
  • Мнения: 2 282
Вие ме запалихте да си сметна клко са ми разходите за храна за месеца,досега не съм го правила.
Ooo, аз го правих преди време в течение на няколко месеца. Резултата - най-много пари давахме за категория "похапки" (за детето и за нас, вкл. всякакви вкуснотии от рода Боклучави"), плодове и зеленчуци. Оказа се, че яденето на прясна салата всеки ден ни бърка много яко в портмонето, както и купуването на полуфабрикати.

Общи условия

Активация на акаунт