Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? - 7 тема

  • 68 106
  • 784
  •   1
Отговори
# 645
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Лисе,да ти е жива и здрава Габи.
За утре има агнешка дроб сърма и поничка.

# 646
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 739
  Лисе, здрава и палава да е !!!!
  И ние нали сме ваканция си е редно да ае разболеем, с Т, кашлица и сополи; точно както Коледната. Иначе за цялата учебна година един ден е отсъствал, че не му беше добре. Уф, оплаках се. 😩

# 647
  • Мнения: 21 206
Благодаря Ви !

Ир,бързо оздравяване!

Днес е на свободен режим тя си избира храната отново,защото е до обед ,че днес ще празнува по стечение на обстоятелствата.
От събота са във ваканция.

# 648
  • София
  • Мнения: 5 885
Изпуснала съм темата, а съм много зле... нямам идеи за кутията... за следобедна закуска само слагам
Т.е не бива да се разваля лесно, яйце и т.н. не стават
Все се чудя как да избегна хляба и тестото .... може да ми хрумне нещо само тук...

# 649
  • София
  • Мнения: 1 635
Аз си слагам яйца като реша. Не са се разваляли до сега.

Честит празник на малката рожденичката.
И бързо оздравяване на болния господин.

При нас днес обедното меню включва домашен бургер с домат, айсберг и кетчуп. А закуските са кренвиршка, ябълка, домати, краставици и моцарела, мандарини + едно миниатюрно парченце от сладкия салам, който правих по повод рождения ден на малката.



И всичко това х2.


# 650
  • Мнения: 2 413
И аз вече избягвам яйцата.Днес имаше домашна пица,ананас и ядки.

# 651
  • Мнения: 9 468
нищо им няма на яйцата, редовно си нося.

# 652
  • FRANCE
  • Мнения: 2 206
Здравейте. Някой да има рецепта за нещо крекери, солети или солени бисквити. Всъшност трябва ми идея за сутрешно похапване на голямата девойка. Сутрин закусва вкъщи в 6 и в 10ч е вече мъртво гладна. Не е фен на сладкото. И трябва да се яде лесно и бързо на крак. Само плод не и стига.  Благодаря

# 653
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
madame, аз слагам в кутията за обяд ( зеленчукови бухти - по-гъсто палачинково тесто + зеленчуци), но вкъщи ги хапваме когато ни е кеф. Избщо много от храната ни я въртим - за закуска, за обяд или вечеря - както дойде.
Мързеливки
Солен кекс с различни добавки.
Палчинки/мързелива палачинка/ йоркширски пудинг със солени плънки.  
Яйчени мъфини с различни плънки. Омлет със плънка - завит като дюнер или нарязан като руло.
Или руло (чисто или със спанак, цвекло,... ) и то със солена плънка.
Баница с различни плънки.
Кроасан с кашкавал/сирене, зелена салата, друго...
Булгур, просо, киноа, елда, ечемик със сирене или зеленчуци.
Или салати.
Крекери има в нета, аз рецепти си избирам така, най-близки до нашия вкус.

# 654
  • Мнения: 21 206
Днес имаха спортен полуден и за това я прибрах в 12 ч,а закуси вкъщи.
Аз съм на пържола с голяма овчарска салата.

# 655
  • София
  • Мнения: 1 635
При нас днес имаше лазаня за обяд, а за закуските - варено яйце, соленки, чери домати, плодово кисело мляко, ябълка и мандарини. Чакам с "нетърпение" да видя какво ще се върне. Joy

madame, когато ми останат неизползвани кори например приготвям банички-мъфини, потърси го така в нета, ще ти излезе рецептата. Става лесно и бързо.
Бързо стават и гофретите. Приготвям си тестото от вечрта и сутрин само ги пека.

# 656
  • UK
  • Мнения: 2 814
Днес има за детската градина сандвич с шунка и моцарела, сладка царевица с няколко маслини и в последния момент малката ме помоли да и сложа малко боровинки.

# 657
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Днеска бях на пълнени пиперки със сирене и запържен салам.
Другата седмица минавам нощна смяна и само ще Ви следя.

# 658
  • FRANCE
  • Мнения: 2 206
Много благодаря за идеите. Ще използваме и за сутрешна закуска  (че сандвичите със шунка и кашкавал ми писна да правя а тя да ги яде Joy).

# 659
  • На острова
  • Мнения: 1 271
Ябълките не ви ли потъмняват като ги слагате в лънчбокс-а?

Общи условия

Активация на акаунт